11.9. 2017

9.-10.9.2017 jsem se rozjela na dalekou výstavu do Maďarska, kde se konala dvoudenní mezinárodní výstava ve městě Hodmezovasarhely.

Po oba dny byl Frodo nahlášen do třídy šampionů. První den posuzoval srbský rozhodčí, pan Al Daghistani Vojislav. Frodo si v konkurenci dvou psů ve třídě vyběhal nejen titul CAC, ale v závěrečném porovnání i CACIB a nakonec BOS!!!

Druhý den posuzoval opět srbský rozhodčí pan Tibor Bošnjak, kterému se Frodo moc líbil. Frodo si tak opět v konkurenci dvou psů odnesl známku CAC, CACIB, BOS.

Musím říct, že takový výsledek jsem nečekala a ani v něj nedoufala. O to větší radost s Frodíkem máme a oběma rozhodčím moc děkujeme za příjemné posuzování!!!

Frodík čeká na posouzení
Initial Issue Malé potěšení aka "Frodo", CAC, CACIB, BOS!!! Rozhodčí pan Al Daghistani Vojislav (SRB)
Frodo v kruhu pozoruje pana rozhodčího Tibora Bošnjaka (SRB)

3.9. 2017

Nestíháme aktualizovat stránky, tak jen krátce, co se týče výstavních úspěchů našeho Froda:

12.8.-13.8.2017 jsem se rozjela na Speciální výstavu KFT do krásné lokality Sondershausen-Possen v Německu, spolu se Zorkou Kočí. Výstava se vydařila a celkově jsme si jí v poklidu moc pěkně užily.

Po oba dny byl Frodo nahlášen naposledy do mezitřídy. První den posuzovala slovinská rozhodčí, paní Tina Sterguljc Krusic. Frodo se moc líbil a vyběhal si nejen ocenění BOB, ale v závěrečném porovnání nízkonohých terierů celé výstavy si odnesl první místo a nádherný velký pohár :-)

Druhý den posuzoval příjemný rozhodčí pan Falk Rüdiger Siewert (DE). Frodo si opět vyběhal ocenění V1, VDH, CAC-KFT, BOB.

2.-3.9. za sebou máme další úspěšný víkend v Německu a opět z dvoudenní Speciální výstavy KFT, tentokráte v Drážďanech (DE). Tentokrát nastoupil Frodo poprvé do třídy šampionů. První den posuzoval polský rozhodčí pan Piotr Krol, který zadal Frodíkovi ocenění V1, VDH, CAC-KFT, BOB. Druhý den si stejné ocenění zopakoval Frodo u pana rozhodčího z Německa Petera Machetanze.

Moc děkujeme za pěkné posouzení!!!

17.7. 2017

Máme za sebou s Frodem další úspěšný víkend. V sobotu jsme byli na mezinárodní výstavě v rakouském Oberwartu, kde byl Frodo nahlášený v mezitřídě. V konkurenci dvou psů si vyběhal svůj další CAC a v dalším porovnání pak ještě CACIB, BOB a nejlepší dospělý pes. Paní rozhodčí z něj byla nadšená a odpověděla mi na můj nevěřící výraz: "I love him temperament!" A já vím, že ten Frodo má na rozdávání :-)

Rozhodčí: Susanne Ehrenreich-Kofler (A).

Moc děkujeme!!!
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAC, CACIB, BOB, Nejlepší dospělý pes
Unavená, ale šťastná!!!

5.7.2017

Delší dobu jsme neaktualizovali stránky, neb jsme se věnovali našemu novému vrhu K a pracovním povinnostem. Kryla jsem opět v zahraničí velmi pěkným psem v Estonsku a jen čas ukáže, zda se zadařilo :-).

8. dubna jsem vyrazila na mezinárodní výstavu do rakouského Salzburgu, kde si Frodo v mezitřídě vyběhal titul Výborný 1, CAC. Posuzovala rozhodčí paní Ilse Schulz (A). O měsíc později, 20. května jsem se opět rozjela opět na mezinárodní výstavu do Rakouska do Wieselburgu, kde Frodo opět v mezitřídě získal potřebný CAC. Posuzoval přísný rozhodčí pan Erwin Deutscher (A).

2. července jsem se rozjela do dalekého Gorzówa v Polsku, kde se v jeden den konaly hned dvě národní výstavy. Frodovi chyběl poslední CAC na Polského šampiona z malé výstavy a tak jsem se rozhodla zkusit štěstí. Nahlásila jsem tentokráte do třídy otevřené. Ráno se konala národní výstava, kterou posuzoval polský rozhodčí pan Adam Stasiak. Frodo obdržel ocenění Výborný 1, CAC.

Splnil tím podmínky pro titul Polský šampion!!!.

Odpoledne se pak konala národní výstava pro skupiny II., III., IX. Frodo si vyběhal ve své třídě titul Výborný 1, CAC a v konečném porovnání ještě i Nejlepší dospělý pes. Posuzoval rozhodčí pan Rainer Jacobs (DE).

Děkujeme!!!

Za krásné fotky děkuji Zdence Spurné.
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAC, Nejlepší dospělý pes
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAC, Nejlepší dospělý pes
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAC, Nejlepší dospělý pes
Zasloužený odpočinek ve stanu
Zasloužený odpočinek ve stanu

22.3.2017

Výstavní karieru v novém roce začal náš Frodík velmi nadějně. V únoru 17.-19.2. 2017 jsme absolvovali moc úspěšný prodloužený víkend a všichni jsme si ho užili v příjemné atmosféře a s pěknými výsledky. Vystavovala jsem Froda v Budapešti, kde se v pátek 17.2. konala Mezinárodní výstava, na které Frodo v mezitřídě obdržel známku V1, CAC. Posuzoval maďarský rozhodčí Márton János. Následující den v sobotu se konala Speciální výstava terrierů, kde posuzovala polská rozhodčí paní Aneta Sobkowska - Dopierala a Frodo opět v konkurenci 3 pejsků dostal známku V1, CAC. Poslední den v neděli se konala Mezinárodní výstava, kde Frodo do třetice obdržel známku V1, CAC. Posuzoval rozhodčí z Irska, pan Thomas Hehir.

Měsíc na to jsem se vydala zkusit s Frodem štěstí na Mezinárodní výstavě v Katowicích do Polska. Tentokrát jsem vystavovala Froda ve třídě otevřené, kde byli nahlášeni celkem 4 pejsci. Frodo si opět vyběhal krásné první místo V1, CAC. Posuzovala rozhodčí paní Maria Ceccarelli (IT).

Mám velkou radost, s jakou chutí a zájmem se Frodo vystavuje, nebojí se a pěkně se mnou v kruhu běhá. Jen tak dál :-). Za krásné fotky děkuji Ruslaně Sharkové :-).
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAC
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAC

3.3.2017

Aktualizovali jsme sekci Naši psi. Frodo má svou stránku.

 

2016

 

17.12. 2016

Poslední letošní výstavu jsme se rozjeli s Frodem do Polska, kde se konala Národní výstava ve Swiebodzicích. Posuzoval bulharský rozhodčí pan Torsten Lemmer. Frodo poprvé nastoupil do mezitřídy a odnesl si pěknou známku V1, CAC, Nejlepší dospělý pes, BOS! Mám velkou radost. Panu rozhodčímu děkujeme za krásný posudek. Za krásné fotky děkuji Věrce Kosařové!

3.9.2016

V sobotu se konala v Mladé Boleslavi Klubová výstava I. CZ YTC klubu a tak jsem se s Frodem rozjela na poslední výstavu před svou dovolenou. V početné třídě mladých psů (celkem 7 pejsků) si Frodo vyběhal pěknou známku Výborná 3 a splnil tak podmínky pro udělení titulu Klubový Junior šampion. Posuzoval rozhodčí pan Robert Kubeš (CZ).

Po výstavě Frodo prošel velmi úspěšně bonitací a stal se tak chovným pejskem.

22.8.2016

Máme za sebou s Frodem další kolotoč výstav a opět s úspěchem. Jsem ráda, že se pejsek na výstavách líbí a splňuje tak mé očekávání, že jsem vybrala opět dobře :-).

A kde všude jsme zase s Frodem byli?

23.7. jsme vyjely na dalekou výstavu do Polska, kde se ve městě Czestochowa - Konopiska konala mezinárodní výstava. Frodo má již 3x CAJC z národních výstav a tak jsem si přála poslední CAJC z mezinárodní výstavy, který mu chybí do titulu Polský junior champion. Bohužel to nedopadlo a tak jsem tento titul z nedostatku elánu a času a v mých očích vyhozených peněz vzdala, nebudeme se už o něj pokoušet a počkáme si na možnost získat titul "dospělácký". Frodo nastoupil do třídy mladých a v konkurenci 4 pejsků si odnesl známku Výborná 4. Posuzoval český rozhodčí pan Petr Řehánek.

Initial Issue Malé potěšení, V4
Initial Issue Malé potěšení, V4
Initial Issue Malé potěšení, V4

 

14.8. jsme se vydali na mezinárodní výstavu do Innsbrucku v Rakousku. Frodo si tentokráte vyběhal krásné ocenění V1, CAJC, Best Junior, Alpen Junior Winner. Posuzoval rozhodčí pan Falk-Rüdiger Siewert (D).
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAJC, Best Junior, Alpen Junior Winner
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAJC, Best Junior, Alpen Junior Winner

Za týden na to 21.8. jsem se vydala opět na velmi dalekou výstavu do Maďarska. Tentokráte na národní výstavu v Kiskunfélegyháze. Bylo vedro k padnutí, ve stanu se nedalo být a tak jsme nakonec s Frodem našli stín pod stromy v nedalekém lese, kde bylo příjemněji.

Frodo byl statečný a i přes horko si vyběhal v kruhu ocenění V1, CAJC, a nakonec v porovnání ještě i Best Junior. Posuzoval maďarský rozhodčí pan Szabo Sandor.

Frodo tímto splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampion Maďarska. Moc děkujeme!!!
Já s Frodíkem ve stínu v lese
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAJC, Best Junior

18.7.2016

16.-17.7. jsem absolvovala s Frodem náročný víkend se třemi výstavami. Začli jsme v rakouském Oberwartu, kde se konala mezinárodní výstava. Frodo byl ve své třídě sám a získal pěkný posudek s oceněním V1, CAJC. Posuzoval rozhodčí pan Michael Schindler (A).

Po výstavě jsme přejeli do Maďarska, kde se konala večerní výstava ve městě Szombathely. Postavili jsme s holkama dohromady stany a začlo velmi vydatně pršet. Kruhy byly sice pod střechou, ale tráva od psů, kteří se posuzovali před námi, byla rozmáčená a bahnitá. Jorci šli na řadu jako poslední, po posouzených 75 psech. Musela jsem Froda pochválit, protože v mokré trávě a za silného větru statečně běhal. Vyběhal si pěkné ocenění V1, CAJC a v závěrečném porovnání ještě Nejlepší mladý jedinec. Posuzoval rozhodčí pan Bojan Matakovič (HR).

Pozdě v noci jsme se dokodrcali do útulného penzionu a usnuli.

Ráno po snídani jsme opět vyrazili na to samé výstaviště, kde se tentokráte konala mezinárodní výstava. Bylo polojasno a už nepršelo. Přesto před námi bylo 52 psů a jorci byli opět poslední. Frodovi se tentokrát v kruhu po tolika testosteronem nabušených psů chodit nechtělo (před námi běhali stafordi), ale pár koleček přeci jen udělal. Posuzovala přísná rozhodčí paní Heidi Kirschbichler (A). Frodo získal opět ocenění V1, CAJC a v závěrečném porovnání opět ještě nejlepší mladý jedinec.

Zakrásné posudky děkuji všem rozhodčím.
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAJC, Nejlepší mladý
Initial Issue Malé potěšení, V1, CAJC, Nejlepší mladý

10.7.2016

V sobotu jsme se zúčastnili s Frodíkem Speciální výstavy v Želivu, kterou pořádal klub ČMKCHYT. Tentokráte byla přizvána polská rozhodčí, paní Božena Kowalska Malitka.

Frodo si ve svých 10-ti měsících vyběhal pěkné čtvrté místo s moc hezkým posudkem v konkurenci 6-ti mladých pejsků. Splnil tímto podmínky pro přiznání titulu klubový Junior šampion ČMKCHYT.

Mám velkou radost, Frodo se moc líbil.

Za krásné fotky děkuji Alešovi Kosařovi s Věrkou!!!

11.6.2016

Na prodej máme krásnou a líbivou fenku LiLi ze spojení naší Hallo Dolly a krásného pejska "Karlíka", narozenou 9.12.2015.

LiLi je velmi pěkná, jemná fenka s krásnou typickou hlavou, mazlivá, rovný hřbet, se správně nasazeným ocasem, správné barvy. Pouze do milující rodiny jako plnohodnotný člen. Není určena k chovu ani výstavám.

rodiče:

otec: C.I.B. Juan Carlos Bakarat ("Karlík", maj. Věra Kosařová):

matka: C.I.B. Hallo Dolly Malé potěšení

ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení

11.6.2016

Zůstal nám zatím doma krásný pejsek Initial Issue Malé potěšení, kterému říkáme "Frodo" pytlík, ze spojení C.I.B. Gone Baby Gone Malé potěšení x C.I.B. Mini shop Noblesse Oblige a tak, než aby jen tak zahálel, nahlásila jsem ho na pár výstav do třídy mladých, abych zjistila, jak se bude umisťovat. Máme trošku problém s chůzí v kruhu, je to paličák a tak stále trénujeme, protože "mí" psi prostě musí chodit, jinak by to byla ostuda :-).

Frodo byl na své první výstavě v Polsku. Jednalo se o národní výstavu ve Swiebodzicích, kterou mám moc ráda. Konala se 4.6. a posuzovala jí paní Agnieszka Nowak - Patyniak (PL). Ve třídě mladých si Frodo odnesl v konkurenci dvou pejsků ocenění V1, CAJC a dále ještě BOS!!!
Initial Issue Malé potěšení, V1 CAJC, BOS
Initial Issue Malé potěšení, V1 CAJC, BOS

Hned druhý den jsem vyjela na malou krajskou výstavu do Lanškrouna, kde nás posoudila paní Olga Dolejšová. Frodo si vyběhal v dešti ocenění V1, Vítěz třídy mladých. Mám velkou radost, ale musíme ještě hodně pilovat. Povahově je Frodo velmi kontaktní, půjde vystavovat později i na tzv. free handling. Nebojí se a každého vítá.
Initial Issue Malé potěšení, V1, Vítěz třídy mladých
Initial Issue Malé potěšení, V1, Vítěz třídy mladých

18.5.2016

Zkusila jsem přihlásit Bellu do třídy otevřené na třídenní mezinárodní výstavu do dalekého Szilvásváradu v Maďarsku. Belle chyběl poslední CAC z mezinárodní výstavy na přiznání maďarského šampionátu a zároveň i jeden CACIB na titul nejvyšší - Interšampion.

Když jsme v sobotu ráno dojeli na místo, pršelo. Prošla jsem si výstaviště, kruhy byly malé, tráva bahnitá, bylo mi do pláče. První den posuzoval rumunský rozhodčí pan Lokodi Csaba Zsolt, který Bellu sice postavil na první místo (v konkurenci 2 fen), ale titul CAC nám nezadal. Bella tak odešla pouze se zaškrtávacím posudkem Excellent 1.

Druhý den v neděli jsem byla zvědavá na ruskou rozhodčí, paní Ekaterinu Senashenko. Kruhy byly ještě více rozbahněné. Bella si ve své třídě vyběhala svůj CAC a na závěr v porovnání fen (celkem 9 fen) získala ještě res. CACIB za fenou, která již byla od dubna interšampionkou. Na Bellu tedy přešel i poslední vysněný CACIB!!! Tuto radostnou zprávu jsem se ale dozvěděla až poslední den výstav, v pondělí. Kdybych to věděla, už bych ani nenastoupila. Poslední výstava nám nevyšla....ale i tak jsem nad tím mávla rukou, protože už vlastně o nic nešlo.

V pondělí posuzoval portugalský rozhodčí pan Luis Gorjao-Henriques, který nám všem vytřel zrak. Den před tím skvěle umístění jorci s tituly, odešli s červenou kartičkou a titulem VD :-). No, je vidět, co rozhodčí, to individuál.

Musím říct, že od třídenní výstavy, která stála spoustu peněz, bych čekala i lépe připravené podmínky k vystavování. Vícekrát jsem byla svědkem uklouznutí a upadnutí vystavovatele na zem, který byl v zápětí celý od bahna.

Závěrem chci moc poděkovat Radimovi Němcovi a jeho dceři Nikol za super společnost bez buzerování, nikdy jsem se necítila tak v klidu, jako s nimi. Respektive...vždy se cítím mnohem lépe s lidmi, kteří nevystavují jorky, ale chovají jiné plemeno :-). Děkuji také za jednání na úrovni, bezpečné cestování autem, spoustu nových poznatků v motorismu :-) a spoustu dobrého jídla. Radim skvěle postavil stan, odřídil tam i zpět celou cestu a ještě udělal krásné fotky. Výborný pozdní oběd v nedalekém Egeru nám všem naprosto zvednul náladu a nazpátek jsme se v noci ještě stavili ve vyhlášeném motorestu na D1 Melikana, který uchovám v paměti a rozhodně jsem tam nebyla naposledy.

Děkuji rozhodčím za posouzení Bellinky, která je už od úterního večera bez natáček a ostříhaná :-).
MCH Hells Bells Malé potěšení, V1 CAC, res. CACIB = CACIB!!!
MCH Hells Bells Malé potěšení, V1 CAC, res. CACIB = CACIB!!!

 

7.5.2016

O víkendu 23.-24.4. se konala v dalekém maďarském Debrecenu dvoudenní mezinárodní výstava. Belle chybí 2x CAC z mezinárodní výstavy na šampionát Maďarska a tak jsem se rozhodla na poslední chvíli, že zkusím štěstí. Jela jsem opět s prima partou lidí od větších psů, cesta nám pěkně uběhla a v pořádku jsme dojeli na místo. Výstava se konala na velké travnaté louce a v sobotu bylo děsné horko. Bella nastoupila do třídy šampionů a v konkurenci druhé feny, si bohužel odnesla druhé místo V2, res. CAC, přesto, že byla jasná favoritka této třídy. Posuzoval maďarský rozhodčí pan Korosz Gábor.

Druhý den, v neděli, se počasí zcela obrátilo. Byla zima a stále pršelo. Bella byla tentokráte ve své třídě sama. Dostala nejen V1, CAC, (ve třídách o jednom nastoupeném psu se zcela běžně rozdávaly známky VD), ale v konečném porovnání feny z mezitřídy a otevřené ještě i res. CACIB. Musím podotknout, že ve třídě otevřené byly pěkné, chodivé a napěstované dvě feny. Posuzovala polská rozhodčí Magdalena Swietoň. Děkujeme!!!
MCH Hells Bells Malé potěšení, V1 CAC, res. CACIB
MCH Hells Bells Malé potěšení, V1 CAC, res. CACIB
MCH Hells Bells Malé potěšení, V1 CAC, res. CACIB

aktualizovali jsme sekci štěňat....

9.4.2016

Tentokráte jsem se rozjela na plánovanou mezinárodní výstavu do rakouského Salzburgu. Na titul šampion Rakouska nám chyběl poslední CAC a tak jsem to riskla a na poslední chvíli nahlásila Bellu do třídy otevřené. Za poslední dny jsem hodně vyčerpaná, málo spím a tak i ta krátká vzdálenost, která by pro mě byla v normálním stavu na mávnutí ruky, byla naopak únavná a chtělo se mi spát. Nakonec jsem dorazila včas, hala byla pěkně připravená a nastoupily jsme do kruhu. Bella svou třídu vyhrála a získala tolik potřebný CAC, takže jsem byla velmi ráda. To jsem ještě netušila, že v konečném porovnání, kdy nastoupila fena mezitřída i šampionů si odneseme už třetí CACIB a nakonec i v porovnání se psem BOS!!! Byla jsem šťastná a alespoň na chvilku mi to vyplnilo tu bolest a prázdno ze ztráty a prohry, které stále cítím a ještě dlouho cítit budu...

Děkuji za pěkné a citlivé posouzení mé Belly panu rozhodčímu z Rakouska Otto Krcálovi!!!
MCH Hells Bells Malé potěšení, V1 CAC, CACIB, BOS!!!
MCH Hells Bells Malé potěšení BOS se psem ICH MCH Karamboll Bohemia Platina BOB (maj. R.Sharkova)

3.4.2016

V pátek 18. března jsem se rozhodla, že zkusím štěstí s Bellou na Ukrajině v Užhorodu, kde se konaly za víkend hned tři výstavy. Dvě CACIB a jedna CAC. Přihlásila jsem Bellu pouze na mezinárodní výstavy v domnění, že bychom mohly snad získat jeden vysněný CACIB (dva už máme) a tím vlastně i splnit podmínky pro získání titulu šampion Ukrajiny. Začátek vypadal slibně....ovšem, to, co se mnou nastoupilo do třídy v šampionech a následně mě i porazilo....z toho mi bylo smutno:-(. Rumunka jela na rumunského rozhodčího a druhý den s maďarskou rozhodčí, si dlouho povídaly při posuzování na stole jak jinak, než maďarsky. Na obou výstavách se Bella umístila jako V2, res. CAC a tak jsme jely úplně zbytečně a udělaly jsme si jen pěkně drahý výlet :-(.

Organizace výstavy otřesná. Přišly jsme do haly, tam jsme přes hodinu stály v chumlu a čekaly, až se dostaneme k jakémusi stolu, kde se povalovala výstavní čísla v nepřehledném pořadí. Dostaly jsme katalog, z něho jsme musely nahlásit svá výstavní čísla, zaplatit a pak se dostat do maličké, ale celkem pěkně upravené haly s koberci.

Národní výstava byla jako první a jorci šli až po obědě. Odjely jsme se tedy mezitím ubytovat do nedalekého hotelu a připravit psy. Pak jsem holky vezla na výstavu a počkala na to, jak se umístí a opět jsme jely na hotel. Mezinárodka začala až po 17. hodině, takže jsme si opět trochu odpočinuly. Druhý den začínali jorci jako první a tak jsme se po výstavě hned sbalily a spěchaly na hranice.

Mou poněkud smutnější náladu mi vylepšily mé spolucestující v podobě Lenky Zahorecové a Pavlíny Benešové. Nejen, že jsme celou cestu mluvily tam, ale i zpět a tak jsem to vše odřídila sama bez jakékoli únavy. Energii nám poněkud ubrala velmi dlouhá a pečlivá kontrola na hranicích. Tam jsme čekaly 1,5 hodiny, nazpátek 3,5 hodiny. Stále jsme naskakovaly a vyskakovaly z auta, hlásily počet najetých kilometrů a stav nádrže, vzali mi techničák, řidičák a někam s ním odešli.....byly to opravdu nervy...zda mi doklady vrátí...Nazpátek jsme se stavily ještě v krásné kolibě Krajinka nedaleko Žiliny, kde jsme si nakoupily spoustu sýrů a čerstvého pečiva a domů jsme dojely v pořádku kolem půlnoci.

19.3.2016 CACIB ZAKARPATIE, Třída šampionů: V2, res.CAC.

Rozhodčí: Roberto Schill (RO)

20.3.2016 CACIB ZHEMCHUSHINA KARPAT, Třída šampionů: V2, res. CAC.

Rozhodčí: Váczi-Balogh, Zsuzsanna(HU)

9.1.2016

Aktualizovali jsme sekci Štěňat.

2015

7.11.2015

Aktualizovali jsme sekci Štěňat.

26.9.2015

V sobotu jsem se rozjela s Dollynkou na Moravskoslezskou národní výstavu do Brna. Byla jsem zvědavá, jak se bude Dollynka líbit, protože tato rozhodčí nás ještě nikdy neposuzovala a tak jsem se i trochu obávala. Přesto, že ve třídě jsme byly s Dolly samy, na poslední CAC, který jsme potřebovaly to nemuselo stačit. Jorci se posuzovali až poslední, takže jsme měly plno času na přípravy, postavení stanu a povídání si s přáteli, kteří za námi dorazili.

Když přišla řada na jorky, do kruhu se přišla podívat na posuzování i paní rozhodčí Tichá s dalším budoucím rozhodčím a tak tam byli na Dollynku rozhodčí celkem tři. Musím říct, že jsem byla značně stresovaná, jak dopadneme, nicméně poté, co jsem dala Dollynku na stůl k "osahání" a paní rozhodčí Tichá prohlásila: "ta má dokonce i kostru" a paní rozhodčí Dolejšová doplnila: "jako jedna z mála", se mé obavy rozplynuly a tak jsme si s Dollynkou vyběhaly svůj poslední potřebný CAC na českého šampiona a v závěru ještě titul Národní vítěz a BOS!!!

Mám velikou radost a moc děkuji paní Dolejšové i paní Tiché za pěkné posouzení!!!

Za pěkné fotky z výstavy, kdy byla Dollynka naposledy v srsti moc děkuji Věrce Kosařové!

Když jsem přijela domů, udělala jsem to, co jsem Dollynce slíbila, když vyhraje. Vzala jsem strojek a už je celá ostříhaná. krásná :-). Měla jsem velikou radost a tak nám zpáteční cesta ubíhala mnohem rychleji. Moc děkujeme za pěkné posouzení!
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení, V1 CAC, Národní vítěz, BOS!!!
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení, V1 CAC, Národní vítěz, BOS!!!
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení, V1 CAC, Národní vítěz, BOS!!!
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení, V1 CAC, Národní vítěz, BOS!!!

31.8.2015

V neděli jsem se rozjela s posilou na mezinárodní výstavu do dalekého města Hodmezovasarhely v Maďarsku. Celý den nezafoukal vítr, teplota se vyšplhala venku na neúnosných 36 stupňů (nemluvím o teplotě v hale), výstava se konala v místech, kde byla před nedávnem prasátka, takže spousta smradu a much kolem. V hale bylo na padnutí a vypila jsem za dopoledne snad 4 litry vody. Stále jsem ovívala vyřízenou Dollynku, s kterou jsme čekaly na posouzení až do půl druhé, protože před námi bylo 68 psů. Ovšem čekání se vyplatilo. Dollynka získala poslední potřebný CAC z mezinárodní výstavy, kterým úspěšně zakončila šampionát Maďarska a dále v porovnání získala i CACIB a BOB. Posuzoval švédský rozhodčí pan Hans Almgren, který z Dollynky nespustil oči a stále nám gratuloval, jak je krásná :-). Měla jsem velikou radost a tak nám zpáteční cesta ubíhala mnohem rychleji. Moc děkujeme za pěkné posouzení!
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení, po vykoupání před výstavou
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení, V1 CAC, CACIB, BOB

18.7.2015

V sobotu 18. července jsem se vydala v horku na Národní výstavu s fenkou Hallo Dolly do Mladé Boleslavi. Kruhy byly venku, naštěstí ne v hale, kde je v tomto období ještě hůře než na přímém slunci a stan mi poskytl stín. Posuzovala pro nás úplně nová rozhodčí paní Hana Vojáčková (CZ). Musím říct, že jsem po dlouhé době viděla velmi příjemný přístup rozhodčího (což v ČR není příliš zvykem) jak ke psům, tak k jejich majitelům. Dollynka se vystavila ve třídě vítězů a získala ocenění V2, res. CAC. Byla za fenkou, která již šampionem ČR je, takže jsme nakonec podědily i vytoužený CAC. Jsme moc rády. Dollynce chybí už jen poslední CAC z malé výstavy, aby získala titul své země. A že to není snadné :-(.

Za krásnou fotku moc děkuji Ivě Halfarové!
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení, V2, res. CAC = CAC

26.6.2015

Po 14-cti denní pauze jsem se rozjela s fenkou Hells Bells zkusit štěstí na dvoudenní výstavu do německého města Erfurt. V sobotu se konala Národní výstava, v neděli pak Mezinárodní výstava. Po oba dny jsem byla přihlášená do třídy šampionů. V sobotu jsme s Bellou dostali pouze ocenění V1 bez dalších titulů. Posuzoval rozhodčí pan Stefan Dimitrijevič ze Srbska. Druhý den se konala zmiňovaná Mezinárodní výstava pod záštitou DYC klubu, na kterou jsem po zjištění konkurence v mé třídě ani nenastoupila a rozhodla jsem se raději odjet domů a věnovat se svým hafanům, než ztrácet čas únavným čekáním v hale na "rozsudek", který už byl stejně předem dán....

13.6.2015

Další náročný víkend za námi. Tentokráte jsem na sebe patřičně pyšná, protože jsem si vše zařídila sama, odřídila kilometry sama v autě se dvěma psy, zarezervovala si hotel, dojela na výstaviště a nakonec úspěšně i domů.

V sobotu i v neděli se konala dvoudenní CACIB výstava v rakouském Klagenfurtu. První den jsem vystavila drobnější fenku Hells Bells, které chyběl další CAC na rakouského šampiona. Bella se pěkně předvedla a získala ve své třídě šampionů ocenění V1, CAC a dále res. CACIB. Do Rakouska tedy pojede Bella až příští rok. Posuzovala velmi příjemná rozhodčí paní Lidija Oklescen ze Slovinska.

Druhý den jsem vystavila opět ve třídě šampionů svou druhou fenku Hallo Dolly, které chyběl poslední CAC na splnění rakouského šampionátu a i poslední CACIB na titul nejvyšší - Interšampion. Dollynka s přehledem převálcovala zbylou konkurenci a odnesla si krásné ocenění Výborná 1, CAC, CACIB, BOS. Stala se tak ve svých 2,5 letech mou další Interšampionkou, kterou mám po své milované fence Brendě doma. Posuzoval rozhodčí pan Stefan Sinko (SLO).

Moc děkujeme oběma rozhodčím za korektní posuzování a milý přístup ke psům.
MCH Hells Bells Malé potěšení, V1, CAC, res.CACIB
ICH MCH Hallo Dolly Malé potěšení, V1, CAC, CACIB, BOS

30.5.2015

Po týdenní pauze jsem se rozjela s fenkou Hells Bells zkusit štěstí na Mezinárodní výstavu do Polska v Lešně. Výstava se konala pod přístřeškem, kde velmi foukalo a bylo nám zima. Naštěstí se jorci posuzovali hned jako první, takže kolem poledne už bylo po výstavě. Bella nastoupila do třídy otevřené a v konkurenci třech fen si vyběhala krásné ocenění V1, CAC, res. CACIB. Posuzovala rozhodčí paní Dorota Witkowska (PL). Moc děkujeme za krásný posudek! Bella tímto zároveň splnila podmínky pro titul šampion Polska!!!
MCH Hells Bells Malé potěšení, V1, CAC, res.CACIB

17.5.2015

A máme za sebou další náročný víkend. V pátek 8.5. jsem jela s oběma fenkami na klubovou výstavu I.CZ YTC. Ve třídě otevřené jsem předvedla Hallo Dolly, která si odnesla krásné ocenění v konkurenci šesti fen V2, res. CAC. Ve třídě vítězů se předvedla drobnější fenka Hells Bells, která si odnesla také ocenění V2, res. CAC za fenou, která již byla šampionem ČR, takže jsme podědily CAC. Posuzoval rozhodčí pan Jakub Tvrdík. Moc děkujeme za krásná ohodnocení.

Druhý den v sobotu jsem vyrážela na Mezinárodní výstavu do Wieselburgu. Tentokráte jsem vystavovala už jen Hells Bells, která si odnesla krásné ocenění V1, CAC, CACIB. Posuzovala rozhodčí paní Mag. Ilse Schulz (A). Děkujeme.
zleva MCH Hallo Dolly a Hells Bells Malé potěšení
MCH Hallo Dolly Malé potěšení: Paničko a už půjdeme z kruhu ven?
MCH Hallo Dolly Malé potěšení, pusinka za krásné umístění
MCH Hells Bells Malé potěšení, Výborná 2, res. CAC = CAC
MCH Hells Bells Malé potěšení, Výborná 2, res. CAC = CAC

2.5.2015

A máme za sebou další výstavu - tentokráte jsem vystavovala fenku Hallo Dolly, která si ve třídě šampionů na Mezinárodní výstavě v Praze odnesla pěkné ocenění V1, CAC. Posuzoval pan František Polehňa (CZ). Moc děkujeme!!!
MCH Hallo Dolly Malé potěšení, Výborná 1, CAC
Přemýšlím :-D
Společnost mi dělala moje maminka :-)
MCH Hallo Dolly Malé potěšení, Výborná 1, CAC

27.4.2015

Minulé dva víkendy byly pro nás opět velmi náročné, co se týče financí i fyzičky. Oba jsme je totiž strávily s fenkou Hells Bells na výstavách. Slavily jsme spolu úspěchy i porážky, ale to k výstavám prostě patří.

První víkend 18.-19.4. jsem byla s kolegyněmi ve Slovinsku, zkusit štěstí a začít titul Interšampion s Bellou, která je o něco slabší než její sestra Hallo Dolly, které se podařilo vyhrát vždy v mezitřídě a prakticky tak dokončit téměř vše velmi brzo. Bella je fenka světlejších barev, drobnější kostry, ne tak pevná v povaze, ale už se velmi naučila a zlepšila po trénincích se mnou, které s ní absolvuji vzhledem k tomu, že mi není cizí problémové chování zvířat a věnuji se tomu i profesně. Bella udělala za ten čas velký pokrok a naučila se se mnou i nadšeně běhat v kruhu, což ještě před rokem vůbec nepřipadalo v úvahu, protože mi nedala v kruhu ocásek nahoru a velmi se bála. A protože je pro mě v kruhu otázka spolupráce handler + zvíře hodně důležitá, Bella pro mě opět byla výzvou stejně jako tenkrát její maminka Brenda a nakonec vidím, že se mi to vyplatilo a vrátilo i s úroky :-).

Ve Slovinsku se konaly dvě Mezinárodní výstavy. První den nám propršel, byla zima, všude bylo bahno a snad ty nejhorší podmínky pro vystavování dlouhosrstých plemen. Vystavovalo se venku pod stany. Na bahnitém parkovišti vypadalo naše auto jako kdyby jelo závody Rallye Paříž-Dakar. V jorcích byla poměrně slušná obsazenost (15 jorků - přijeli vystavovatelé z Ruska, Itálie a Velké Británie). První den si Bella vyběhala ve třídě šampionů ocenění V2, res. CAC. Posuzoval rozhodčí Giuseppe Alessandra (IT).

Druhý den už bylo pěkně a svítilo sluníčko. Bella byla nahlášena tentokráte do třídy otevřené a vyběhala si ocenění Výborná 3. Posuzoval rozhodčí Francesco Di Paola Nuzzo (IT).

Ve Slovinsku jsme tedy neměly vůbec štěstí :-(.

Další víkend 25.-26.4. jsme vyrazily ve stejném obsazení na velmi náročnou dvoudenní výstavu do dalekého Satu Mare v Rumunsku. Zde se konaly celkem 3 výstavy. Na všechny tři výstavy jsem nahlásila Bellu do třídy otevřené - v této třídě měla Bella největší konkurenci - byly nahlášeny celkem 4 feny (z Ruska, Polska, Litvy). V ostatních třídách bylo po jednom, max. dvou psech. Tomu se říká "smůla" :-D. Nejela jsem do Rumunska pro titul Rumunského šampiona, chtěla jsem zkusit štěstí a začít titul nejvyšší Interšampion. První den ráno se konala Národní výstava, kde Bella získala ocenění Výborná 3. Posuzoval rozhodčí Augustin Ionescu (RO).

Byla jsem smutná, nicméně fena z Ruska se mi opravdu zdála nejlepší. Zvažovala jsem, že už dále ani nenastoupím, ale pak jsem se rozhodla, že to tak nenechám. Odpoledne se konala Mezinárodní výstava, na které si Bella vyběhala můj první vysněný CACIB a já se neubránila slzám...Celkové ocenění Výborná 1, CAC, CACIB, BOB, Nejlepší fena. Posuzoval rozhodčí Slobodan Nasteski (MK). A protože je Bella již šampionkou dalších 3 zemí a získala CACIB na této výstavě, získala zároveň i titul Rumunský šampion a krásnou kokardu a medaili. Tímto se stala zároveň i multišampionem a dohonila svou sestřičku Hallo Dolly. Na hotel jsme dorazily pozdě, všichni naprosto vyčerpaní a "upadly" jsme po deváté hodině do kómatu a to bez večeře :-). Ráno už jsme měly nařízený budík a po osmé už jsme opět vyrážely na výstaviště, kde se konala poslední Mezinárodní výstava. Bella tentokráte obdržela ocenění Výborná 2, res. CAC. Posuzoval rozhodčí Stelios Makaritis (GR). Po té jsme vyrážely směr Česká republika cca 1.000 km daleko :-).

Výstavy stojí spoustu peněz, času, úsilí, stresu, námahy....špatné nálady z neúspěchu, ale zároveň i spokojenosti z ocenění. Mnohdy jsou to peníze "vyhozené oknem". Ale někdy to za ten adrenalin opravdu stojí. Hlavně, že jsme se všichni vrátily v pořádku zpátky domů a nic se nám nestalo.

Všem rozhodčím moc děkujeme!!!

Za krásné fotky moc děkuji Veronice Venclovské. Poděkování patří i Lence Šafaříkové, jako skvělé řidičce "duracellce" :-)
MCH Hells Bells Malé potěšení, Výborná 1, CAC, CACIB, BOB, Nejlepší fena
Co dřív sníst?
MCH Hells Bells Malé potěšení, Výborná 1, CAC, CACIB, BOB, Nejlepší fena

6.4.2015

První víkend v tomto roce jsem opět strávila po delší odmlce oba dva dny na výstavách. V sobotu 28. března jsem vystavovala na Mezinárodní výstavě v Salzburgu svou fenku Hells Bells, která letos začíná svou výstavní kariéru, protože její sestra Hallo Dolly má vše splněné a na titul nejvyšší jí chybí pouze jeden CACIB, takže čekáme. V Rakousku se Bella velmi pěkně předvedla ve třídě otevřené a vyhrála nejen svou třídu s oceněním V1, CACA, ale v porovnání fen si pak ještě odnesla titul res. CACIB. Posuzoval německý rozhodčí Walter Berghauser. Děkujeme!!!

V neděli jsem se zúčastnila klubové výstavy ve Svornosti, kam každý rok ráda jezdím. Vzhledem k tomu, že ale výstavě předcházelo velmi nefér zachování se jedné vystavovatelky, kterou jsem považovala do poslední chvíle za přítele a fér člověka, příliš se mi na výstavu nechtělo a posléze se i potvrdily mé obavy z této výstavy. Obě své fenky Hallo Dolly a Hells Bells jsem nahlásila na tuto výstavu, protože jsme potřebovaly alespoň účastí a oceněním výborná splnit podmínky pro přiznání titulu Klubový šampion tohoto klubu. Obě svou podmínku tímto splnily. Dolly, která měla ve třídě otevřené konkurenci dalších 7 fen byla hned na začátku vyřazena s dalšími 3 fenami jako výborná bez pořadí. Ve třídě vítězů jsem byla s Bellou sama, ale i tam přesto, že se fena velmi pěkně předvedla, jsme dostaly ocenění V1 bez titulu. Pro všechny vystavovatele jsem si dala práci a na tuto výstavu připravila balíčky barevných gumiček na top knoty, které dostávali k ocenění svých pejsků. Posuzoval rozhodčí Antonín Mudra (CZ).

1.3.2015

Pejsek Chuck Norris i fenka Charming Beauty už našli své páníčky, které jsem se snažila velmi pečlivě vybírat a tak jsme "najeli" do starých kolejí. Taře už po hlavě nikdo z prcků neskáče a tak si s ní opět začínají hrát všichni ostatní. Zvláště pak Dolly a Brenda. Malému Chuckovi i Beauty přeji, aby se měli krásně a prožili svůj psí život v milující rodině.

4.1.2015

Aktualizace stránek, nová úvodní stránka, nové hlavičky jednotlivých sheetů, úprava menu, naše fenky Hallo Dolly a Hells Bells už mají své stránky :-).

 

2014

 

 

7.12.2014

6. prosince jsem se vydala s Hallo Dolly na svou poslední letošní výstavu, tentokráte do Polska. Ve Walbrzychu se konala příjemná prosincová Národní výstava. Bylo přihlášeno celkem 20 jorků. Dollynku jsem vystavila ve třídě šampionů, kde byly dvě feny. Posuzovala polská rozhodčí paní Dorota Witkowska, která velmi preferuje dynamický pohyb v kruhu a tak si Dolly zaslouženě vyběhala pěkné ocenění V1, CWC, Nejlepší dospělá fena a nakonec i BOB!!! Měla jsem velkou radost z toho, že jsme tak pěkně zakončily náš výstavní rok 2014 a také zejména z toho, že Dolly tímto vítězstvím splnila podmínky pro titul Šampion Polska a zároveň i titul Multišampion. Moc děkujeme za pěkný posudek paní rozhodčí!!!

 

1.12.2014

14. listopadu se v naší stanici narodila dlouho očekávaná štěňátka. Svůj první vrh přivedla na svět naše fenka Baby (ICH MCH Gone Baby Gone Malé potěšení). Porod zvládla rychle a na jedničku jen s mým dohledem. Je z ní vzorná maminka a štěňátka nám krásně nabírají na váze. Tatínkem je úspěšný pejsek Péťa (ICH MCH Peter Pan Stříbrné přání). Více v sekci štěňat.

 

5.10.2014

Hned druhý den jsem vyrážela na dalekou cestu do Maďarska, na Národní výstavu, která se konala v pěkném malém městečku Dunaújvároš. Bella tentokráte obdržela ve třídě šampionů známku Výborná 1, CAC. Posuzovala velmi příjemná rakouská rozhodčí Erika Homonnai.

V sobotu 27.9. jsem vyrazila na Mezinárodní výstavu do Wroclawi v Polsku. Bella nastoupila do mezitřídy a v konkurenci 5 fen se umístila na třetím místě se známkou Výborná 3. Posuzoval Jaroslaw Grunt (PL).

V neděli 21.9. jsem jela s Bellou na Národní výstavu do Polska v Gorzówě. V mezitřídě Bella získala známku Výborná 1, CWC v konkurenci 3 fen. Posuzovala rozhodčí Lucyna Juzwa (PL).

V sobotu 20.9. se konala Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích. Bella si v mezitřídě vyběhala známku Výborná 3. Posuzoval Robert Kanás (SK).

Moc děkujeme!!!

 

13.9.2014

Další víkend 13.9. jsem se vydala s kamarádkou do Polska na Národní výstavu ve Swietochlowicích. Přihlásila jsem fenku Hells Bells do mezitřídy. Na poslední chvíli nám změnili rozhodčí a tak jsem byla zvědavá na posudek. Počasí nám přálo, bylo moc pěkně a Bella si vyběhala v mezitřídě známku Výborná 1, CWC. Posuzovala rozhodčí z Dánska Lillian Lleton, která byla velmi přísná a bylo vidět, že jorkům rozumí. Velmi pěkně ohodnotila Belle zadní úhlení a přizvala ke stolu i další, aby se podívali. Měla jsem radost! Bella je zatím při vystavování nejistá, ale výstavní školička to opět spraví. Už se těšíme!
CH Hells Bells Malé potěšení, Výborná 1, CWC
CH Hells Bells Malé potěšení, Výborná 1, CWC

Za krásné fotky děkuji Ivě Halfarové!!!

O víkendu 6.9. se konala v Mladé Boleslavi Klubová výstava I. CZ YTC. Mimořádně jsem měla nahlášené všechny své 3 fenky a tak jsem se v pátek pustila do náročného koupání, abych v sobotu ráno v doprovodu své mamky vyrazila na nedalekou výstavu. Výstava byla velmi pěkně připravená a strávila jsem tam prima den s příjemnými lidmi. Fenka Hells Bells nastoupila do mezitřídy a umístila se na hezkém čtvrtém místě se známkou Výborná 4 a pěkným posudkem. Její sestra Hallo Dolly, skončila ve velmi početné třídě (nastoupilo celkem 11 fen) jako třetí se známkou Výborná 3 a Gone Baby Gone si vyběhala na své poslední výstavě pěkné první místo se známkou Výborná 1, CAC. Říká se, že v nejlepším se má přestat a já nejsem příznivcem balíčkování psů do pozdního věku a jejich tahání po výstavách do tříd veteránů, takže jsem po příjezdu vzala strojek a Baby už má krátký sestřih a cítí se moc dobře, ikdyž byla na balíčky zvyklá. Výstavní kariéru Baby si můžete prohlédnout na její stránce, myslím, že se jí dařilo velmi pěkně.

Posuzoval rozhodčí pan Otakar Vondrouš (CZ). Moc děkujeme!!!
CH Hells Bells Malé potěšení, Výborná 4
CH Hallo Dolly Malé potěšení, Výborná 3 (v konkurenci 11 fen)
ICH MCH Gone Baby Gone Malé potěšení, Výborná 1, CAC
ICH MCH Gone Baby Gone Malé potěšení, Výborná 1, CAC
zleva Hallo Dolly, Hells Bells, Gone Baby Gone Malé potěšení
soutěž Chovatelská skupina
Naše výhra
ICH MCH Gone Baby Gone Malé potěšení ostříhaná a spokojená

Za krásné fotky děkuji Dáše Valešové!!!

 

30.8.2014

Poslední srpnovou sobotu 30.8. jsem se rozjela tentokráte mimořádně do Čech na Mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi. Vzala jsem s sebou fenku Hallo Dolly. Dollynka si vyběhala v konkurenci 4 fen pěknou známku Výborná 1, CAC. Posuzovala rozhodčí Marija Kavčič (SLO). Moc děkujeme za krásný posudek!

V sobotu 23.8. jsem se opět rozjela s partou prima chovatelů od Ridgebacků do dalekého Innsbrucku, kde se konala Mezinárodní dvoudenní výstava. Měla jsem nahlášenou fenku Gone Baby Gone, protože nám chybělo poslední prvenství na titul Šampion Rakouska. Baby jsem nahlásila do třídy šampionů a byla jsem zvědavá na výsledek. A zde je: Výborná 1, CACA, CACIB, BOB !!! Druhý den už jsme s Baby jen odpočívaly a přenechaly jsme prvenství ostatním, kteří to potřebovali:-). Den jsme strávily u kruhu s Ridgebacky.

Posuzoval rozhodčí pan Ing. Heinz Watschinger (A). Moc děkujeme!!!
ICH MCH Gone Baby Gone Malé potěšení, Výborná 1, CACA, CACIB, BOB!!!

 

4.8.2014

V neděli 3. srpna jsem se rozjela na Národní výstavu v Maďarsku do města Herend. Vzala jsem s sebou obě své fenky Hallo Dolly i Hells Bells a jely jsme zkusit štěstí.

V Bratislavě jsem brzo ráno ještě naložila svého oblíbeného svěřence Whiskyho (chovatel+majitel Karin Kyselová) a ujížděla směr výstava.

Zde jsou výsledky:

Hells Bells ve třídě otevřené: Výborná 1 CAC

Hallo Dolly ve třídě šampionů: Výborná 1, CAC

Whisky Dark luna ve třídě otevřené: Výborná 1, CAC a stal se tak Novým šampionem Maďarska.

Gratulujeme a děkujeme za posouzení všech našich svěřenců!

Posuzoval rozhodčí pan Szabó Sándor (HU).

CH Whisky Dark luna, Výborná 1, CAC (maj.+chov. Karin Kyselová)
Hallo Dolly a Hells Bells. Bylo vedro k padnutí!!!

 

19.7.2014

V sobotu 19.7. jsme si zajely s Dollynkou kousek za Prahu do Mladé Boleslavi, kde se konala Národní výstava. Bylo vedro k padnutí, a tak jsem byla ráda, že jsem se zpátky domů vrátila rovnou na oběd.

Dolly byla vystavená v mezitřídě a v konkurenci 4 fen si odnesla známku Výborná 3. Posuzoval pan Robert Kanás (SK). Děkujeme!!!

Víkend 12.-13.7. jsme strávily v Maďarsku, kde se konala dvoudenní výstava ve městě Szombathely.

První den se konala národní výstava, kde Dolly v mezitřídě obdržela známku V1, CAC a načala tak maďarský šampionát. Posuzoval pan Robert Kanás (SK).

Druhý den se konala mezinárodní výstava a Dolly obdržela opět v mezitřídě známku V1, CAC a po té i CACIB a BOS!!! Posuzovala paní Natalja Sedikh (RU).

Moc děkujeme za posouzení!!!

 

29.6.2014

14.-15.6. jsem se vydala s partou od ridgebacků na dvoudenní mezinárodní výstavu do rakouského Klagenfurtu. Tentokrát jsem s sebou vzala otrkanější fenku Hallo Dolly, kterou jsem oba dny nahlásila do mezitřídy. Stále nám hodně chybí dopěstovat vousy. Konkurence na této výstavě byla poměrně velká, takže jsem se modlila, aby Dolly alespoň obdržela jednou toho potřebného CACe. V sobotu posuzoval rakouský rozhodčí pan Gunther Ehrenreich. Dolly si v konkurenci 4 fen vyběhala první místo V1, CACA.

V neděli pak posuzoval pan Branislav Rajic (SLO). Dolly opět vyhrála svou třídu a tak jsme nastoupily o další tituly. Jaké bylo moje překvapení, když Dollynka porazila jak pěknou fenu ze třídy otevřené, tak napěstovanou fenu ze třídy šampionů a pan rozhodčí jí udělil titul V1, CACA, CACIB, BOS !!! Dollynka tak získala během 14 dní dva CACIBY :-).

Moc děkujeme za posouzení!!!

1.6 2014

Celý minulý týden 19.5. – 25.5. byl pro mne rozhodující, plný očekávání, velmi náročný, jak na stres, tak na fyzičku.

V úterý 20.5. 2014 jsem úspěšně složila Státní závěrečné zkoušky na CZU v Praze Suchdole. Obhajovala jsem svou Diplomovou práci: Koncentrace progesteronu v krvi fen a určení nejvhodnější doby krytí (spolupráce s MVDr. Láznička + MVDr. Huml), jejíž téma jsem si zvolila sama a při jejímž zpracování jsem použila celkem 161 zahraničních zdrojů a citací (mimochodem stačilo „pouhých“ 20 zdrojů).
Známky, které jsem u Státnic získala:

Za Diplomovou práci:
vedoucí práce: Výborná (Dr. Ing. Šebková)
oponent: Výborná (MVDr. Bernardy)
Biologické principy chovu zvířat: Výborná
Speciální kynologie: Výborná
Legislativa chovu: Výborná

Jsem moc ráda a zároveň jsem pyšná a hrdá, že jsem při své práci zvládla plných 7 let zdárně studovat vysokou školu, která je navíc státní, takže zaplatit si tam zkoušku nebo jiné výhody tak, jako je to běžné na soukromých školách nelze! Běžně nás, studenty dálkaře, spojovali při zkoušení s „deňáky“, takže nás nešetřili a nebrali ohledy na to, že studujeme při práci či je někdo na mateřské dovolené. Vysokoškolské studium se zaměřením na kynologii je v ČR ojedinělé a teoreticky srovnatelné se studiem na Brněnské veterinární klinice. Zvláště veterinární problematiku jsme probírali velmi podrobně a zkoušeli nás přímo veterinární lékaři. Celé studium ale nebylo vůbec jen o zvířatech, ale museli jsme zvládnout i velmi náročné předměty, mezi něž například patřila organická chemie, biochemie, biologické výpočty (pod tímto názvem byla „schována“ matematika), statistika, genetika či zoogeografie a další. Během studia jsem potkala a poznala spoustu pejskařů, kteří se problémy zabývají do hloubky a navíc je to baví a jsou ve svém oboru dobří! Nevěnují se jen odchovům štěňat a jejich bezhlavým množením a následným prodejem, ale zabývají se i svědomitým výběrem krytí a studiem genetiky. Já se setkávám většinou jen s chovateli psů, kteří vystavují a kryjí. Vyberou psa své feně podle výstavních úspěchů a titulů…..a je to! S takovým psem je pak nakryta spousta fen a ejhle, ve výstavním katalogu se pak velmi často objevuje jeden otec potomků. Hraničí to pak s velmi úzkou chovatelskou základnou a to není pro chov psů dobře! Ale to jsem odbočila.

Následující víkend hned po ukončení školy jsem opět strávila na výstavách a byl pro mě opět velmi úspěšným.
Mí pejsci mi zřejmě chtěli udělat velikou radost ke Státnicím a také k svátku a tak jsme si za víkend vyběhali v kruhu hned dva CACe.

8.5. Jsem se rozjela do Mladé Boleslavi na Speciální výstavu I. CZ Yorkshire Terrier Clubu. Přihlásila jsem obě své holky. Fenku Hells Bells (Bellu) do mezitřídy a Hallo Dolly (Dollynku) do třídy otevřené. Bella si v konkurenci 4 fen vyběhala krásné první místo V1, CAC a Dolly ve třídě otevřené skončila na krásném druhém místě jako V2, res. CAC. Posuzoval pan rozhodčí Jakub Tvrdík. Moc děkujeme za krásné posouzení a jemný přístup ke psům.

24.5. V sobotu jsem se rozjela po delší odmlce s Baby na Mezinárodní výstavu do Litoměřic. Baby, kterou jsem nahlásila do třídy šampionů si vyběhala v konkurenci dvou fen umístění V1, CAC a splnila tak podmínky pro získání titulu Český šampion. Posuzovala paní rozhodčí Alena Auerbach (CZ). Děkujeme!!!

25.5. jsem se rozjela do polského Walbrzychu na národní výstavu ve Swiebodzicích. Tentokrát se mnou cestovala fenka Hallo Dolly „Dollynka“, která si v mezitřídě, v konkurenci tří fen, vyběhala umístění V1, CWC a začla tak polský šampionát. Posuzoval velmi příjemný pan rozhodčí z Irska Thomas Hehir.

31.5. jsem se vydala opět s fenkou Hallo Dolly na mezinárodní výstavu do Leszna (PL), zkusit štěstí ve velké konkurenci pěkných zvířat. Dollynka k mé velké radosti získala ve věku 18 měsíců ocenění: V1, CWC. V dalším porovnání poté i CACIB, Nejlepší dospělá fena a BOS !!!!!! Posuzoval rozhodčí ze Španělska pan Rafael Malo Alcrudo. Moc děkujeme!!!
Hallo Dolly Malé potěšení, mezitřída, V1, CAC, CACIB, Nejlepší dospělá fena, BOS

 

13.4.2014

Delší dobu jsem neměla čas aktualizovat své stránky, protože se blíží konec mého sedmiletého studia na CZU obor Zájmové chovy zvířat a tak nevím, co dřív. V květnu mě čekají Státnice s obhajobou diplomové práce na téma: "Koncentrace progesteronu v krvi fen a určení nejvhodnější doby krytí" (s prací mi velmi pomohl MVDr. Láznička) a před nimi musím ještě rychle stihnout tři zkoušky a těmi jsou: Výživa psů, Historie psovitých včetně poznávací zkoušky v latinských názvech a Etologii psa. Takže teď se pořád jen připravuji na obhajobu a závěrečné zkoušky.....

5.4. jsem se rozjela na Mezinárodní výstavu do Salzburgu s Lenkou Zemkovou. Měla jsem přihlášenou pouze Dollynku do mezitřídy.

Výsledek:
CH Hallo Dolly Malé potěšení
Mezitřída: Výborná 1, CACA
Rozhodčí: H. Robert Blümel (A)

Měla jsem velkou radost!!! Děkujeme za posouzení!
Hallo Dolly Malé potěšení, mezitřída, V1, CACA

Březen byl pro mě velmi náročný, jak na čas, tak na finance, protože jsem absolvovala dvě velmi náročné výstavy.

28.3. jsem vyjížděla po čtyřech dnech oddechu (dá-li se tomu tak vůbec říkat) do Srbska. Tentokráte ve společnosti Terky Rajdlové s její maminkou Hankou, které chovají Rhodezské Ridgebacky. Terka s maminkou, naložily mlčky (ač s údivem) mých „pár“ věcí do auta a vyjely jsme. Vezla jsem opět obě své fenky Hallo Dolly a Hells Bells a po cestě jsem ještě ve Vídni vyzvedávala mladého pejska od mé kamarádky Karin Kyselové a pak už jsme jely nepřetržitě až na místo výstavy.

Projely jsme snad celou vesnici křížem krážem, ale nemohly jsme výstaviště najít. Až místní policie nás nasměrovala správným směrem:-)))

Po výstavě jsme se opět „nasoukaly“ do auta a vyrazily směr ubytování, které bylo ve stejném městě, jako výstava, jež se konala druhý den. Booking fungoval dobře, rezervace byla potvrzena a tak jsme se ubytovaly a pak ještě rychle zaběhly do města na večeři, ve formě pizzy, abychom pak mohly padnout doslova za vlast.

Druhý den se posouval čas – na což jsem trošku zapomněla a tak mě Terka boucháním na dveře ráno uvědomila, že je čas jet…a já byla ještě v pyžamu a psy nevyžehlené. Nevím, jak jsem to zvládla, ale během 20-ti minut jsem odevzdala klíče, nasnídala se a byla jsem nasednutá v autě směr další výstava i se psy.

Trochu jsme se obávaly cesty zpět, že jí neodřídíme najednou a budeme muset někde trošku zaspat, ale vzhledem ke komickým situacím, které při řízení nastaly, jsme takřka celou cestu zpět proklábosily a o zábavu bylo postaráno. Víceméně řídila Hanka, coby nejstarší a nejzkušenější člen naší skupiny a o zábavu tedy bylo postaráno. Zmíním pro zúčastněné jen úryvky, aby se pobavily (nezúčastněným to neřekne absolutně nic :-).

"Jedeš doprava…nejedu…jedeš…nejedu…no tak jo, jedu.." ...zastavily jsme, couvly a najely konečně správně doleva. Nebo: "Jedeš moc na stranu, pozor srna, pes!" V jednom okamžiku jsme se podezřele rychle blížily k autu, co jelo před námi, tak jsem jen věcně vzadu v autě poznamenala klidným hlasem: "Pozor blížíme se k autu" :-D….výbuch smíchu.

A tady jsou výsledky:

29.3. se konala Mezinárodní výstava ve městě Bogatič, posuzoval rozhodčí Nikola Angelovski (MK):

Hells Bells Malé potěšení
Mezitřída: Výborná 1, CAC, res. CACIB
Hallo Dolly Malé potěšení
Třída otevřená: Výborná 2, res. CAC
Brabus Dark luna
Třída mladých: Výborná 1, JBOB

30.3. se konala Národní výstava v nedalekém městě Sremska Mitrovica, posuzoval rozhodčí Miodrag Vreteničič (MNE):

Hells Bells Malé potěšení
Třída otevřená: Výborná 2, res. CAC
Hallo Dolly Malé potěšení
třída šampionů: Výborná 1, CAC, BOB
Brabus Dark luna
Třída mladých: Výborná 1, JBOB

Hallo Dolly Malé potěšení se tak stala novým šampionem Srbska !!!
Brabus Dark luna novým Junior šampionem Srbska!!!
Brabus Dark luna, JBOB, Nový junior šampion Srbska

20.3.-23.3. jsem vyjela na svou první náročnou výstavu do Černé hory. Jely jsme v obvyklém složení Verča, Dalibor, Lucka a já s Dankou. Konal se poslední výstavní maraton s možností získat až 13 šampionátů různých zemí. Nahlásit psy na všechny výstavy, to by mě položilo a tak jsem zkusila fenku Hallo Dolly nahlásit na národní výstavy Bulharska a Gruzie a fenku Hells Bells, která se zatím otrkává na Montenegro a Kypr. S sebou jsem měla ještě jednoho velmi napěstovaného pejska z CHS od Pekelské brány Luxuse (maj.+chov. Dita Navrátilová).

Měla jsem velkou radost, protože všem mým svěřencům se podařilo šampionáty splnit:

Hallo Dolly Malé potěšení: Nový šampion Bulharska a Gruzie

Hells Bells Malé potěšení: Nový šampion Montenegra a Kypru

Luxus od Pekelské brány: Nový šampion Bulharska a Gruzie

Zpátky jsme se vraceli unavení, ale spokojení a v pořádku jsme všichni dorazili domů.
Výhled z našeho balkonu
Na pláži, lokalita Čanj, pár metrů od výstavních kruhů. Moře bylo ale ledové, na koupání to nebylo:-(
Četa v mé posteli, chystáme se spát...
Bella s Dolly unavené a zachumlané po výstavě
CH Hallo Dolly Malé potěšení
CH Luxus od Pekelské brány
CH Hells Bells Malé potěšení

 

22.-23.2.2014

O víkendu se konala dvoudenní DUO CACIB výstava v Brně. Nahlásila jsem své dvě mladé nadějné fenky po Brendě na jejich první velkou výstavu a jela zkusit štěstí. Výstavu jsem brala především jako rozkoukání se a zkoušku „nanečisto“.

V sobotu jsem vystavovala méně zkušenou fenku Hells Bells, která se musí ještě hodně učit a je v přípravě výstavní školičky, kterou opět navštěvuji. Měla jsem obavy, že se příliš nepředvede a zazmatkuje, ale byla jsem napoprvé velmi mile překvapená. Prošla se bez zaváhání a bylo vidět, že i ta jedna výuková lekce ve školičce, kterou jsme spolu absolvovaly týden před tím, jí hodně pomohla. Budeme nadále pokračovat a věřím, že bude za cca 3 měsíce už profík a sebejistější. Bella se poprvé předvedla v mezitřídě fen a skončila se známkou Výborná 3 (v konkurenci 3 fen). Posuzovala paní: Małgorzata Supronowicz (PL). Děkujeme !

V neděli jsem nastoupila s druhou fenkou, kterou jsem původně nabízela k prodeji Hallo Dolly. Jsem ráda, že jí tenkrát nikdo nechtěl, protože tato fenka má dle mého velmi nadějnou výstavní budoucnost. Je naprosto bezkonfliktní, kamarádská a má vyrovnanou povahu. V kruhu jí kromě mých pamlsků a mě nezajímá nic, projde se naprosto bez problémů přes hlučný kanál, nevadí jí shrnutý koberec, ani počůrané místo. Klidně do něj i šlápne:-). Jsem ráda, že mi to doma „prošlo“ a mohla jsem si ponechat právě jí. Dollynka svůj pohyb v kruhu a předvádění se naprosto zdědila po své mamince Brendě a od narození to byla má favoritka. Je to druhá Brenda, jen s tím rozdílem, že má mnohem kvalitnější srst a správné barvy. S takovými pejsky je pro mě čest a radost si v kruhu zaběhat. Z konce vodítka cítíte ohromnou energii a besejistotu psa. Žádné tahání za vodítko, chrochtání psů a sípání, jak jsou majiteli škrceni, protože hlavu dá takový pes nahoru sám, protože se předvést chce. Takový projev v kruhu, jako měla Brenda v té době si troufám říct neměl nikdo a vím zatím nyní jen o jedné jediné další fence, která takto chodí. Ale její jméno si nechám pro sebe. Dollynka v konkurenci starších fen vyběhala ocenění Výborná 4 ( v konkurenci 5 fen ). Posuzoval rozhodčí pan Bojan Matakovič (CRO). Děkujeme! Obě fenky, mají ještě čas, jsou velmi mladé (15 měsíců), takže se moc těším, jak se budou ukazovat dále a protloukat se především v zahraničí, kam jezdím stále více ráda.

Oběma fenkám chystám své vlastní stránky.

 

2013

 

8.12. 2013

O víkendu 7.-8. prosince jsem se vydala na poslední (dvoudenní mezinárodní) letošní výstavu do rakouského Welsu. Baby jsem nahlásila v sobotu do třídy šampionů a v neděli pak do třídy otevřené. V sobotu se nám tolik "nezadařilo" a Baby se umístila s výsledkem Výborná 2, res. CACA. Posuzovala rozhodčí paní Erika Homonnai (A). V neděli jsem si to ale patřičně vynahradila a přes poměrně velikou konkurenci si Baby vyběhala umístění Výborná 1, CACA, CACIB, BOB, Nejlepší fena!!! Posuzoval rozhodčí pan Jacobs Rainer (DE).

Moc děkujeme za posouzení a máme s Baby velikou radost!

Mimo Baby jsem vystavovala opět dva svěřence Whiskyho a Lili (Yes Yes) od Karin Kyselové. O víkendu se umístili takto:

Sobota:
Whisky Dark luna
Třída otevřená psi: V1, CACA
Yes Yes Dark luna
Mezitřída feny: V2, res. CACA

Neděle:
Whisky Dark luna
Třída otevřená psi: V1, CACA, res. CACIB
Yes Yes Dark luna
Mezitřída feny: V1, CACA

Opět moc děkuji Karin za projevenou důvěru, že mi svěřila své dva miláčky!

 

1.12. 2013

Cítím povinnost na své stránky napsat smutnou událost, která postihla celou naší rodinu. Maminka přišla o svého milovaného druha, já o svého téměř otce, kterým Míla pro mě rozhodně byl…..Opustil nás náhle po dlouhé těžké nemoci v neděli k ránu 24.11.2013 ve věku 69 let.

Celá rodina velmi truchlí a ponese bolest ve svém srdci ještě hodně dlouho. Nikdo, kdo to nezažil si neumí tu bolest nad ztrátou milovaného člověka představit….všem, kteří mě a naší rodinu doposud podpořili patří velký dík.

Vánoce a Nový rok proběhnou ve velkém smutku. Dárky pro Mílu jsou totiž pod stromeček už nakoupené…spousta věcí zůstalo otevřených…..bylo to tak rychlé, že jsem ho nestačila obejmout a říct mu, jak moc pro mě znamená. Myslím ale, že to věděl. Jedinou útěchou mi je to, že věřím, že Míla se na nás zezhora dívá a drží nad námi ochrannou ruku. Odpočívej v pokoji, tatínku….budeme na tebe s mamkou stále myslet….
Míla s mamkou tvořili bezva pár...

Hned v neděli jsem se celá rozklepaná a uplakaná rozjela na plánovanou bonitaci I. CZ klubu YTC, kterou jsem měla dopředu hlášenou. Konala se 10 minut jízdy od našeho domu, jen proto jsem se rozhodla to neodkládat a neutápět se doma pláčem. Velmi mi pomohla s organizací typu „přidrž, podrž, podej, dojdi...případně udělej za mě:-)“ Lenka Šafaříková a moc jí děkuji, že mi podala v pro mě tak těžké chvíli pomocnou ruku. Hallo Dolly i Hells Bells byly zbonitované na jedničku a jejich bonitační karty jsou naprosto bez vad. Jsem za to moc ráda. Hned začátkem roku až trochu utichne smutek a ustoupí vše do pozadí, absolvuji opět výstavní školičku a obě fenky připravím na výstavní sezonu.
Hells Bells Malé potěšení, spojení: CH Primavera Limelight Joreta x ICH Peter Pan Stříbrné přání
Hallo Dolly Malé potěšení, spojení: CH Primavera Limelight Joreta x ICH Peter Pan Stříbrné přání

2.11. 2013

V sobotu jsem jela s Baby zkusit Mezinárodní výstavu v Praze Letňanech. Ikdyž jsem si od toho nic neslibovala, výsledek mě strašně mile překvapil a jsem za něj moc šťastná. Strávila jsem bezva den mezi prima lidmi, žádný stres před výstavou (to až v kruhu:-D). Baby nastoupila do třídy otevřené a v konkurenci 5 fen si doslova vyběhala pěkné první místo V1, CAC. Moc děkuji za posouzení panu rozhodčímu!

Posuzoval Iuza Beradze (GEO).

Mimo Baby jsem ještě měla na starost pejska v otevřené třídě, coby "handlerka" :-). Byl jím pejsek Sheriff z Údolí Liberku (chov: Lenka Zemková, majitel: Irena Maršálová), který si se mnou vyběhal ve třídě otevřené krásné druhé místo V2, res. CAC.

Mimořádně se mi na výstavě v Čechách po dlouhé době líbilo, protože jsem byla obklopena samými bezva lidmi, včetně mé maminky, která za mnou taktéž přijela fandit mi. Setkala jsem se na výstavě i s jinými chovateli jiných plemen, které jsem byla navštívit u jejich výstavních kruhů a bylo moc fajn:-).
DUO CACIB Praha 2.11.2013 ICH MCH Gone Baby Gone Malé potěšení, V1, CAC
DUO CACIB Praha 2.11.2013 ICH MCH Gone Baby Gone Malé potěšení, V1, CAC
DUO CACIB Praha 2.11.2013 Já s mojí Baby a krásným psem NO Theo Gard Bohemia (maj. Sonia Plchová)
Já se svým druhým "já" Soničkou:-)

 

15.9. 2013

Doplnila jsem aktuální fotky obou fenek z vrhu H po mé princezně Brendě a překrásném pejskovi ICH Peter Panovi Stříbrné přání.
Hells Bells Malé potěšení, věk: 10 měsíců, fena, spojení: CH Primavera Limelight Joreta x ICH Peter Pan Stříbrné přání
Hallo Dolly Malé potěšení, věk: 10 měsíců, fena, spojení: CH Primavera Limelight Joreta x ICH Peter Pan Stříbrné přání

8.9. 2013

Po strávené dovolené v Řecku jsem hned první víkend jela na poměrně náročnou výstavu do dalekého města v Maďarsku Hódmezővásárhely, kde se konala dvoudení DUO CACIB výstava. Jela jsem nejprve do Ostravy, kde mě nabrali Alena, Dalibor s Verčou a Luckou do svého "minibusu" a po půlnoci jsme vyráželi. Chvilku jsem si k ránu i zařídila, protože klobouk dolů, Dalibor jel jako na baterky a přeci jen už potřeboval vystřídat, protože únava byla znát. Dojeli jsme na místo a zjistili, že výstava se koná v místech, kde byla ještě do nedávna prasata....tedy smrad to byl ze začátku nesnesitelný. Na smrad od zvířat - konírny, kravíny jsem zvyklá...ale prasečák zatočil i s mým žaludkem:-(.

Vystavovala jsem mého oblíbeného pejska Whiskyho a fenku Yes Yes od kamarádky Karin Kyselové.

Tady jsou výsledky:

Sobota:
Whisky Dark luna (maj. Karin Kyselová, handling: Jana Dytrychová)
Třída otevřená: V1, CAC, CACIB, BOB!!!
Yes Yes Dark luna (maj. Karin Kyselová, handling: Jana Dytrychová)
Třída otevřená: V1, CAC, res. CACIB
Rozhodčí: Mr. Carsten Birk (DK)

Neděle:
Whisky Dark luna:
Třída otevřená: V1, CAC, res. CACIB
Yes Yes Dark luna:
mezitřída: V1, CAC, res. CACIB
Rozhodčí: Mr. Vladimir Zizakov (SRB)

Chci moc poděkovat Aleně, Verče a Daliborovi za super výlet, přesto, že ubytování se tentokrát vůbec nepovedlo a patřičně jsem ho reklamovala na Booking.com, jsem ráda, že jsme dorazili všichni zpět v pořádku. Děkuju Karin za důvěru, že mi opět svěřila své psy.


 

19.8. 2013

Další víkend jsme strávily s Baby na dvoudenní výstavě DUODANUBE v Bratislavě (SK). První den se nám vedlo a Baby ve třídě šampionů obdržela krásnou známku V1, CAC, a v konkurenci dále pak CACIB a BOS, nejlepší fena!!! Posuzoval slovenský rozhodčí pan František Szalai. Celý víkend bylo nesnesitelné horko, takže mnohým psům se ani nechtělo chodit. Pan rozhodčí konstatoval pohyb Baby jen obdivnou větou: "Ta jde jak tank a vedro jí vůbec nevadí." A dál už jsme chodit nemusely:-D.

Druhý den jsme už neměly takové štěstí a Baby v téže třídě obdržela v konkurenci tří fen známku V2, res. CAC. Posuzoval pan Korozs Gábor (HU).

Děkujeme!!!
DUODANUBE Bratislava ICH MCH Gone Baby Gone Malé potěšení, V1, CAC, CACIB, BOS, Nejlepší fena

Za krásnou fotku moc děkuji Michalovi a Karin ze Slovenska!!! Přesto, že to byla má konkurence, nedělalo jim problém mě vyfotit.

10.8. 2013

Další sobotu jsme strávily na Mezinárodní výstavě v Rakouském Innsbrucku. Kruhy byly pěkně připravené, jorci šli na řadu jako první, takže vše bylo velmi rychlé a byl čas na dřívější návrat domů. Baby nastoupila do třídy otevřené, kde získala V1, CACA. Posuzoval rozhodčí pan Leopold Hofmann (AT). Děkujeme!!!

 

20.-21.7. 2013

Další víkend jsme strávily s Baby opět na výstavách. V sobotu jsme navštíly Mladou Boleslav, kde na poslední chvíli změnili rozhodčího ze zahraničního na českého. I tak jsem byla zvědavá a s Baby jsem nastoupila do třídy otevřené, v konkurenci 8 fen. Baby se velmi líbila a skončila se známkou: Výborná 2, res. CAC. Posuzovala rozhodčí paní RNDr. Jaroslava Ovesná. Děkujeme moc za objektviní posouzení!!!

Vystavovala jsem též na prosbu paní Maršálové pejska v mezitřídě Sheriffa z Údolí liberku. V konkurenci 5 psů jsme spolu vyběhali pěkné umístění Výborný 3. Děkuji paní Maršálové za důvěru!

V neděli jsem se vydala na Speciální výstavu do Německa v Mittenwaldě. Bylo vedro k padnutí. Baby chyběl poslední CAC na titul Německý šampion VDH. Nastoupila do třídy šampionů. Posuzoval srbský rozhodčí pan Paroci Pal. Baby obdržela známku V1, VDH, CAC a stala se tak novým Šampionem Německa. Děkujeme!!!

Sheriff z Údolí liberku jel také se mnou a obdržel pěknou známku V1, VDH, res. CAC.

 

13.-14.7. 2013

O víkendu jsem se rozjela na dvoudenní maraton mezinárodních výstav do Rakouska a Maďarska. Chtěla jsem zkusit štěstí s Baby, které chyběl poslední CACIB na udělení titulu nejvyššího a tím byl Interšampion. Nahlásila jsem Baby na mezinárodní výstavu do Oberwartu do třídy otevřené. Posuzoval rozhodčí pan Stefan Sinko ze Slovinska. Baby získala ocenění V1, CACA, CACIB, BOS, Nejlepší fena!!! Tímto se stala Interšampionkou a načala další ze svých šampionátů.

Musím říct, že atmosféru mi tentokrát trochu pokazila nepřejícnost v podobě některých českých chovatelů, ale vše nahradily poháry, získaly jsme celkem 4. Rakousko tedy na vystavovatelích vůbec nešetřilo a velmi pěkně je ocenilo.

Vystavovala jsem ještě dva půjčené pejsky, opět od Karin Kyselové ze Slovenska. Tady jsou výsledky:

Yes Yes Dark luna – fena mezitřída – V1, CAC

A mého velmi oblíbeného pejska Whisky Dark luna – pes otevřená – V1, CAC.

Po výstavě jsme se přemístily do hotelu v Maďarsku ve městě Szombathely a čekaly jsme na druhý den na další výstavu. Hotel byl blízko výstaviště, snídaně byla v ceně a my se ráno vydaly do výstavního dění. Obávala jsem se horka, ale příjemně nás překvapil přístřešek a stín. Tráva sice nebyla moc posekaná, takže v ní pejskové skákali, ale aspoň se dalo v tom horku dýchat. Baby jsem tentokráte už nevystavovala, protože Maďarsko jsme splnily a CACIB už jsme nepotřebovaly.

Nastoupila jsem pouze s fenkou Yes Yes aka „LiLi“ do mezitřídy a s pejskem Whisky do třídy otevřené. Oba se umístili velmi pěkně s tituly V1, CAC, res. CACIB. Děkujeme za posouzení rozhodčímu panu Peteru Harsányimu (HU). Karin, díky za důvěru, že mi svěřuješ své psy!
Poháry z Rakouska, které získala za jednu výstavu Baby
Yes Yes Dark luna, mezitřída, V1, CAC, res. CACIB
Whisky Dark luna, třída otevřená, V1, CAC, res. CACIB
Yes Yes Dark luna, Oberwart, mezitřída, V1, CAC

 

8.7. 2013

V neděli jsem se vydala s Baby do Maďarska na Národní výstavu ve Velencei tó. Chtěla jsem zkusit štěstí, protože nám chyběl poslední CAC k udělení titulu Šampion Maďarska. Mé přání se vyplnilo a Baby ve třídě šampionů vyběhala Výborný 1, CAC. Posuzoval rozhodčí pan Sárközy Gyula (HU). Děkujeme!!!

 

24.6. 2013

Doplnila jsem aktuální fotku fenek po naší Brendě a Peter Panovi Stříbrné přání.
Zleva Hells Bells Malé potěšení a Hallo Dolly Malé potěšení

 

23.6. 2013

16.6. jsem se rozjela opět sama do dalekého Krakowa v Polsku, kde se konala národní výstava. Chyběl mi poslední CWC na polského šampiona, tak jsem jela zkusit štěstí. Posuzovala rozhodčí paní Ina Malecka (PL). Baby nastoupila do třídy šampionů a odnesla si tolik očekávanou známku V1, CWC, National Winner!!! Tímto splnila podmínky pro udělení titulu Polský šampion. Vzhledem k tomu, že už je to její čtvrtý dokončený šampionát, stala se zároveň Multišampionkou. Mám z Baby velkou radost! Děkujeme paní rozhodčí za krásný posudek.

22.6. jsem se rozjela tentokráte s kamarádkou Lenkou do dalekého Maďarska, kde se konala Národní výstava ve městě Kaposvár. Musím říct, že jsem si naložila notnou dávku náročnosti, protože jsem 3 dny předtím téměř nespala a únava na mě byla hodně vidět. Nebylo daleko do kolapsu:-(. Vystavovala jsem 4 cizí psy, Baby zůstala doma. Posuzovala rozhodčí paní Katalin Radvansky (HU). Bylo vedro k padnutí, mě se chtělo omdlít, měla jsem zimnici a byla jsem naprosto vyčerpaná. Ještě že mě psychicky popoháněl můj "motor" v podobě Lenky Šafaříkové, protože jinak bych, myslím, propadla beznaději:-(. Celou výstavu dokreslovali komáři, kterých bylo všude haba kuk a tak jsme se s Lenkou vrátily naprosto poštípané:-):-):-).

Zde jsou výsledky:

One man z Dvora Fonovic - V2

Olympia z Dvora Fonovic - V3

Whisky Dark luna - V1, CAC

Yes Yes Dark luna - V1, CAJC, Nejlepší mladá fena

Děkuji majitelům Karin Kyselové, Kláře Aubrechtové a Věrce Mikulové za důvěru a že mi svěřili své psy!

 

2.6. 2013

Nestíhám pravidelně aktualizovat výstavní dění, protože jsem se vrhla na další vzdělávání týkající se správné výživy psa a kočky. Absolvovala jsem úspěšně všechny tři úrovně výživového poradce a byla jsem oslovena, abych navíc přednášela především veterinárním sestrám na téma mě velice blízké a tím je psychologie psa (odborně Etologie - nauka o chování zvířat). Mám velkou radost, že nestagnuji a posunuji se dál v tom, v čem chci být dobrá. A doufám, že jednou budu a splní se mi můj sen. Jsem ráda, že se na mě obrací čím dál více lidí, kteří potřebují pomoc se svým mazlíčkem. Děkuji všem svým klientům za jejich důvěru!

Co se týče výstav, Baby se daří všude, jen ne v Čechách, proto jsem se zaměřila hlavně na výstavy v zahraničí, kde je naprosto jiná atmosféra a téměř úplný klid. Lidé si tleskají, objímají se a podávají si ruce.

25.5. se konala Mezinárodní výstava v Litoměřicích. Chybí nám získat 2x CAC z mezinárodních výstav, což je u nás velmi složitý úkol a těžký oříšek. Pokud šampionát Baby nestihne splnit, svět se nezboří, máme spoustu jiných rozdělaných šampionátů a v zahraničí se nám daří. Pokud se podíváte do tabulky na stránce Baby, kde jsou veškeré její výstavy (i ty nepovedené) zaznamenány, sami si můžete udělat úsudek. Baby v Litoměřicích obdržela ve třídě otevřené známku Výborná bez pořadí v konkurenci 7 fen. Posuzovala paní Olga Hrabáková. Děkujeme za posouzení.

Hned druhý den jsem vyjížděla s kamarádkami na Národní výstavu do Polských Swiebodzic. Výstava byla nádherně připravená a moc se nám tam líbilo. Kruhy čisté, ohromné parkoviště na asfaltu zdarma, výborné podmínky k venčení a příjemní lidé kolem. Posuzovala paní Barbara Brandys z Polska. Baby obdržela známku Výborná 3 v konkurenci 5 fen ve třídě otevřené. Pěkný výsledek jsme zakončily výborným obědem v podobě čerstvého smaženého pstruha:-).

1.6. jsem se vydala tentokráte úplně sama na Mezinárodní výstavu do polského Leszna. Celou cestu i na výstavě hrozně pršelo. Výstava se konala venku, tráva v kruzích neposekaná a psi doslova, jako když je vyndáte z vany. V kruhu na posouzení byl jen příslušný pes, ostatní čekali na posouzení, schovaní ve stanech nebo pod deštníky. Baby nikdy neměla problém s chůzí v mokru, takže toho jsem se nebála. Mnoho psů pohořelo v tomto počasí na pohyb. Ale konkurence byla veliká, ve třídě otevřené měla Baby 9 fen. Posuzovala velmi precizní rozhodčí z Austrálie paní Susan Shirgley. Byla jsem zvědavá, protože zadávala mnohdy i jen pořadí prvních tří jedinců a čtvrté nezadala, padly i známky "dobrá". Takovou známku může samozřejmě velmi snadno obdržet i jedinec posetý tituly, protože, co rozhodčí, to individuál. Baby nastoupila do kruhu, poté jsme ve vydatném dešti poměrně dlouho všichni chodili a z výsledku jsem měla ohromnou radost. Baby byl zadán tolik potřebný titul na polského šampiona Výborná 1, CWC !!! Děkujeme mnohokrát za posouzení. Ještě, že jsem s sebou měla fén a dovolili mě Baby vysušit v hotelu, protože z ní doslova kapala voda a celá se třásla. Domů jsme ujížděly opět ve vydatném dešti, ale spokojení a šťastní! Leni, děkuji, že jsi nám alespoň na dálku držela pěsti. Vyplatilo se to !!!

 

19.5. 2013

Národní výstava Saarbrucken (DE), Baby obdržela známku: V1, VDH, CAC, SBsb, BOB!!!

Rozhodčí: Dr. Andreas Schemel (A). Moc děkujeme!!!

 

5.5. 2013

V noci ze soboty na neděli jsem vyjížděla ke kamarádce Ditě, abychom absolvovaly náročný výlet do Polska, na Mezinárodní výstavu v Lodži. Má Baby se umístila ve třídě šampionů jako Výborná 2, za fenou z Ruska, která již má šampionát Polska splněný a je i Interšampionkou. Posuzovala velmi jemná rozhodčí paní Malgorzata Lula, která to s pejsky uměla. Domů jsem se dostala až před půlnocí. Cesta byla opravdu velmi náročná, najely jsme přes tisíc kilometrů za den. Chci moc poděkovat Ditě Navrátilové, které to nedalo a když jsem od ní naprosto unavená odjížděla domů do Prahy, ještě mi zavolala na dálnici a držela mě celou hodinu vzhůru a povídala si se mnou, abych dojela v pořádku:-). Moc děkuji, Dito!!!
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, CACIB Lodž, Výborná 2
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, CACIB Lodž, Výborná 2

 

27.4. 2013

Absolvovala jsem s kolegyní Lenkou Zemkovou Mezinárodní výstavu v Drážďanech. Baby nastoupila do třídy šampionů a odnesla si krásné ohodnocení V1 CAC VDH CC res. CACIB. Posuzoval německý rozhodčí pan Norbert Albrecht.

 

21.4. 2013

Aktualizovali jsme sekci štěňat. A přidali jsme novou kolekci oblečků do sekce Boutique pod názvem AVATAR. Je to luxusní, hladký, prodyšný a velmi klouzavý materiál, nová cena na dřevěný minikartáč.

 

4.3. 2013

O víkendu 2.-3. března jsme byly s Baby v Německu na plánované výstavě ve městě Gera. V sobotu posuzoval německý rozhodčí pan W. Schicker a Baby obdržela známku V1, VDH, CAC, CYT. V neděli pak posuzoval rakouský rozhodčí pan P. Reisinger a Baby si zopakovala stejně pěkné ohodnocení V1, VDH, CAC, CYT. Tímto splnila podmínky pro udělení titulu Německý klubový šampion CYT.

 

19.1. 2013

Aktualizovali jsme sekci štěňat.

 

 

Máme štěňátka!!!

14. listopadu v brzkých ranních hodinách porodila svá poslední dlouho očekávaná štěňátka moje princezna Brendulka (CH Primavera Limelight Joreta). Zvládla všechno na jedničku, naprosto sama a narodily se krásné dvě psí holky Hallo Dolly a Hells Bells. Obě prospívají a pěkně nabírají na váze.

Vybírám vždy pejska, který je naprosto nepříbuzný minimálně 4 generace zpět. Původně jsem jela na Merlina (ICH You Are My One Stříbrné přání), ale když jsem dala vedle sebe mou Brendu a Péťu, bylo rozhodnuto:-). Pyšným otcem je tedy na poslední chvíli mnou vybraný krásný pes Peter Pan opět z CHS Stříbrné přání. Má super kostru, krásnou hlavu, oplývá temperamentem a pěkným pohybem a má krásné barvy. Po příjezdu mě naprosto uchvátil a zvolila jsem tedy jeho.

Aleno díky za super přístup. Je to již páté krytí v tvé CHS a vždy jsi byla nesmírně ochotná, vyšla ve všem vstříc a poradit méně zkušené pro tebe není problém. Díky za „propůjčení“ jména pro jednu z fenek:-).
zleva Hells Bells a Hallo Dolly Malé potěšení
otec štěňat, překrásný pes CH Peter Pan Stříbrné přání

 

2012

24.12. 2012

Přejeme krásné prožití svátků Vánočních a hodně pohody a štěstí do nového roku!!!

 

3.12. 2012

14. listopadu v brzkých ranních hodinách porodila svá poslední dlouho očekávaná štěňátka moje princezna Brendulka (CH Primavera Limelight Joreta). Zvládla všechno na jedničku, naprosto sama a narodily se krásné dvě psí holky Hallo Dolly a Hells Bells. Obě prospívají a pěkně nabírají na váze.

Vybírám vždy pejska, který je naprosto nepříbuzný minimálně 4 generace zpět. Původně jsem jela na Merlina (ICH You Are My One Stříbrné přání), ale když jsem dala vedle sebe mou Brendu a Péťu, bylo rozhodnuto:-). Pyšným otcem je tedy na poslední chvíli mnou vybraný krásný pes Peter Pan opět z CHS Stříbrné přání. Má super kostru, krásnou hlavu, oplývá temperamentem a pěkným pohybem a má krásné barvy. Po příjezdu mě naprosto uchvátil a zvolila jsem tedy jeho.

Aleno díky za super přístup. Je to již páté krytí v tvé CHS a vždy jsi byla nesmírně ochotná, vyšla ve všem vstříc a poradit méně zkušené pro tebe není problém. Díky za „propůjčení“ jména pro jednu z fenek:-).
zleva Hells Bells a Hallo Dolly Malé potěšení
otec štěňat, překrásný pes CH Peter Pan Stříbrné přání

 

3.-4.11. 2012

O víkendu nás čekala dvoudenní Mezinárodní výstava v Praze. Baby jsem po oba dny nahlásila zkusmo v Čechách do třídy šampionů. Musím říct, že jsem s konečným výsledkem velmi spokojená neb jsem objektivní a vím na co má fena má či nemá a výstava naplnila mé očekávání. Protože jsem soudná a vím, že má fena nemá vousy až na zem, bylo mi jasné, že v porovnání s jinými zřejmě neuspěje. Navíc nás čekala docela velká konkurence v podobě krásných fen z Ruska. V sobotu vystavovala Baby její "teta" Lenka Šafaříková. Musím Lenku moc pochválit, protože se jim vedlo skvěle. Měla jsem možnost po dlouhé době Baby pozorovat z jiného úhlu a ne jen jako její handler a musím říct, že na její pohyb, který jsme spolu natrénovaly jsem náležitě pyšná. A jsem ráda, že tak chodí nejen se mnou, ale i s jiným člověkem. Baby získala krásné ocenění V2, res. CAC, res. CACIB s nádherným posudkem. Cituji: "Kompaktní fena, silné kosti, kompaktní úhlení, standardních proporcí, úzká hlava, tmavé oko, výborný tvar, pevné ucho, výborná kvalita srsti, výborná délka, odpovídající barva, hezký pohyb." Získat na mezinárodní výstavě v ČR res. CACIB je pro mě odměnou. Lenko děkuji za skvělou úpravu a předvedení. Posuzoval rozhodčí pan Antonín Mudra, děkujeme!

V neděli už jsem si Baby vystavila v klidu sama. Na výstavu jsem se moc těšila. Posuzoval náš oblíbený rozhodčí pan Iuza Beradze, který měl velký cit, trpělivost a pochopení zvláště pro nezvladatelně bázlivé psy, kteří sebou cukali na stole při posuzování či se dokonce skoro posoudit nenechali. Baby opět byla nejlepší v pohybu, ale chyběly nám vousy:-(. Postoupila do užšího výběru a v závěru se umístila jako Výborná 4. Moc děkujeme za posouzení a "klidnou ruku".
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, V2, res. CAC, res. CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, V2, res. CAC, res. CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, V4

 

22.-23.9. 2012

O víkendu jsem odjela na plánovanou náročnou výstavu do daleké Černé hory. Nejela jsem sama, ale měla jsem s sebou kromě Baby i tři další svěřence, tedy celkem 4 psy na vystavování.

Krásného pejska Lenky Šafaříkové Hobbyho od Pekelské brány a dvě mladé fenky od Lenky Zemkové Noemi-Fizz z Údolí Liberku a Olivu z Údolí Liberku.

Sobotní výstava se konala v parku v Golubovci. Dopoledne byla mezinárodní výstava CACIB Golubovci, odpoledne národní, CAC Danilovgrad. Baby získala V1, CAC, res. CACIB. Posuzovala velmi precizně ruská rozhodčí paní Natalia Leonova. Odpoledne Baby získala opět V1, CAC. Tímto splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Černé hory (Montenegro)!!! Posuzoval rozhodčí pan Vojislav Brajovic (MNE).

Dále jsem vystavovala Hobbíka, který obdržel 2x CAC a v mezitřídě mladičkou fenu Olivu z Údolí Liberku, která se taktéž předvedla s výsledkem 2x CAC. Oba tímto splnili podmínky pro udělení titulu Šampion Černé hory.

Druhý den byl velmi náročný. Přemístili jsme se do pobřežního městečka Čanj, kde se přímo na pláži (150 m od moře) konaly na betonovém hřišti za hrozného horka hned 4 výstavy. Dvě národní výstavy San Marino dopoledne a dvě národní výstavy Gruzie odpoledne.

Dopoledne jsem vystavovala Baby, Hobbíka a mladou fenku v mezitřídě Noemi-Fizz z Údolí Liberku. Baby a Hobbík bohužel nedosáhli podmínek pro udělení titulu Šampion San Marina, ale Noemi vyhrála 2x svou třídu a stala se z mých svěřenců jako jediná Šampionem San Marina!!! Posuzovali rozhodčí Zaza Omarov (GE) a Pero Čelebić (MNE).

Mezi výstavami mi to nedalo a odběhla jsem si aspoň na 15 minut na pláž, vykoupat se a zaplavat si v moři:-)

Odpoledne se pak konala 2x národní výstava Gruzie. Všichni už jsme "mleli" z posledního.

Vystavovala jsem už „jen“ Baby a Hobbíka. Bylo vedro k padnutí, bylo to velmi hektické a rychlé. Výsledek: Baby se stala novým Šampionem Gruzie a Hobbík taktéž:-). Posuzovali rozhodčí Nebojša Savičić (SRB) a Momčilo Milić (MNE).

Mám velkou radost z udělených titulů, z mých svěřenců, kterým jsem se věnovala s maximální péčí, a že všechno dobře dopadlo a v pořádku jsme se vrátili všichni domů.

Chci především strašně moc poděkovat za super společnost Aleně Bystrianské, Veronice a Daliborovi. Díky za dopravu, pomoc při hlídání, Verče za to, že mi pustila během cesty krásné dva filmy na svém notebooku, aby to líp uteklo, Daliborovi za to, že téměř celou cestu tam i zpět bezvadně odřídil…nakládal, vykládal…..smekám:-). Aleně s Verčou, že mě poskytly cenné rady, Martinovi Bastlovi za hlídání Baby u kruhu (Baby je jeho „žákyně“ ve výstavní školičce:-)), Patrikovi Panýrkovi za deštníky proti slunci, bez kterých bychom frontu na šampionáty asi nepřežily a upekly se tam a za navigaci, kde to vlastně máme ten pokoj na nocleh:-). Děkuji za super společnost!!!

Lence Šafaříkové děkuji za projevenou důvěru, že mi svěřila svůj poklad - Hobbíka. Leni byl moc hodný a pořád si mě hlídal:-) a Lence Zemkové děkuji, že mi už po třetí svěřila do péče své psy. Oběma moc gratuluji a jsem ráda, že jsem je nezklamala. Díky, holky!

Moc děkujeme za posouzení všem rozhodčím!!!
CH Gone Baby Gone Malé potěšení s konkurencí
CH Hobby od Pekelské brány s konkurencí
Moji svěřenci čekají a hlídají si mě:-)
CH Noemi-Fizz z Údolí Liberku, nový šampion San Marina!!!
CH Noemi-Fizz z Údolí Liberku, nový šampion San Marina!!!
U výstaviště to byla samá nádherná palma
pláž u hřiště, kde se vystavovalo a které jsem neodolala:-)

 

 

 

15.9. 2012

V sobotu ještě v noci jsem vyjížděla na Národní výstavu do Polského Chorzówa. Výstava se konala v pěkném parku, sešla jsem se tam s prima partou lidí a užili jsme si spousty legrace. S Baby jsem nastoupila do třídy šampionů a obdržely jsme krásné ocenění Výborný 1, CWC. Posuzovala rozhodčí paní Agnieszka Nowak-Patyniak (PL).

Moc děkujeme za posouzení !!!
Alešek načapán v akci:-)
Iva v plné zbroji v kruhu
Květa v kruhu s Nedym
Iva fotí mravence:-)
Zasloužený "bosk" za první místo:-)
má krásná Baby:-)

 

8.-9.9. 2012

V sobotu ráno jsem s mamkou vyjížděla na plánovanou dvoudenní výstavu do německého města Thalheim. Musím říct, že tak úžasnou atmosféru na výstavě jsem dlouho nezažila! Tleskání, upřímné podání ruky, obejmutí s konkurencí, to se u nás opravdu nevidí....při příchodu každý dostal velkou krabici dobrot, jak pro hafany, tak pro páníčky. V sobotu posuzoval pan rozhodčí Petr Řehánek, od kterého už tenkrát naše Brenda dostala BOBA. Naše Baby se pěkně předvedla a obdržela známku V1, CAC, VDH, CYT a v konečném porovnání ještě BOB. Pan rozhodčí Řehánek se stále usmíval, podal ruku pevným stiskem a byl velmi příjemný. V neděli jsem se trošku bála, protože posuzoval rozhodčí, s kterým nemáme s Baby žádné zkušenosti. Opět jsem však byla překvapena super přístupem a úžasnou reakcí.....Baby dostala opět známku V1, CAC, VDH, CYT, BOB.

Děkuju mamce, že tam byla se mnou a všechno to viděla.

Moc děkujeme za posouzení oběma rozhodčím!!!
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, Klubová výstava Thalheim, třída šampionů, V1, CAC, VDH, CYT, BOB
plná krabice dobrot pro každého majitele pejska
...s panem rozhodčím Petrem Řehánkem (CZ)
...s panem rozhodčím Rainerem Jacobsem (DE)

 

1.9. 2012

V sobotu jsem vyjížděla na Klubovou výstavu I.CZ YTC, na kterou jsem se moc těšila. Baby nastoupila do třídy otevřené v konkurenci 5 fen a odnesla si krásnou známku V1, CAC s velmi pěkným posudkem. Posuzoval rozhodčí MVDr. Miroslav Vitásek (CZ). Moc děkujeme!!!

Za krásné fotky děkuji Radimovi Němcovi!!!
Jedna sladká pusinka od Baby před vystavováním:-)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, Klubová výstava I. CZ YTC, třída otevřená, V1, CAC
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, Klubová výstava I. CZ YTC, třída otevřená, V1, CAC

 

25.-26.8. 2012

Tento víkend byl opět velmi náročný. V sobotu jsem zkusila štěstí na MVP v Mladé Boleslavi, kde jsem vystavovala Baby ve třídě otevřené (konkurence 6 fen), ale bohužel nám to nevyšlo:-(. Získaly jsme ocenění "jen" V2, res. CAC:-). Posuzovala velmi jemná a trpělivá rakouská rozhodčí Ingrid Ehold. Po výstavě jsem měla čas zhruba tak 3 hodiny na to, se zaklimatizovat a už jsem po půlnoci vyjížděla do dalekého města Trbovlje ve Slovinsku. Tam nám to s Baby bohužel taky nevyšlo a dostaly jsme za nádhernou fenkou s fousy až na zem opět V2, Res. CAC (konkurence 2 feny). Posuzovala slovinská rozhodčí paní Lidia Okleščen.

 

21.-22.7. 2012

Tento víkend jsem s Baby opět strávila na výstavách. Byl to velmi náročný víkend, ale také velmi úspěšný. Jsem ráda, že se Baby v zahraničí daří. V sobotu jsme absolvovaly mezinárodní výstavu v německém Augsburgu, kde posuzovala rozhodčí ze Slovinska paní Zelika Fon - Zidar. Baby získala ocenění V1, CAC, VDH, CACIB!!! Mám z toho velkou radost. Je to třetí CACIB v průběhu jednoho měsíce, což je velmi krátká doba. Domů jsem se z výstavy vrátila večer a měla jsem 2 hodiny na spánek. O půlnoci už jsme vyrážely směr Kaposvár, na Národní výstavu do Maďarska. Posuzoval rozhodčí pan Tibor Havelka (SK). Baby se hezky předvedla a získala ocenění V1, CAC, další speciální CAC ve třídě vítězů (který se nemusí vždy udělovat) a nakonec jsem do kruhu nastoupila ještě s paní Radvánszkou a jejím pěkným psem a Baby ještě získala BOB! Moc děkuji oběma rozhodčím za skvělé posouzení!!!
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Augsburg, tř. šampionů, V1, VDH, CAC, CACIB
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Augsburg, tř. šampionů, V1, VDH, CAC, CACIB
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Augsburg, tř. šampionů, V1, VDH, CAC, CACIB

 

8.7. 2012

V neděli jsem vyjížděla na plánovanou menší výstavu do Německa, kde se konala speciální výstava pod záštitou klubu KFT. Baby jsem nahlásila zkusmo do třídy šampionů. Obdržely jsme známku V1, CAC-VDH, CAC-KFT. Posuzoval rozhodčí pan Gerhard Pöllinger (AT). Děkujeme!!!
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, Speciální výstava Regensburger Land (DE), V1 CAC-VDH, CAC-KFT

 

30.6. - 1.7. 2012

V sobotu jsme vyrazily do Klatov, kde se konala Národní výstava psů. Baby nastoupila do mezitřídy v konkurenci dvou fen a odnesla si známku V1, CAC. Posuzovala rozhodčí paní Bohuslava Švajdová (CZ). Děkujeme za posouzení!

V neděli jsem časně ráno po půlnoci vyjížděla s kamarádkami na další výstavu. Tentokráte na Národní výstavu do polského Gorzówa. Baby opět nastoupila do mezitřídy a v konkurenci 4 fen si odnesla známku V1, CWC. Posuzoval rozhodčí pan Jaroslaw Grunt (PL). Děkujeme!!!

Za hezké fotky z Klatov děkuji Petrovi Böhmovi!!!

CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Pécs (HU), open class, V1, CAC, CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, NV Klatovy, mezitřída, V1, CAC
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Pécs (HU), open class, V1, CAC, CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, NV Klatovy, mezitřída, V1, CAC
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Pécs (HU), open class, V1, CAC, CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, NV Klatovy, mezitřída, V1, CAC
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Pécs (HU), open class, V1, CAC, CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, NV Klatovy, mezitřída, V1, CAC

 

23-24. června 2012

V pátek večer vyjížděla Baby tentokráte poprvé beze mě na plánovanou náročnou dvoudenní mezinárodní výstavu do Maďarska, do dalekého města Pécs. Oba dny nebyla ve své třídě sama a navíc pokaždé Baby konkuroval někdo jiný a nebyly to, podotýkám, vůbec špatné fenky. Baby jsem nahlásila do třídy otevřené a celý víkend jsem velmi netrpělivě čekala, jak si povede. V sobotu posuzoval pan András Korózs (HU) a Baby obdržela známku V1, CAC, CACIB!!!

V neděli posuzoval rozhodčí pan Tom Hehir (IE) a Baby k mému potěšení získala opět V1, CAC, CACIB. Takový úspěch jsem opravdu nečekala a jsem za něj moc ráda.

Chtěla bych tímto moc moc poděkovat Lence Šafaříkové, která se mi sama nabídla, že mi Baby vystaví a bude se mi o ní přes víkend starat. Díky ní jsem načla, jak možnost získat Šampiona Maďarska, tak titul pro mě nejvyšší a tím je Interšampion. Ještě jednou velké díky, Leni!!!!

Za hezké fotky děkuji Slávkovi!!!

CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Pécs (HU), open class, V1, CAC, CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Pécs (HU), open class, V1, CAC, CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Pécs (HU), open class, V1, CAC, CACIB (handler Lenka Šafaříková)
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Pécs (HU), open class, V1, CAC, CACIB (handler Lenka Šafaříková)

 

16. června 2012

V sobotu jsem se rozjela s mamkou, která jela na "kukandu" na Klubovou výstavu do Želivu, kterou pořádal jako každý rok CMKCHYT. Posuzoval tentokráte srbský rozhodčí pan Darko Zivanovic (tlumočila paní Maria Hilmerová, SK). Do mezitřídy, kam jsem s Baby byla nahlášená, nastoupilo celkem 10 fen z 11-cti přihlášených. Baby postoupila do užšího výběru 7 fen a skončila se známkou Výborná. Tímto splnila podmínky pro získání Klubového šampiona CMKCHYT. Na titul jí stačilo celkem 8 výstav, aby nasbírala požadovaný počet bodů. Do třídy mimo konkurenci, kde se předvedli ostříhaní psi, jsem vystavila pejska Geronima - který je od letošního roku na mé doporučení kastrovaný a svou princeznu Brendulku, která si to v kruhu opět pěkně "vyšlápla":-). Brenda má od svých 5 let krásnou modrou barvu a už vůbec není "černá":-). Tentokráte se poprvé nezadávalo pořadí a všichni obdrželi maličký pohárek za účast. Za krásné fotky moc děkuji panu Šešulkovi!!!

CH Gone Baby Gone Malé potěšení, KV Želiv, mezitřída, Výborná
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, KV Želiv, mezitřída, Výborná
CH Gone Baby Gone Malé potěšení, KV Želiv, mezitřída, Výborná

 

2. června 2012

V sobotu jsem se rozjela na Klubovou výstavu, kterou pořádal v rámci Krajské výstavy I.CZ. Yorkshire Terrier Klub v Lysé nad Labem. Jelikož jsem zjistila, že i přes včasné zaplacení a zaslanou přihlášku a její zpětné potvrzení mailem nejsem uvedena v katalogu, byl začátek nepříjemný. Nicméně velmi vstřícně a lidsky se zachovala paní ředitelka celé výstavy, která si na mě pamatovala a vše dala ihned do pořádku. Tímto jí velmi děkuji!!! Baby nastoupila poprvé do třídy otevřené a obdržela titul V1, CAC. Posuzoval rozhodčí pan Jakub Tvrdík (CZ). Děkujeme!!! Tímto Baby splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion I. CZ YTC!!!

 

26. května 2012

V sobotu jsem se rozjela na MVP v Litoměřicích, kde posuzoval rozhodčí pan Leoš Jančík (CZ). V mezitřídě jsme byly s Baby samy a obdržely jsme známku "velmi dobrá":-).

 

5. května 2012

V sobotu jsem se s Baby vydala na Mezinárodní výstavu v Letňanech, kterou mám "za rohem". Do mezitřídy nastoupily celkem 4 feny. Posuzoval rozhodčí pan Zdeněk Kliment (CZ). Baby obdržela známku Výborná 3.

Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Praha, mezitřída, V3
Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Praha, mezitřída, V3
Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Praha, mezitřída, V3
Mezitřída feny
Gone Baby Gone Malé potěšení, MVP Praha, mezitřída, V3

 

28. dubna 2012

V sobotu jsem se rozjela na Pojizerskou výstavu v Mladé Boleslavi. Byla velmi málo obsazená, celkem bylo přihlášených pouze 6 jorků!!! Posuzovala paní Alena Auerbach (CZ). Baby obdržela v mezitřídě ocenění Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz.

Gone Baby Gone Malé potěšení, Pojizerská výstava Mladá Boleslav, V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Gone Baby Gone Malé potěšení, Pojizerská výstava Mladá Boleslav, V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Tady se mě paní rozhodčí ptá, zda Baby nemá kupírovaný ocas:-):-):-)..tak to tu ještě nebylo:-)
Gone Baby Gone Malé potěšení, Pojizerská výstava Mladá Boleslav, V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Gone Baby Gone Malé potěšení, Pojizerská výstava Mladá Boleslav, V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

 

14.-15.dubna 2012

Na poslední chvíli jsem se rozhodla, že pojedu na dvoudenní náročnou výstavu do Srbska, kde se jeden den konala ve městě Indjija Mezinárodní výstava a druhý den na to ve městě Ruma Národní výstava psů. Pokud pes obdržel za víkend 2x ocenění V1, CAC, získal titul Šampion Srbska. Neodolala jsem. A protože se ráda učím a baví mě práce se psy, vzala jsem s sebou nejen svou Baby, ale také pěkného pejska Casanovu od Pekelské brány mé kamarádky Dity Navrátilové. Ráno jsem vyrážela směr Bratislava, kde jsem měla sraz s Karin Kyselovou a Renatou Juříčkovou. Ve třech jsme pak se sedmi psy vyrazily směr Srbsko. Má Baby první den na mezinárodní výstavě získala známku V1, CAC. Posuzoval rozhodčí Dušan Paunovič (SRB). Druhý den na národní výstavě v Rumě posuzovala slovenská rozhodčí paní Anna Cwieceková a Baby opět získala ocenění V1, CAC a tím splnila podmínky pro titul Šampion Srbska!!!

mí svěřenci Baby (zleva) s Casíčkem
Baby v kruhu
Gone Baby Gone Malé potěšení, Nový šampion Srbska!!!
Typické Srbsko
CACIB Indjija - náročné stavění stanu "naruby":-):-):-)

Mému druhému svěřenci se vedlo také dobře a velmi pěkně se vystavoval. Je to pohodový a nenáročný pejsek, který se ode mě za celý víkend ani nehnul a stále kolem mě vesele poskakoval:-). Po oba dny obdržel známku V1, CAC a získal rovněž titul Šampion Srbska. Chtěla bych poděkovat mé kamarádce Ditě Navrátilové za důvěru, že mi svěřila tak hezkého psa. Dito, díky!

Já s Casanovou
Casanova od Pekelské brány, Nový šampion Srbska!!!

 

8. dubna 2012

Hned první víkend v dubnu jsme si daly s Baby "opáčko" a zúčastnily jsme se Klubové výstavy KCHYT a jeho přátel, která se konala jako obvykle ve Svornosti na Praze 9. Posuzovala opět rozhodčí paní Božena Ovesná. Baby opět získala známku Výborná 3.

 

31. března 2012

Poslední den v březnu se konala Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích. Baby nastoupila poprvé do mezitřídy. V konkurenci 6-ti fen si odnesla známku Výborná 3. Posuzovala rozhodčí paní Božena Ovesná.

Gone Baby Gone, MVP České Budějovice, mezitřída, V3

 

22. ledna 2012

V lednu jsme se vypravily na naší první výstavu do Polska. S kolegyní Lenkou Šafaříkovou jsme se vydaly na plánovanou Národní výstavu do polského Bedzinu. Z obavy, jaká bude cesta jsme vyrazily o něco dříve a myslím, že jsme udělaly i dobře. Dálnice na Brno v noci katastrofa, levý pruh nesjízdný, jelo se pomalu, sněžilo. Z Brna do Ostravy a dále už to bylo prima a silnice byly upravené. Na místo jsme dojely mezi prvními, takže jsme měly dostatek času na přípravu před výstavou. Ovšem organizace výstavy opět katastrofa. Pavilon byl ještě dlouho po začátku přejímky uzamčen, takže jsme postávaly v zimě venku, parkovné 20 zl.... Ve třídě mladých, kam jsem Baby naposledy přihlásila nastoupilo celkem 6 fen. Potřebovaly jsme vyhrát, abych získala poslední první místo, které mi chybělo do titulu Junioršampion Polska. Bohužel se nepovedlo a Baby skončila na druhém místě za fenkou drobnější, avšak přebarvenější, která i hezky chodila. Posuzovala polská rozhodčí, paní Katarzyna Nitka a mohu říct, že v naší třídě kromě fenky, která vyhrála a mojí Baby rozdala jen samé ohodnocení VD a dokonce padla i známka D:-(.

Cesta nazpátek opět katastrofa, chumelilo tak, že nebylo nic vidět. Ale zvládly jsme to a dojely jsme v pořádku:-).

 

 

 

2011

19. prosince 2011

 

27. listopadu 2011

O víkendu jsme vyrazily na dvoudenní Klubovou výstavu do Německa, do krásného města Annaberg-Buchholz. V sobotu posuzovala rozhodčí paní MGr. Božena Ovesná (CZ) a naše Baby ve třídě mladých obdržela známku V1 CAJC/J.VDH/CYT, Junior vítěz Erzgebirge. V neděli pak posuzovala rozhodčí paní Yolanda Nagler z Izraele a Baby obdržela opět známku V1 CAJC/J.VDH/CYT, Junior vítěz Erzgebirge. Po oba dny byla Baby ve třídě mladých fen sama - bez konkurence:-). Tímto splnila podmínky k udělení titulu Klubový Junior šampion CYT. V sobotu večer jsme ještě prošly narychlo Vánoční trhy a druhý den pak po výstavě pospíchaly domů.

Gone Baby Gone, Klubová výstava CYT, V1, CAJC/J.VDH/CYT/J.sg. Erz.
Gone Baby Gone, Klubová výstava CYT, V1, CAJC/J.VDH/CYT/J.sg. Erz.

19. listopadu 2011

O víkendu jsme byli venku zazimovat zahrádku. Udělala jsem pár fotek naší smečky v "negližé":-):-):-). Nejvíc to sluší samozřejmě mé princezně Brendě v šusťáčku s modrou kapuckou. Díky, Dito!!! Na FB jsem se trochu dostala do debaty, které oblečky jsou vhodné do zimy. Je mi záhadou, že i zkušení doporučují něco, co zrovna ideální není:-(. Takže, tato zpráva je určena pouze a jen pro obyčejné lidi, kteří se svým pejskem chodí na delší procházky ven. U nás na klinice, kde máme salon pro pejsky a kočičky ke mě chodí lidé, kteří si myslí, že když ve vlhkém - opakuji VLHKÉM počasí, kdy prší, sněží a mrholí, oblečou pejska do překrásné a slušivé fleecové kombinézky či barevného úpletového svetříku, že mu je teplo a dělají "dobrý skutek". Opak je pravdou. Je třeba pořídit pejskovi šusťákový obleček, který má případně uvnitř fleece. Je celkem logické, že svetřík a savé látky do sebe vlhkost nasají a pejsek vlastně celou dobu procházky chodí venku ve vlhkém, což samozřejmě není ideální pro jeho ledviny a hrozí celkové nachlazení. Navíc i studený vítr svetříkem profoukne, šusťákem ale ne. Nachlazení hrozí jak u pejsků s krátkými nožičkami, kteří mají navíc velmi blízko k chladné zemi (jorci, jezevčíci, bišoni, maltézáci, boloňáci, shitzu, atd....), od které prochladávají, tak u psů vysokých. Vídám běžně zkušené kynology, jak své psy před závodem za sychrava obléknou do lehkého šusťáku. Zaplaťpánbu jsou tito lidé rozumní. Naštěstí už je spousta lidí poučených poté, co se dostaví na veterinu s nemocným psem a samotný lékař jim to konečně vysvětlí, když zdravý selský rozum nepomáhá:-(. Pokud je ale suchá zima, kdy mrzne až praští a není vlhko a nemrholí, svetřík klidně pejskovi obléčte. Myslím, že můj názor je správný a naprosto rozumově "zdravý". Nakonec..zeptejte se psa...možná Vám to vysvětlí:-)

Naše smečka před zazimováním zahrádky. Vhodné oblečky na zimu - tmavě modrý-Brenda, červený-Shira, nevhodné - světle modrý-Dixík, obleček na natáčky-Baby, samozřejmě taky nevhodný
Naše princezna Brendulka
Naše princezna Brendulka
Naše princezna Brendulka

 

 

19. listopadu 2011

V pátek v noci jsem vyrážela na Mezinárodní výstavu psů do polských Kielců. Na výstavu jsme dorazili s předstihem a tak jsme si mohli ještě trochu odpočinout a načerpat síly po úmorné cestě. Výstava byla dobře připravená a haly i kruhy byly čisté. Ve dvou kruzích se posuzovali zvlášť psi a zvlášť feny. Bylo přihlášeno celkem 34 psů a 54 fen. Baby měla velmi obsazenou třídu, bylo nás tam 11 jedinců. O to víc jsem byla šťastná, že se nám konečně zadařilo nebýt "jen" druzí a Baby svou třídu vyhrála s titulem Výborná 1, Vítěz mladých fen. Baby mě opět nezklamala v pohybu, ikdyž se začátku to vypadalo, že byl "do arény" vpuštěn nevyběhaný a rozdováděný kůň :-). Posuzoval rozhodčí pan Iuza Beradze (GEO). Nakonec bych chtěla strašně moc poděkovat mé kamarádce a přítelkyni Kačce za fotky, které pro mě udělala (je to profesionál) a díky které jsem se na výstavu mohla vůbec vypravit. S přítelem vše zařídila a odvezli mě tam i zpět. Moc ti děkuji, Katko! Hodní lidé ještě nevymřeli:-)!!!

Gone Baby Gone, MVP Kielce, Výborná 1, CAJC, Vítěz mladých fen
Gone Baby Gone, MVP Kielce, Výborná 1, CAJC, Vítěz mladých fen
Gone Baby Gone, MVP Kielce, Výborná 1, CAJC, Vítěz mladých fen

 

5. listopadu 2011

Na tento víkend jsem byla velmi zvědavá. V sobotu se konala Mezinárodní výstava v Praze, na kterou jsem Baby přihlásila, ale bohužel ji nemohla vystavovat, protože jsem musela být celé sobotní dopoledne ve škole. Baby jsem svěřila mé kolegyni - již zkušené vystavovatelce Lence Šafaříkové. Nemám vůbec ve zvyku dávat své psy vystavovat někomu jinému, protože se o ně bojím, ale Lence jsem věřila a aspoň si tak spolu holky mohly zkusit svojí premiéru. Ze školy jsem dorazila rovnou na výstaviště a zrovna v té době byla Baby s Lenkou v kruhu. Do třídy mladých nastoupilo celkem 13 fen. Baby zaslouženě postoupila do užšího výběru a nakonec si po velmi, velmi dlouhém napínavém rozhodování paní rozhodčí odnesla krásnou známku Výborná 2. Lenka je zvyklá vyhrávat, takže byla zklamaná, no já jsem byla velmi spokojená už jen pro to, že se tak dlouho rozhodovalo mezi prvním a druhým místem. Poprvé jsem měla možnost vidět Baby v kruhu také odjinud a mohla jsem si "vychutnat" její krásný pohyb, který zdědila bezpochyby po mamince Brendě, která byla svou chůzí v kruhu velmi známá. Ostatně všechna štěňata, která mi doposud Brenda dala, byla moc hezká v kostře a měla překrásné hlavy. Chtěla bych strašně moc poděkovat Lence za ohromnou pomoc. Leni, moc si toho vážím, bez tebe by Baby na výstavu nemohla jet!!! Velké díky!

Gone Baby Gone, MVP Praha, Výborná 2 (handler: Lenka Šafaříková)
Gone Baby Gone, MVP Praha, Výborná 2 (handler: Lenka Šafaříková)
Gone Baby Gone, MVP Praha, Výborná 2 (handler: Lenka Šafaříková)

V sobotu jsem ještě navečer ujížděla na druhý konec Prahy zkusit si na "cizím place ZKO" nanečisto druhou neplánovanou zkoušku s Tarou, pro kterou jsem se na poslední chvíli - 4 dny před konáním - rozhodla. Jednalo se o druhou "nejsnadnější" zkoušku a tou byla ZZO - Zkouška základní ovladatelnosti dle Národního zkušebního řádu. Posuzoval rozhodčí pro výkon psů pan Vladimír Nedvěd. Tara obdržela opět známku Výborná, s celkovým počtem 57 bodů z 60.

ZZO Nástup
Na startu
ZZO Poslušnost
ZZO Přivolání
"Účastník zájezdu" krásná fenka z chovu manželů Kasalových
Já s Tarou před startem

 

29. října 2011

V sobotu naše Tara úspěšně složila svou první zkoušku, Zkoušku ovladatelnosti psa dle Zkušebního řádu ovladatelnosti a základní upotřebitelnosti KJ ČR Brno ZOP. Upřímně, nemám příliš času a v jejím věku už mají mnozí složené mnohem vyšší zkoušky - hlavně kvůli chovnosti. No často vídám, za jakou cenu a vůbec "jací" psi zkouškami projdou. A protože nikam nespěchám a rozhodla jsem se, že Tara nebude mít štěňata, všechno bereme v klidu a s žádným spěchem. Mé motto: "Zaměstnaný pes = spokojený pes" se stále potvrzuje. Pořád jsem si nebyla jistá, zda je Tara dostatečně připravená, přesto, že mi kolegové ze cvičáku říkali, že to udělá "levou zadní":-). Pořád se mi něco nelíbilo a pořád jsme to s Tarou dopilovávaly, aby to bylo podle mých představ. Velmi mě tedy potěšilo její bodové skóre a pochvala paní rozhodčí Ing. M. Martinů. Ze 100 bodů jí bylo uděleno 97 bodů a obdržela z vykonané zkoušky známku Výborná.

TARA o přestávce:-)
Speciální cviky ZOP
ZOP poslušnost
Pochvala na povel:-)
ZOP skupinové odložení
ZOP odložení
ZOP skupinové cviky
ZOP skupinové cviky

 

16.října 2011

Tento víkend jsem měla hodně nabitý. V pátek a v sobotu jsem byla po dlouhé době na prvních přednáškách na CZU a v neděli v časných ranních hodinách (po půlnoci) jsme s prima partou (Lenka Šafaříková se Slávkem + Petra Urbancová) vyráželi na národní výstavu do polské Czestochowy. Cesta byla velmi dobrodružná, takže jsme se rozhodně nenudili. Po prvních cca 200 kilometrech jsem se při jízdě ptala řidiče Slávka na navigaci a on při té příležitosti najel v docela velké rychlosti na obrubník, který dělil silnici uprostřed. Po chvíli se začalo ozývat u levého předního kola bouchání a stále se zvyšovalo. Nevěděli jsme, zda vůbec na výstavu dorazíme a nebudeme volat odtahovku. Nakonec se ukázalo, že šlo naštěstí pouze o uvolněný šroub a tak jsme dorazili včas do Czestochowy, do ulice Sportowa. Jaké bylo překvapení, že v této ulici žádný stadion není….zjistili jsme, že jsme „my vepředu“ navigovali špatně a výstava se nekoná v Czestochowě, ale asi o 20 km dál, ve vesničce Konopiska se stejnojmennou ulicí. I tam jsme ale dorazili včas. Výstava byla krásně upravená, jen nám poněkud mrzlo. Venku byly -4 stupně. Tráva byla namrzlá, ale bylo jasno, nebe modré a sluníčko svítilo. Byla ale taková zima, že to bylo na čepici a rukavice. A aby toho nebylo málo, na poslední chvíli jsme se dozvěděli, že byla provedena změna rozhodčího ze Zikmunda Jakubowskiho na Jaroslawa Grunta (Pl). Nicméně uspěly jsme všichni a byly jsme nadmíru spokojené. S mojí Baby jsme v konkurenci 6 fen vyběhaly krásné první místo s výsledkem: V1, Vítěz mladých fen a potom ještě v porovnání s mladým psem i titul Best Junior.

Gone Baby Gone, Výborná 1, Youth Winner, Best Junior
Gone Baby Gone, Výborná 1, Youth Winner, Best Junior
Gone Baby Gone, Výborná 1, Youth Winner, Best Junior

8. října 2011

V sobotu jsem se rozjela na plánovanou Mezinárodní výstavu do Českých Budějovic, kterou jsme spojili s návštěvou příbuzných. Musím říct, že začátek byl trochu "hektický", nicméně den se nakonec moc povedl a i s umístěním jsem byla celkem spokojená, ikdyž druhé místo ve třídě mladých nemohu použít k ničemu. Má Baby už má všechny klubové Junior šampiony dokončené a já se pokoušela o "vysněný druhý CAJC":-). Ale v obsazení třídy, do které jsem nastoupila to bylo naprosto nereálné:-(. Měla jsem sraz s Lenkou Šafaříkovou, která se tentokrát jela jen podívat bez vystavování, v půl šesté ráno v Praze. Měla jsem výčitky, že jedu pozdě a mám 10 minut zpoždění, ale když jsem přijela na místo - nikde nikdo. Čekala jsem ještě 10 minut, ale pak mi to nedalo, protože Lenku znám a vím, že pozdě nejezdí a zavolala jsem jí. Z druhého konce sluchátka se ozvalo po delším vyzvánění udivené: "Ahoj, co se děje?" Bylo mi jasné, že hlas, který jsem slyšela, je naprosto mimo a rozespalý. I trošku jsem Lenku poškádlila a říkám jí: "No jsem na místě a čekáme na tebe v autě". Z druhého konce sluchátka se ozvalo: "Ježíííš, kolik je? Já jsem si nařídila blbě budíka!!!" No nakonec jsem počkala a Lenka dorazila za neuvěřitelných 25 minut. Na výstavu jsme dojely v pořádku, Lence jsem svěřila svůj fotoaparát, aby všechny fotila a já se vrhla do vystavování. Nejdříve jsem dostala na starost nečekaně pejska ve třídě otevřené, který se mnou moc hezky chodil a svou třídu vyhrál a poté jsem se vrhla do třídy mladých, kde nastoupilo celkem 5 fen. Baby si odnesla známku Výborná 2. Posuzoval rozhodčí pan Iuza Beradze (GEO). Moc děkuji za hezké fotky Lence a Majdě Duškové! Celý den nám bohužel pršelo, takže naše plánované nákupy a chození po stáncích se nekonalo. Za to jsme si ale cestou zpátky daly dobrý pozdní oběd:-).

Gone Baby Gone, Výborná 2
Gone Baby Gone, Výborná 2
Gone Baby Gone, Výborná 2

 

2. října 2011

Delší dobu jsem neaktualizovala stránky, tedy co je nového?

18. září byla úspěšně zbonitována naše krásná Goldie. Trochu jsem se bála té srsti, ale myslím, že pokud pro ní vymyslíme pěkného ženicha, budou štěňátka stejně krásná, jako je ona. Hned po bonitaci jsem s ní jela do salonu a udělala jí novou fazónu. Byla šťastná, jak blecha.

Ostříhaná Goldie
Ostříhaná Goldie
Ostříhaná Goldie

Taru připravuji na první zkoušky – trochu jsem ji zanedbávala, protože nevím, co dřív a je toho najednou zase nějak moc. Prezentuji super oblečení Ščučka design pro kynology a cvičitele a vůbec všechny pejskaře, i když mají své miláčky jen pro svou radost a nijak zvlášť s nimi necvičí. Je velmi pohodlné, sluší snad každému a je také kvalitní a pevné.

Já s Tarou
Já s Tarou
Tara při poslušnosti
Tara při poslušnosti
Obrany s Tarou
Skupinová poslušnost s Tarou

1.10. Absolvovali jsme v plném obsazení (já, moje mamka, Baby, Brenda, Goldie, Geronimo s majitelkou) klubovou výstavu v Želivu, na kterou jsem se moc těšila a která se mi vždy velmi líbí. Tentokrát však musím říct, že jsem byla velmi zklamaná. Třídu ostříhanou vyhrál Geronimo - byl tam sám. Rozhodčí se slovy: "Kdybych měl posuzovat tohoto pejska jako jorka, dostane dobrou - už jen za tu barvu". Pan rozhodčí zřejmě tuto třídu ještě nikdy neposuzoval. Myslím, že nebylo třeba zdůrazňovat, že je černý, to každý vidí. Tato třída je pro ostříhané psy, tudíž by se měl posuzovat střih a předvedení, nikoli barva. Taktéž si myslím, že se v ní mohou vystavovat i psi/feny kastráti a případně i senioři (samozřejmě v dobré kondici). Není přece nutné mít v této třídě chovná zvířata. A co je hlavní, je to pro pejsky a jejich majitele zábava a radost a i příležitost, že mohou ukázat, jak pěkně se o své psy starají a že i ostříhaný york může vypadat pěkně:-). Do třídy ostříhaných fen jsem nahlásila Brendu, do konkurence s ní nastoupila její dcera Goldie (handler: Iveta Matíková). Brenda třídu suveréně vyhrála (v konkurenci 5 fen) a Goldie skončila na krásném třetím místě. Velké poděkování patří Ivetě Matíkové za předvedení Goldie!!! Mamce moc děkuji za pomoc na výstavě, bez ní bych to nezvládla! Co se týče mé Baby, nastoupila do třídy mladých fen spolu s dalšími 12 fenkami. Pak jsme velmi dlouho chodily, opravdu dlouho. Zřejmě mělo rozhodnout, kdo odpadne dřív. Baby chodila vytrvale a moc hezky. Pan rozhodčí nás vybral mezi 6 nejlepších a tím to také skončilo. Výborná bez pořadí..... K tomu, kdo stál na čtvrtém místě se nebudu vyjadřovat....A podávat protest za 500,- by se mi opravdu nevyplatilo:-(. Posuzoval rozhodčí pan Zdeněk Kliment (CZ).

Geronimo, 1.10.2011 Klubová výstava CMKCHYT, Želiv, první místo, třída ostříhaní - psi
Baby, 1.10.2011 Klubová výstava CMKCHYT, Želiv, Výborná
1.10.2011 Celkové pořadí prvních čtyř fen, Klubová výstava Želiv
1.10.2011 Klubová výstava Želiv, NO COMMENT

Celé nedělní odpoledne bylo krásně a tak jsme strávili den na zahrádce. Dixík si zařádil s naší Tarou:-)

Hrátky Dixíčka s Tarou
Hrátky Dixíčka s Tarou
Hrátky Dixíčka s Tarou - já ti tam tu hlavu do té tlamy prostě musím strčit:-)
Hrátky Dixíčka s Tarou - já ti za to Dixíku aspoň ucho trošku vyčistím:-)

 

4. září 2011

V neděli jsem se rozjela s Tarou, kolegyňkou Andreou a jejím psem Tobym (labrador retriever) na plánované koupání do Ovčár. Den se vydařil, vyplavčily jsme se jak mi - několikrát jsme "pokořily" bójku, tak se vyplavali a vydováděli i naši psi až do padnutí.

Má krásná Fleur Saliven alias "TARA"
Dva vodníci skočili pro aportek:-)
TARA a TOBY

 

3. září 2011

V sobotu 3. září jsem se rozjela na Klubovou výstavu I. CZ Yorkshire Terrier Clubu opět do Mladé Boleslavi. V hale bylo vedro na padnutí, ale ustály jsme to obě:-). Baby nastoupila do početné třídy mladých spolu s 11 dalšími fenkami a odnesla si hezké umístění Výborná 3. Dostala krásný pohár. Posuzoval rozhodčí pan František Polehňa (CZ). Zároveň jí byl předán druhý pěkný pohár za Klubového Junior šampiona I. CZ YTC a do třetice byla velmi úspěšně zbonitována na samé "nuly". Mám z ní velkou radost. V kruhu mi hodně svou chůzí připomíná mojí milovanou princeznu Brendu:-). Začíná to být prostě celá maminka.

Gone Baby Gone, KV Mladá Boleslav, Výborná 3
Poháry za Klubového Junior šampiona a za třetí místo

 

27. srpna 2011

V sobotu jsme se rozjely s Baby na Mezinárodní výstavu v Mladé Boleslavi. Posuzovat měl pan Jakub Tvrdík, ale na poslední chvíli proběhla změna a nakonec posuzovala paní Libuše Ubrová. Baby nastoupila do třídy mladých v konkurenci 8 fen a umístila se na hezkém třetím místě se známkou Výborná 3. Tímto dokončila titul Klubový Junior šampion I. CZ YTC. K dnešku po devíti absolvovaných výstavách má již přiznané tři klubové šampionáty. Máme velkou radost:-)

Gone Baby Gone, MVP Mladá Boleslav, Výborná 3

Měla jsem na hlídání tento víkend Goldie a tak jsem jí vzala s sebou.

Goldie, 12 měsíců
Překrásná hlava naší Goldie

A do třetice - nejvíc ze všeho jsem se těšila na návštěvu stánku paní Ščučkové, kde jsem měla už dlouho zamluvené oblečení na výcvik s Tarou. Nemá absolutně konkurenci. Materiál je velmi odolný a navíc designově úžasný a pohodlný!!!

Oblečení scucka.com

Připomínám všem, co se ptají nebo nevědí, že na každé výstavě mívám k dispozici na prodej mnoho oblečků pro jorky, spoustu krásných mašlí ve všech možných cenových relacích, natáčky, gumičky, výstavní vodítka, hřebeny-tupíráky, je možné si u mne objednat výborné velké savé pleny, cestovní minižehličky a lehké strojky na ouška (pouze na objednání), nadále nabízím profesionální kosmetiku PetSilk za velmi příznivé ceny (koncentrát 1:16 473 ml jednotně všechny šampony + kondicionery za 370,-), nově ozkoušené výborné šampony pro výstavní úpravu jorků (malina a pluméria), dřevěné minikartáče. Vše vozím s sebou, jen to často nestihnu vybalit, stačí se tedy zeptat:-).

22. července 2011

Den po výstavě v Mladé Boleslavi jsem se rozjela na plánovaný LVT Nová Louka, na který jsem se moc těšila, protože jsem poprvé mohla být o samotě se svou Tarou, kterou připravuji na první zkoušky. Spalo se v chatkách, okolní příroda a lesy přímo vybízely k procházkám a plac na cvičení, včetné polí a louky na ranní nášlapy stop byly také ideální. Horší už pak byla náplň a program celého tábora, od nějž jsem nejen já očekávala trochu něco více a tak jsem pojala naší společnou dovolenou individuálním výcvikem a snažila se být s Tarou co nejvíce a poznat, kde má ještě své slabiny. Tara byla šikovná a snažila se a každý večer usínala naprosto vyčerpaná a unavená, což bylo také cílem naší "dovolené". Já jsem též nezahálela a procvičovala si názvosloví z anorganické chemie, kterou jsem dostala od své "paní učitelky" za domácí úkol, protože nastávající zimní semestr bude opravdu velmi náročný. První zkoušky s Tarou plánujeme v září a říjnu a moc se na ně těším. Uvidíme, jak dopadneme.

Tara s faraonkou při lesním venčení
Rekreační středisko Nová Louka
S Tarou na place - poslušnost na míček:-)
S Tarou na place - poslušnost na míček:-)

16. července 2011

Rozjela jsem se tentokrát na Národní výstavu do Mladé Boleslavi, kde posuzovala polská rozhodčí, paní Kowalska-Malitka Božena. V hale bylo vedro na padnutí. Baby ve třídě mladých v konkurenci 6 fen obdržela ocenění V1, CAJC, BOJ (Best of juniors - Nejlepší mladá fena plemene). Tímto naše Baby ve věku 11 měsíců splnila podmínky pro udělení titulu Klubový Junior šampion ČMKCHYT a Klubový šampion KCHYTaJP.

Gone Baby Gone, NV Mladá Boleslav, V1, CAJC, BOJ
Gone Baby Gone, NV Mladá Boleslav, V1, CAJC, BOJ
Gone Baby Gone, NV Mladá Boleslav, V1, CAJC, BOJ
Gone Baby Gone, NV Mladá Boleslav, V1, CAJC, BOJ
Gone Baby Gone, NV Mladá Boleslav, V1, CAJC, BOJ
Gone Baby Gone, NV Mladá Boleslav, V1, CAJC, BOJ

 

10. července 2011

Dne 30.6. v 17.00 hodin jsem na Promoci převzala oficiálně diplom o ukončení bakalářského studia na CZU v oboru Kynologie a byl mi přiznán vysokoškolský titul Bc. A protože jsem absolvovala znovu 14 dní před tím přijímací zkoušky na navazující magisterské studium a domů mi přišlo oznámení, že jsem zkoušky absolvovala úspěšně a byla jsem přijata, rozhodla jsem se tedy "to zkusit" a pokračovat ještě dva roky dál. Pokud se mi to podaří a dokončím pětileté studium úspěšně, dostanu titul Ing. Nebude to žádná procházka růžovým sadem, už teď mám doučování z chemie, ale za pokus to stojí. Mnohé předměty s kynologií opět nebudou souviset a bude to často velký oříšek. Čeká mě kromě chemie ještě statistika, ekologie, biomonitoring, rybníkářství a další. Ach jo.

 

25. června 2011

V sobotu jsme se vydaly na Mezinárodní výstavu, která se konala v Brně. Celkem bylo nahlášených 28 jorků a do třídy mladých celkem 6 fen. Nastoupilo jen 5 a Baby si odnesla hezkou známku Výborná 2. Posuzovala paní Olga Dolejšová. Po třech letech jsme se konečně setkaly s majitelkou sourozence mé krásné Fleur Saliven alias Tary Soniou Plchovou. Bráška naší Tary se jmenuje Fill Saliven a z výstavy si v sobotu odnesl V1, CAC. Gratulujeme!!!

Sonia, Fill Saliven a já
Sonia s Baby

 

12. června 2011

Víkend 11.-12. června jsme strávily na plánovaných "malých" výstavách v Čechách. A protože Baby miluje běhat venku po trávě, ať je mokrá nebo ne (asi to má po mamince:-) ), nebála jsem se, že mi nepůjde ani v deštivé neděli. Obě výstavy byly jorky velmi málo obsazené. Na umístění nejsem nijak "hrdá", ale mám velkou radost, že Baby hezky chodí a že se z nás stává pomalu, ale jistě team. Sama vím, že jako malá se hodně bála a byla a je velmi submisivní fenkou. Ale díky tomu, že se velmi věnuji etologii psů, byla to pro mě výzva a podchytila jsem její nedostatek včas a začala na tom pracovat. Stejně jako tehdy u její mámy Brendy. Tvrdím totiž, že chůze v kruhu, ukazování zubů a výstavní postoj se opravdu dá naučit u každého psa. Jen vědět, jak na to, a kde má pes své slabiny. Každá výstava je pro Baby další zkušenost a můžeme tak alespoň nasbírat potřebné body na Klubové junior šampiony. S Baby pracuji pouze na chůzi a předvedení. Aby se soustředila jen a jen na mě a byla uvolněná. Všímám si totiž velmi často, že i profesionální vystavovatelé a chovatelé předvádějí mnohdy žalostné ukázky toho, jak by se pejsek v kruhu předvést v žádném případě neměl. Vidím, že v mezitřídě a výš se objeví i jedinec, který rozhodčímu nehodlá ukázat zuby a to je dle mého názoru naprostou ostudou, jak by neměla vypadat výchova a spolupráce handler-pes v kruhu. Nehledě na to, že si neumím představit, jak se např. veterinární lékař může psovi podívat na zuby a klasicky ho vyšetřit, když ten se nenechá. Jde jen a jen o manipulaci se psem, kterou bychom měly mít pod kontrolou a svého psa tomu učit už od štěněte. Ve štěňátkách a dorostu je toto samozřejmě možné, ale pokud to pejsek hodlá dělat dál a my chybu nenapravíme včas a nepracujeme na jejím odstranění, je to jen naše ostuda, nikoli psa.

V sobotu se konala Krajská výstava v Rokycanech. Do třídy mladých nastoupily celkem 3 feny. Baby si odnesla známku Výborná 2. Posuzoval rozhodčí Antonín Mudra. V neděli se konala Oblastní výstava v Praze 4 Kunraticích, nahlášených bylo celkem jen 5 jorků. Celou dobu pršelo. Baby byla ve třídě mladých sama. Získala ocenění Výborná 1, Vítěz třídy mladých. Co mě mrzí nejvíce je to, že jsem nenahlásila svou ovčandu Taru, protože se kupodivu vystavovali i němečtí ovčáci. Byl tam pouze jeden - celočerný. Posuzoval rozhodčí Iuza Beradze. Chci moc poděkovat opět manželům Němcovým, že jsem se k nim mohla schovat do stanu před deštěm a za hezké fotky Radimovi. Moc děkuji!!!

Oblastní výstava Kunratice, V1, Vítěz třídy mladých
Krajská výstava Rokycany, Výborná 2
Krajská výstava Rokycany, Výborná 2

 

4. června 2011

Tentokráte jsme se vypravily na Národní výstavu v Klatovech. Naše Baby nastoupila opět jako nejmladší fenka do třídy mladých. Celkem nastoupilo 7 fen. Baby obdržela velmi hezký posudek a umístila se na krásném třetím místě se známkou Výborný 3. Posuzoval rozhodčí Iuza Beradze (GEO). Za fotky děkuji Radimu Němcovi.

NV Klatovy, Výborná 3
NV Klatovy, Výborná 3
NV Klatovy, Výborná 3
NV Klatovy, Výborná 3

30. května 2011

Víkend před tím jsem strávila od rána do večera na výstavách, koupala jsem psy, jela jsem kilometry autem a skoro nebyla doma. Mohu s čistým svědomím říci, že jsem o to pyšnější. V pondělí dopoledne jsem nastoupila před čtyřčlennou komisi na Státní závěrečné zkoušky z oboru Kynologie. Zkoušky se skládaly z obhajoby mé bakalářské práce, kdy jsem musela odprezentovat ve velkém sále svou práci a poté se přistoupilo k ústnímu zkoušení, které trvalo 45 minut. Pot ze mě lil, měla jsem trému jako blázen, ale výsledek se dostavil. Zkoušejíci v komisi byli jednak kynologové, veterinář, fyziolog a předsedal hlavní kynolog Celní správy ČR Ing. Martin Veverka. Celkem se zkoušelo z osmi předmětů. A výsledek? Obdržela jsem konečnou známku velmi dobře!!! Jsem opravdu pyšná, že jsem při zaměstnání zvládla tříleté studium na vysoké škole a s tak dobrým studijním průměrem (1,92). Hrdá zároveň i na to, že mám vysokoškolské vzdělání v oboru, který mě tak baví - kynologii. Za ty tři roky jsem absolvovala zkoušky z 32 předmětů (z toho pouze 2 předměty jsem nezvládla udělat hned napoprvé, ale až na druhý pokus. Jeden předmět jsem absolvovala dobrovolně navíc (Porodnictví) a zvládla jsem hned napoprvé i opravdu obtížnou vysokoškolskou matematiku, schovanou pod názvem "Výpočetní metody v biologii". Ani jeden předmět jsem si "nepřetahovala" jako spousta jiných absolventů do dalších ročníků). A tady jsou předměty, z kterých jsem úspěšně složila zkoušku: Základy agroekologie, Zoologie bezobratlých, Agrochemie, Praktická mikrobiologie, Praktická anatomie zvířat, Angličtina, Zoologie obratlovců, Genetika se základy biometriky, Základy obecné zootechniky, Praktická fyziologie zvířat, Informatika, Základy chovu exotických zvířat, Akvakultura, Úvod do šlechtění zvířat, Výživa zvířat, Etika chovu zvířat, Etologie, Základy bioklimatologie, Parazitologie, Obecná kynologie, Chov psů, Etologie psa, Základy porodnictví, Výpočetní metody v biologii, Zájmová a sportovní kynologie, Využití zvířat v zoorehabilitaci, Plemenitba psů, Základy chovu hospodářských zvířat, Zoohygiena a prevence v chovu psů, Výcvik a využití loveckých psů, Právní úprava podnikání, Účetnictví. Jak je vidět, spousta předmětů, které jsme museli absolvovat, se psy vůbec nesouvisí. Přesto je nutné jimi projít a ukázat všeobecné znalosti a schopnost se učit, aby se člověk nakonec dostal k předmětům, které ho opravdu baví a mají co do činění s kynologií a chovem psů. A nakonec samozřejmě zvládnout napsat dle přísných pravidel o citacích a zdrojích bakalářskou práci, to nebylo vůbec snadné! Fotky z promoce, kterou mám přesně za měsíc, dodám později.

29. května 2011

Klubová výstava CMKCHYT Želiv.Výstava byla jako každý rok perfektně připravena, včetně hodnotných cen a výborné atmosféry. Ve třídě mladých se sešlo 18 fen. Naše Baby s Goldie byly nejmladší v této třídě. Baby byla vybrána do užšího výběru a obdržela pěknou známku Výborná. Goldie dostala za svou černou barvu opět známku VD. Na tuto výstavu jsem se obzvláště těšila, protože se mohli taktéž vystavovat poprvé ostříhaní jorci ve speciální třídě ostříhaných, zvlášť pro psy a feny. Nahlásila jsem tedy krásného Geronima, který získal ocenění V1, Vítěz třídy ostříhaných (ano, byl tam sám, nicméně si myslím, že si to opravdu zasloužil) a pak mojí "modelku" Brendulku. O místa bojovalo celkem 6 ostříhaných fen a naše Brenda skončila na krásném druhém místě se známkou Výborná 2, za ICH La Perlou Bakarat (maj. Věra Kosařová). Myslím, že jsme si to všichni náležitě užily bez stresu a byla to opravdu zábava. Smekám nad tím, že i v této třídě klub zajistil velmi pěkné poháry!!! Posuzovala paní Olga Dolejšová. A protože jsem na této výstavě vystavovala 4 své svěřence, absolutně jsem nezvládala nic fotit. Za hezké fotky ze třídy ostříhaných fen děkuji manželům Kosařovým.

28. května 2011

Klubová výstava I. CZ Yorkshire Terrier Clubu v Lysé nad Labem. Posuzovala paní Eva Letáčková. Do třídy nastoupilo celkem 9 mladých fen. Rozhodčí zadala výbornou pouze prvním třem. Ostatní, včetně naší Baby a též Goldie, kterou jsem nakonec ještě před ostříháním přihlásila, obdržely známku VD. Za fotky Baby děkuji Dáše Valešové.

Baby:

Gone Baby Gone, Klubová výstava I. CZ YTC, Lysá nad Labem, VD
Gone Baby Gone, Klubová výstava I. CZ YTC, Lysá nad Labem, VD

Goldie:

Goldie, Klubová výstava I. CZ YTC, Lysá nad Labem, VD
Goldie, Klubová výstava I. CZ YTC, Lysá nad Labem, VD

22. května 2011

Přidala jsem krásný a velmi poučný a jasný článek pro všechny chovatele od mého oblíbeného veterinárního lékaře MVDr. A. Lázničky. Zdroj: časopis Psí sporty, 03/2011. Jeho první přednášku jsem absolvovala v roce 2000, kdy jsem celý zimní semestr navštěvovala tzv. kynologické čtvrteční večery (od té doby prakticky stále studuji a vzdělávám se na CZU v Praze). Velmi mu vděčím za to, že se mi osobně věnoval a vysvětlil mi v loňském roce látku ohledně "hormonálních pochodů" v těle feny z předmětu Porodnictví, který jsem poté absolvovala "za jedna" a jsem na to patřičně pyšná, protože tento předmět jsem si určila sama, jako svůj cíl a byl naprosto nepovinný, tedy mám ho ve svém indexu navíc. Ještě jednou díky, pane doktore!!! Myslím si, že alespoň základními znalostmi o chovu a genetice by měl "projít" každý chovatel a trochu se tímpádem zamyslet nad tím, co je a není prioritou v jeho chovu (zda se spíše nejedná o kvantitu než kvalitu). Co všechno zajímavého v článku najdete? Např. velmi zajímavá věc pro neznalé, ale často, jak říkající zkušené chovatele, kteří již odchovali desítky či dokonce stovky vrhů, otázka nesestouplých varlat "kryptorchismu". Kdy by měla být varlata na svém místě, co je a co není považováno za normální...že i fena, přestože není "kluk", může být 100% kryptorchid, které jedince vyřazovat a které ne, dále o moderní metodě zmrazování či zchlazení spermatu psa, pokud má někdo v plánu krýt nepřirozenou cestou a nechce absolvovat dlouhé kilometry, které lezou jak do peněz, tak samozřejmě nepřispívají psychice Vaší, natož rozhárané feny, zda překrývat či ne...což je u nás móda, krýt za každou cenu 2x (pokud možno obden - pes si aspoň užije), o tak často psaném a strach nahánějícím herpesviru atd. To vše v článku pro chovatele zde: Psí gynekolog

21. května 2011

V sobotu jsme se vydaly s Baby do Litoměřic, kde se konala Národní výstava psů. Posuzoval italský rozhodčí, pan Claudio de Giuliano. Baby tento týden "oslavila" 9 měsíců, takže jsme poprvé nastoupily do třídy mladých. V konkurenci 5 fen, se Baby umístila na čtvrtém místě se známkou VD.

Gone Baby Gone, NV Litoměřice, VD
Gone Baby Gone, NV Litoměřice, VD

2. května 2011

Nestíhám aktualizovat své stránky, protože veškerý čas teď trávím v knihách, neboť mne za měsíc čeká Státní závěrečná zkouška z oboru Kynologie na České zemědělské univerzitě a obhajoba Bakalářské práce, jejíž téma, které jsem si vybrala, zní "Historie a současnost chovu jorkšírského teriéra v Čechách a ve světě". Víkend byl velmi náročný. V pátek jsem zvládla předposlední zkoušku z účetnictví "za jedna", poté jsem v sobotu rychle odvystavovala svou Baby (byla to její druhá výstava) a honem pospíchala domů, abych v neděli absolvovala poslední zkoušku z Právní úpravy podnikání. Musím říct, že studium mi natolik zabírá veškerý volný čas, že jsem se rozhodla dál nepokračovat a spokojit se místo s titulem Ing. "pouze" s titulem Bc.:-). Od září jsem se rozhodla věnovat angličtině, kterou zanedbávám a studiu webdesignu. O víkendu se vše včetně zkoušek zadařilo. V sobotu se konala Speciální výstava I. CZ Yorkshire Terrier Clubu v Mladé Boleslavi. Posuzoval rozhodčí pan Otakar Vondrouš. S umístěním zatím ještě našeho "neopeřence" Baby jsem byla spokojená. Vybojovala krásné druhé místo a skončila jako VN2 v konkurenci 6 fen ve třídě dorostu. Musím uznat, že trénování ve výstavní školičce nám opět prospělo, stejně jako tenkrát s mámou Brendou. Za hezké fotografie moc děkuji Radimu Němcovi a manželům Aubrechtovým.

Gone Baby Gone, SV I. CZ YTC Mladá Boleslav, dorost, VN2
Gone Baby Gone, SV I. CZ YTC Mladá Boleslav, dorost, VN2
Gone Baby Gone, SV I. CZ YTC Mladá Boleslav, dorost, VN2

8. dubna 2011

Baby má svojí stránku:-)

2. dubna 2011

Jak jsem psala, tento víkend nastala změna ve vzhledu Geronima alias "Geryho", kterého jsem majitelům hlídala. Poté, co jsem si ho jako všechny své pejsky či většinu odchovů sama ostříhala v salonu na veterině, nemohla jsem uvěřit vlastním očím, jak moc se podobá své mamince Brendě. Celou dobu nezapomněl na to, co jsem ho učila než odešel ke svým pánečkům, byl naprosto bezkonfliktní a vycházel s celou smečkou, jakoby tam byl odjakživa. Na klubové výstavě jsem si všimla některých "nepřejících", kteří nad Gerym, kterého jsem vystavovala ve třídě dorostu - psi, ohrnovali nos, že je to "veliký vaťák". Tak jen pro zajímavost, pravda, Gery bude tmavý, jako jeho maminka, srst však není vatovitá, necuchá se. Mnozí velcí chovatelé vystavují tmavé psy a ti se i umisťují. Mnohdy mají lepší kostru a krásně chodí. Neříkám, že tmavá barva je u jorka správná barva. Geronimo ve věku 8 měsíců váží 2,7 kg a je kupodivu stejně veliký jako jeho maminka Brenda. Má překrásný pohyb s naprosto rovným hřbetem a krásný dlouhý krk. Srst, které měl na "tři psy" ho dělala ohromným a působil jako "medvídek". Jaké překvapení:-):-):-). Nicméně po ostříhání se z něj stal krásný pejsek, kterého na ulici zastavují lidé a ptají se, odkud je:-). A to je pro mě obrovskou odměnou.

Ostříhaný Geronimo
Ostříhaný Geronimo
Ostříhaný Geronimo nezapoměl, že se vzorně vychované Tary nemusí bát
Ostříhaný Geronimo
Super kostra Geronima po ostříhání ještě více vynikla
Ostříhaný Geronimo u nás na zahradě - celá maminka:-)

27. března 2011

V neděli 27.3. se v hotelu Svornost v Praze konala Klubová výstava Klubu chovatelů yorkshire terrierů a jeho přátel. Posuzoval rozhodčí pan MVDr. Miroslav Vitásek. Výstava byla velmi pěkně připravená, včetně hodnotných cen. Na tuto výstavu jsem nahlásila do třídy dorostu všechna 3 štěňata z vrhu G po naší Brendě. Výsledek: Geronimo – VN2 (ze tří nastoupených pejsků)

Klubová výstava KCHYTaJP, Geronimo, dorost, VN2
Klubová výstava KCHYTaJP, Geronimo, dorost, VN2

Goldie – VN4 (z devíti nastoupených fen!!!)

Klubová výstava KCHYTaJP, Goldie, dorost, VN4
Klubová výstava KCHYTaJP, Goldie, dorost, VN4

Gone Baby Gone – VN

Klubová výstava KCHYTaJP, Gone Baby Gone, dorost, VN

Pro Geronima to byla první a zároveň i poslední výstava, protože páníčkové si ho pořídili pro radost a výstavám neholdují. Gery si tedy odnesl ze své první výstavy i krásný pohárek, který si majitelé vystaví na památku. Je to mohutnější pejsek s krásnou hlavou, nádhernou kostrou, ale bude tmavý a je většího formátu. Má tolik srsti, že ho to dělá 3x větším než ve skutečnosti je, protože u mě ve vaně po namočení byl stejně velký jako maminka Brenda:-). Příští týden ho budu páníčkům hlídat na víkend, takže pozná jarní sestřih. Pro Goldie to byla výstava bohužel taktéž poslední. Věřím, že by vyhrávala a umisťovala se na předních místech, ale majitelé si ji pořídili pro radost a výstavy s ní absolvovat nechtějí. Slíbili, že ji alespoň nechají zbonitovat. Goldie je fenka tmavších barev s překrásnou hlavou a očima. Je temperamentní a hezky se předvádí. Děkuji moc Ditě Navrátilové za předvedení Goldie a pěkné umístění v tak velké konkurenci. Děkuji samozřejmě také páníčkům svých „dětí“, že se o ně tak dobře starají a je vidět, že se štěňátka mají dobře. Udělali jsme na výstavě společné fotky celého vrhu G spolu s mámou Brendou, kterou jsem vzala taktéž na výstavu, protože ještě dodatečně obdržela krásný pohár za minulý rok za Klubového šampiona.

Zleva: Gone Baby Gone, Geronimo, Goldie a ostříhaná máma Brenda.

Klubová výstava KCHYTaJP, vrh G s mámou Brendou
Klubová výstava KCHYTaJP, vrh G s mámou Brendou
Klubová výstava KCHYTaJP, vrh G s mámou Brendou

27. února 2011

Zemřel "PAN PES" Armín. Více v sekci "Vlci a já".

19. února 2011

Zaktualizovali jsme sekci štěňat. Na prodej je krásný, mladý, přezubený pejsek. Podrobné info telefonicky.

12. února 2011

Dlouho jsem neaktualizovala stránky, protože nyní probíhá zkouškové období zimního semestru mého posledního 3. ročníku bakalářského studia na České zemědělské universitě v Praze. Je to časově velmi náročné (zkloubit studium s prací a povinnostmi doma) a za poslední 2 měsíce nedělám nic jiného, než po práci ležím v knihách a připravuji se na zkoušky. Včera jsem zvládla čtvrtou zkoušku z pěti - obor veterinární - mě nejbližší - s názvem: Zoohygiena a prevence v chovu psů, s hodnocením "za jedna", tak mám nyní trochu volněji a mohu dát do pořádku své resty. Všechna štěňátka jsou už ve svých nových domovech. Doma zůstala fenka po Brendě jménem Gone Baby Gone, tak uvidíme, jak se jí bude dařit na výstavách. Aktualizovali jsme sekci Boutique.

1. ledna 2011

Aktualizovali jsme sekci Boutique. Zlevněné položky: hřebeny tupíráky, antistaty, tužící sprej Silhouette 300 ml.

2010

 

16. prosince 2010

Přidali jsme pár nových fotek Goldie před odjezdem do nového domova. Více v sekci štěňata. Dále jsme přidali pár nových odkazů, více v sekci odkazy. Přejeme krásné prožití svátků Vánočních a šťastný a pohodový nový rok.

 

21. listopadu 2010

Naše stránky mají nový banner.

kód html: <a href="http://www.male-poteseni.cz" target="_blank"><img src="../img/banner.jpg" width="700" height="144"></a>

11. listopadu 2010

Přidali jsme pár nových fotek našich krásných štěňátek. Více v sekci štěňata a fotky.

9. listopadu 2010

Žila jsem doteď v domnění, že má "Otřesná zkušenost" s původními majiteli mého štěněte, vrh D, fenky Darling Daiquiri (po CH Primavera Limelight Joreta x CH Impossible Stříbrné přání) skončila. Příběh má však dohru, z které běhá mráz po zádech. Více čtěte zde Dohra otřesné zkušenosti...

20. října 2010

Do sekce Boutique jsme přidali výborné savé pleny pro štěňata ve dvou rozměrech za velmi přijatelné ceny a mini dřevěný kartáček, který se osvědčil na úpravu top knotu nejen u jorků. Více v sekci Boutique. Dále jsme přidali pár nových fotek našich krásných štěňátek. Více v sekci štěňata.

11. října 2010

Na prodej 8 měsíců starý pejsek s pěkným rodokmenem na případné výstavy a chov. Více v sekci štěňata

8. října 2010

Štěňátka nám už vesele běhají po bytě, táhne jim na osmý týden, takže jsem se tu "kupu blech" snažila vyfotit v "akci". Více v sekci štěňata

28. září 2010

Frisbee už našla hodné páníčky. Přejeme jí, aby se měla dobře a dělala svým "rodičům" jen samou radost. Aktualizovali jsme sekci štěňata

19. září 2010

Stále máme na prodej poslední volnou fenku Frisbee. Více v sekci štěňata

17. září 2010

Nové vzory oblečků, více v sekci Boutique

10. září 2010

Naší Brendě se narodila 17. srpna dlouho očekávaná štěňátka. Více v sekci štěňata

7. srpna 2010

Štěňátkům je 8 týdnů, aktualizovali jsme jejich stránku a také stránku "fotky", kde najdete hrátky naší Tary se štěňaty. Tara se velmi rychle naučila, že musí být k malým plemenům opatrná a něžná a opět mě tak přesvědčila o tom, jak moc záleží na tom, jak člověk svého psa vychová, aby se za něj nemusel stydět.

28. července 2010

Aktualizovali jsme sekci Boutique....

12. července 2010

Štěňátkům jsou 4 týdny, doplnili jsme pár fotek do sekce štěňata

Tara byla poprvé s námi na výletě u vody. Byli jsme se koupat v zasypaném lomu nedaleko Prahy. Ze začátku nic moc, neuměla chodit ve vodě a pořád zvedala nohy jako čáp, ale jak se čtyřnohý kamarád labrador retriever "Toby" rozběhl za aportíkem, hned ho následovala. Pravda, trochu se potopila a napila, voda jí natekla i do ucha a byla z toho celá pryč, ale jak přišla na to, že nestačí, sama začala pěkně plavat. Více fotek na stránce Tary

Já s Tarou a Tobym v pískovně Ovčáry

Přidaly jsme do sekce Boutique nové pelíšky...

28. června 2010

Narodila se štěňátka, více v jejich sekci....

31. května 2010

Delší dobu jsme neaktualizovali stránky, protože nebyl čas. Připravovala jsem se na závěrečné zkoušky dalšího ročníku na vysoké škole zemědělské. Opět bych chtěla poděkovat kolektivu veterinárních lékařů za rady a vysvětlení probírané látky. Dnešním dnem jsem úspěšně zakončila studium druhého ročníku na CZU:-)

Tedy, co se mezitím stalo nového? Doplnili jsme několik nových oblečků do rubriky Boutique.....a dále viz níže.

29. května 2010

Naše Tara absolvovala druhou výstavu. Tentokrát jsem s Tarou jela už "jen tak", protože nám o nic nešlo, neboť podmínku k chovnosti - účast na oblastní či krajské výstavě se známkou VD či D, již máme za sebou. Výstava se konala na fotbalovém hřišti v Jiřetíně u Varnsdorfu. Posuzoval pan Zavadilík. Do třídy dospívajících nastoupily celkem 4 feny a Tara obdržela známku VD bez pořadí.

15. května 2010

Naše Tara absolvovala svou první výstavu Oblastní speciální výstavu německých ovčáků, která se konala v Ostrově-Veseřicích. Nastoupila do třídy dospívajících, kde je nejlepší udělovanou známkou velmi dobrá (výborná se zde nezadává). Posuzoval německý rozhodčí pan Wischalla Lutz (DE). Posuzování bylo o to přísnější. Z dvanácti nastoupených fen obdržela krásnou známku VD8 a rozhodčí nám vytkl pouze nepřipravenost. Jinak by prý měla Tara na lepší příčku:-). Dávám si to za vinu, protože za poslední dva měsíce, co jenom ležím v učebnicích, jsem ji zanedbávala a není osvalená tak, jak bych si přála. Nicméně tímto splnila další podmínku k chovnosti, kterou je právě alespoň jedna výstava s výsledkem VD či dokonce D.

Fleur Saliven alias TARA ve výstavním
Fleur Saliven alias TARA ve výstavním

5. května 2010

Přišly nám výsledky rentgenů naší Tary. Pro svou informaci jsem si nechala udělat i nepovinné RTG loktů. Tara je naprosto negativní!!! Jsem moc ráda. RTG jsem nechala udělat na ovčáka poměrně pozdě – téměř ve věku dvou let. Nicméně o to větší mám radost. Také přišly výsledky DNA. Vše je v pořádku:-)

Taru začínám připravovat na podzimní zkoušky.

1.-2. května 2010

Víkend 1-2. května jsem se rozjela na plánovanou a velmi náročnou výstavu do daleké Černé hory. A protože nemám nyní co sama vystavovat, oslovila jsem dvě mé kamarádky a chovatelky joršírků, zda by mi nesvěřily své pejsky a já si tak mohla připomenout po dvou měsících, jaké to je být zase v kruhu. Cesta autem trvala přes 18 hodin a byla velmi únavná. Samé dálniční poplatky, které se vyšplhaly až na 50 EUR, všude kontroly na hranicích a náročný terén v podobě serpentýn. Bylo se ale cestou na co koukat a krásné dlouhé pobřeží a tyrkysové moře vše nahradily.

Tentokrát jsem se rozhodla vystavit fenku, která již má titul ICH, tedy splnila titul již nejvyšší, přesto si myslím, že si zasloužila "oprášit" kabát a znovu vyrazit do výstavního dění, aby nezapoměla. Je jí krásná Face To Face Bohemia Platina (maj. Mgr. Marcela Podrazilová). Druhým svěřencem byl krásný mladičký pejsek majitelky Lenky Zemkové D´Gin Fizz Du Gue De L´Adour. Šlo hned o čtyři výstavy za víkend, takže to bylo velmi náročné jak pro psy, tak pro mne. Za čtyři dny jsme naspaly ztěží 10 hodin. V Černé hoře již pražilo slunce a protože jedna z výstav se konala na fotbalovém stadionu, nebylo kam se před sluncem schovat. Opečovávala jsem své svěřence, jak jsem jen mohla, abych jim nepříjemný pobyt v horku alespoň trošku zpříjemnila. Oba pejsci se prezentovali s naprostou chutí a vůbec jim nevadilo, že je předvádí někdo, koho neznají. Za ty 4 dny jsme si k sobě ale cestu našli:-)

Rozhodčí:

Kamen Litov (BG)

Zsolt Lokodi (RO)

Zoran Čurčič (MNE)

Slobodan Miloševski (MKD)

A jak si moji svěřenci vedli?

ICH FACE TO FACE BOHEMIA PLATINA ve třídě šampionů:

Nový šampion Montenegra

Nový šampion Bulharska

Nový šampion Makedonie

Tímto "Becky" splnila taktéž podmínky pro udělení titulu Balkánský šampion.

pejsek D´Gin Fizz du Gue de L´Adour v mezitřídě:

první den dokonce obdržel krásné ocenění res. CACIB za pejskem s napěstovanou srstí až na zem.

Nový šampion Montenegra

Nový šampion Bulharska

Nový šampion Makedonie

Tímto D Gin splnil taktéž podmínky pro udělení titulu Balkánský šampion

Pár fotek naší výpravy, překrásná soukromá pláž a mí svěřenci:-)

ICH Face To Face Bohemia Platina a CH D´Gin Fizz Du Gue de L´Adour

pusinky adoptivní tetě:-)

pejsek D´Gin byl u nás jako doma:-)

21. března 2010

V neděli se konala klubová výstava Yorkshire terrier klubu chovatelů a jeho přátel. Posuzovala paní Mgr. Božena Ovesná. Brenda nastoupila do třídy vítězů. Potřebovaly jsme spolu získat alespoň výbornou z této výstavy, abych mohla uzavřít celou výstavní kariéru 3,5 leté Brendy a udělat to, co jsem jí slibovala už dlouho. Brenda tedy měla ve Svornosti svojí "derniéru". Předvedením opět nezklamala, chodila s velikou chutí, jakoby všem říkala:"Podívejte se na mě, teď jdu já". A byl to právě pohyb, který rozhodl o jejím vítězství. Ve své třídě získala ocenění V1, CAC a tím splnila podmínky k udělení titulu Klubový šampion Yorkshire terrier klubu chovatelů a jeho přátel. Hned po výstavě jsem Brendulce splnila její sen a ulehčila jí od natáček. Moc se jí to líbilo a už dovádí ostříhaná na zahradě. Když se náhodou podrbe, ještě se na mě podívá, co tomu řeknu a jestli jí nepokárám, jako vždy, aby si neutrhla natáčku, ale já se jen usmívám a říkám: Klidně můžeš, Brendušo, teď už jo:-). Ikdyž jsme měly s Brendou často problémy s oceněním kvůli barvě (jsem si jistá, že jinak by se umisťovala na příčkách mezi prvními), nikdy nám rozhodčí nevyčetl žádné chyby v anatomii a pohybu, čehož si velmi na své feně cením. Teď, když je Brenda ostříhaná, ještě více vyniká její perfektní kostra a výborné úhlení. Byla jsi na výstavách šikulka, Brendulo! A bude mi to moc chybět. Žádnej pes už nebude tak úžasně chodit a předvádět se v kruhu, jako ty. V tom jsi konkurenci neměla:-)

Shrnutí výstavní kariéry:

Šampion Bulharska, Klubový junior šampion CYT (DE), Klubový šampion CYT (DE), Klubový junior šampion CMKCHYT, Klubový junior šampion I. CZ YTC, Klubový šampion CMKCHYT, Klubový šampion I.CZ YTC, Klubový šampion YTKCHaJP. Ocenění: CAJC 3x, Res. CAJC 1x, Vítěz třídy 2x, CAC 6x, Res. CAC 7x, BOB 1x.

 

Za hezké fotky moc děkuji Ditě Navrátilové, která si Brendu také vyzkoušela ještě naposledy "ve výstavním":-)

Ostříhaná Brendulka

13. března 2010

Ráda bych se podělila s chovateli o jednu nepříjemnou zkušenost, která mne potkala, více čtěte zde Otřesná zkušenost...

 

malá Darling Daiquiri Malé potěšení, nar. 7.3.2009, tetovací číslo 5120

(ze spojení matka: CH Primavera Limelight Joreta, otec: CH Impossible Stříbrné přání)

6. března 2010

Dnes byl Brendě přiznán titul Klubový šampion I. CZ Yorkshire terrier clubu. Gratulujeme, Brendulo:-)

 

20. únor 2010

V sobotu se konala s německém Glauchau speciální výstava. Brenda poprvé nastoupila do třídy šampionů a odnesla si krásné ocenění a posudek V1 CAC VDH CYT BOB. Posuzoval český rozhodčí pan Řehánek. Brenda tímto dnem dokončila titul Klubový šampion CYT.

 

 

12. únor 2010

Připravujeme rubriku Boutique. Budeme nabízet nejen oblečky z velmi kvalitních látek a v rozmanitých vzorech a potiscích, ale také další potřebné věci, jak pro majitele pejsků výstavních, tak i pro zpříjemnění života domácích mazlíčků. V nabídce nebude chybět ani kosmetika Petsilk, kadeřnické potřeby, potřeby pro finální úpravu psů a mnoho dalšího. Nechte se překvapit:-)

2009

 

31. prosinec 2009

Vložili jsme aktuální fotky našeho Dixíka...

 

 

19. prosinec 2009

Na poslední prosincovou sobotu před Vánoci jsem se rozjela do Předměřic u Hradce Králové, navštívit příjemnou a milou rodinu, manžele Podrazilovi a jejich dcerku Barunku. Musím přiznat, že jsem se moc těšila na jejich anglického kokršpaněla Leslie z Vejminku alias "Luckynka", kterého jsem si už jako štěňátko velmi oblíbila. Nesmím zapomenout ani na to, že tento pejsek sklidil letos obrovský úspěch na světové výstavě v Bratislavě, kde vyhrál z osmi psů třídu otevřenou a získal tak ocenění V1, CAC, což je obrovský úspěch!!! Moc gratuluji! Strávila jsem velmi příjemné odpoledne, dostala výborný oběd - poctivé domácí uzené s kaší a spoustu dalších dobrot a nakonec jsem si odnesla domů na památku pár fotek s Luckym:-). Moc Vám oběma, Marcelo a Davide, děkuji.

 

 

28.-29. listopad 2009

O víkendu se konala klubová výstava v Německu ve městě Annaberg-Buchholz. První den posuzoval rozhodčí pan Deutscher (AT) a Brenda obdržela ve třídě otevřené známku Výborná 2, Res. CYT, VDH. Na druhý den posuzovala paní Chwalibog (PL) a tentokráte jsme neměly štěstí a Brenda skončila se známkou SG3. Opět jen kvůli barvě.

Za krásné fotky děkujeme Gábině Kováčové  

 

 

14.-15. listopadu 2009

Tento víkend jsme absolvovali velmi náročnou cestu na dvoudenní mezinárodní výstavu do bulharského města Sofie. Měla jsem s sebou nejen Brendu, ale také dva nové svěřence. Fenku Exclamation of Maryon´s Home (maj. M. Hilmerová) a pejska Double O Seven Desire York (maj. Zemková). Cesta byla velmi náročná, trvala zhruba 31 hodin, protože jsme jeli přes Maďarsko, Rumunsko a teprve tam se nalodili na trajekt a přepluli do Bulharska. Na hotel jsme dorazili až v sobotu v půl třetí ráno, takže jsem měla opravdu jen pár hodin na to, abych se trošku po náročné cestě prospala. Vstávala jsem zhruba po třech hodinách, abych stačila upravit své tři svěřence. V sobotu posuzoval rozhodčí Radoslav Stoinov (Bulharsko), v neděli pak Zoran Čurčič (Srbsko).

Výsledek:

Brenda - bulharský šampion!!!

 

Exclamation of Maryon´s Home - bulharský šampion!!!

Double O Seven Desire York - bulharský šampion!!!

společná fotka, bohužel nebylo příliš času na focení...

Brendula se nezapře výchovou, v autě si na ní položil hlavu Simba (Rhodesian Ridgeback) a oba spokojeně usnuli:-)

Větší úspěch jsem si nemohla přát! O to víc, že jsem nezklamala majitele svých dvou svěřenců (čehož jsem se obávala nejvíce) a hlavně v pořádku je vrátila do jejich domovů. V neděli jsme vyjížděli z výstavy něco kolem třetí hodiny odpoledne. V Maďarsku nám vypovědělo službu jedno z aut, takže jsme skončili v servisu ve městě Seged a čekali na opravu alternátoru. Před sebou jsme měli stále ještě zhruba 700 km. Naštěstí byli v servisu velmi vstřícní a opravili auto zhruba za 4 hodiny. Mohli jsme tedy pokračovat v cestě. V Bratislavě jsem předala fenku paní Hilmerové a domů jsem dorazila kolem desáté večer. Dežánek u mě zůstal do úterý, kdy si ho odpoledne vyzvedla paní Zemková. Moc oběma děkuji za projevenou důvěru, že mi svěřili tak hezké pejsky a snad je jim odměnou i to, že jsou z nich šampióni:-)

 

 

24. října 2009

V sobotu jsem si udělala krásný výlet s partou prima lidí do Měsíčního údolí nedaleko Benešova. Jelo se vlakem a pak se šlo pěšmo zhruba 15 km lesem. Vzala jsem s sebou poprvé na takto dlouhou procházku svou ovčandu Taru a byla jsem zvědavá, jak zvládne cestu vlakem i poměrně obtížným terénem podél potoka a přes spoustu kluzkých lávek. Musím říct, že jsem byla nadmíru spokojená, protože Tara nejevila žádné známky únavy a poradila si bez problému i s kluzkým terénem i kopci a v pořádku došla až domů. V neděli už se opět těšila na cvičák. Když si vzpomenu na mou milovanou Megy, tuto cestu by v žádném případě nezvládla ani když byla mladá, protože trpěla velmi vysokým stupněm dysplazie kyčlí.

 

27.září 2009

V neděli se konala klubová výstava CMKCHYT klubu v Želivu, nedaleko rodiště mé prababičky - krásného města Pelhřimova. Podruhé se jel vystavovat náš odchov Delicate Touch alias "DIXI", tentokráte již do třídy dorostu. Tato třída byla velmi početně zastoupená. Nastoupilo celkem 10 pejsků. Dixi si nakonec odnesl známku Velmi nadějný 3. Dodatečně jsem přihlásila i Brendu, která tuto výstavu již nepotřebovala k získání alespoň výborné, protože jsme potřebné body a podmínky na titul klubový šampion CMKCHYT získaly již na jaře tohoto roku. Přesto si s námi udělala výlet a opět mě nezklamala. V konkurenci 7 hezkých fen se umístila na krásném 4. místě se známkou Výborná 4. Odvezly jsme si tedy domů 2 hezké pohárky. Posuzovala polská rozhodčí paní Kowalska-Malitka Božena.

 

Nabízíme tři typy keramických profesionálních MINI žehliček.

1/ Černá mini žehlička. Cena 750,-.

2/ Mini žehlička v růžové a černé barvě. Otočný kloub 360 stupňů, který slouží jako ochrana proti lámavosti kabelu. Bez pouzdra. Cena 800,-. (doporučujeme)

Žehličky mini jsou ideální k žehlení malých ploch a citlivých míst, jako jsou např. vousy u dlouhosrstých plemen, vyžadujících rovnou srst, či u štěňat.

Nabídka platí do vyprodání zásob.

 

24.září 2009

O víkendu jsme zkoušeli štěstí na mezinárodní výstavě v dalekém Rumunsku v Bukurešti. Cesta to byla velmi náročná a i když nám štěstí vůbec nepřálo, strávila jsem s Brendou příjemný víkend ve společnosti milých a ochotných lidí. V sobotu posuzoval irský rozhodčí pan John Walsh. Brenda bohužel obdržela známku VD. V neděli pak posuzoval rumunský rozhodčí pan Lokodi Csaba Zsolt a Brenda dostala známku V2, res. CAC.

 

 

5. září 2009

V sobotu se konala klubová výstava I. CZ Yorkshire Terrier Klubu. Výstava byla velmi pěkně připravená, včetně hodnotných cen a prostorných kruhů. Tentokráte jsem s sebou vzala dva své svěřence. Brendu a jejího syna Delicate Touch alias "Dixíka", kterého jsem přihlásila zkusmo do třídy Baby. V této třídě byli celkem 3 pejsci. Dixík se "promenádoval" bez problémů a krom pěkného posudku obdržel také hezkou známku Velmi nadějný 1. Ve třídě otevřené, kde se prezentovala naše Brenda bylo celkem 6 krásných fen. Brenda získala známku Výborná 4 s komentářem pana rozhodčího: "A to jen kvůli barvě:-)". Je vidět, že se Brenda všude moc líbí a do titulů a vítězství jí chybí bohužel jen a jen ta barva:-(. Tímto Brenda splnila podmínky pro získání titulu Klubový šampion I. CZ YTC. Posuzoval český rozhodčí pan Antonín Mudra.

Za hezké fotky děkujeme paní Valešové  

 

30.srpna 2009

Nedělní odpoledne bylo veselé. Na vlastní kůži jsem si vyzkoušela rozložení a složení sekundového stanu QUECHUA BASE, který jsem zakoupila v adrenalincentru. Rozložení a složení do kulatého "baťůžku" na záda jsem zvládla zhruba za necelé 4 minuty. Dalo to sice trochu práce, přijít na zpětné složení stanu, protože je potřeba vyvinout trochu síly a já se bála více "přitlačit", abych nezlomila pružné tyčky, ale nakonec vše dobře dopadlo. Samotné rozložení stanu je opravdu otázkou pár sekund. Stan si okamžitě oblíbila naše Tara, která se rozhodla v něm prospat celé odpoledne:-)

 

 

29. srpna 2009

V sobotu se konala mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi. Brenda ve třídě otevřené získala známku Výborná 4. Posuzoval český rozhodčí pan Zdeněk Kliment.

 

21. srpna 2009

Vyjimečně jsem si vzala dovolenou v práci a jela vystavovat Brendu ve všední den - v pátek. V Rakouském Welsu probíhala tentokráte třídenní mezinárodní výstava. Zúčastnila jsem se s Brendou jen páteční výstavy, protože tři dny v kuse by bylo opravdu moc pro nás obě. Posuzovala rozhodčí z Izraele paní Yolanda Nagler. Do třídy otevřené nastoupilo celkem 5 fen a naše Brenda skončila jako Výborná 3. Paní rozhodčí opět jako mnoho dalších vyzdvihla velmi dobrou kostru, úhlení, top lini a excelentní předvedení naší Brendy.

15.-16. srpna 2009

Tentokráte jsme vyjely s Brendou na dvoudenní klubovou výstavu v německém Marienbergu. Výstava byla velmi příjemná a s poklidnou atmosférou, takže jsme si jí užily. V sobotu posuzoval rozhodčí Zvi Kupferberg (Izrael) a Brenda získala ocenění V1 CAC VDH CYT. V neděli pak posuzoval rozhodčí Ronald F. Ryrie (JAR) a Brenda opět získala ocenění V1 CAC VDH CYT.

 

8. srpna 2009

V sobotu jsem jela s Brendou na speciální výstavu Yorkshire terrier klubu chovatelů a jeho přátel, která se konala v Kladně. Přihlášených bylo 50 jorků. Posuzovala rozhodčí paní RNDr. Jaroslava Ovesná, CSc. Do třídy otevřené nastoupilo celkem 8 fen. Brenda si odnesla známku Výborná 4 s krásným posudkem. Děkujeme za posouzení.

 

 

18. července 2009

V sobotu jsme navštívily tentokráte Českou národní výstavu v Mladé Boleslavi. Jorkšírské teriéry posuzovala polská rozhodčí paní Viva Maria Soleckij-Szpunar. Do třídy otevřené nastoupily celkem 3 feny. Naše Brenda si tentokráte odnesla ocenění V1 CAC s krásným posudkem. Paní rozhodčí především vyzdvihla u naší Brendy velmi kvalitní a prostorné chody, dobrý hrudník a správnou top linii. Děkujeme za posouzení.

 

 

 

30.června 2009

Tímto dnem jsem úspěšně zakončila další ročník na Vysoké škole zemědělské s celkovým studijním průměrem 1,63. Poslední zkouškou byl předmět Základy porodnictví, které jsem složila na výbornou. Tento předmět nebyl vůbec jednoduchý, protože po nás ve škole chtěli, abychom dokázali vysvětlit, jak to funguje u samic především po stránce hormonální. Chtěla bych tímto velmi poděkovat panu doktorovi MVDr. A. Lázničkovi, který si udělal čas, aby mi látku vysvětlil. Děkuji!

 

 

28.června 2009

Novou fotku nám opět poslala majitelka naší krásné Darling Daiquiri, paní Kovalovská Martina. Fenka je velmi pěkná v typu, má dobrý pigment, krátký nos a je správných barev. Děkujeme:-)

 

 

 

Měli jsme návštěvu - přijel se na nás podívat pejsek Energy Drink "Endží" (Vallery Žlutá řeka x Rock and Roll Stříbrné přání). Pejsek se má moc dobře, je zdravý, má velmi pěkné barvy, dobrý pigment a je velmi šťastný ve své rodině:-). Jsem moc ráda, když vím, že jde štěňátko ode mne k milujícím lidem a do těch správných rukou. Moc děkuji paní Stružákové, že se o něj tak hezky stará.

 

 

21.června 2009

Nové fotky pejska Delicate Touch narozeného 7. března 2009 ze spojení JCH Primavera Limelight Joreta a CH Impossible Stříbrné přání.

 

 

víkend 20.-21. června 2009

Máme za sebou další náročný víkend. V sobotu jsme navštívili MVP v polském městě Szczecin. Posuzoval chorvatský rozhodčí pan Bojan Matakovič. Celkem bylo přihlášených 93 jorků. V otevřené třídě, kde jsem Brendu vystavovala, nastoupilo celkem 14 fen. Postoupily jsme do užšího výběru 6-ti fen a skončily se známkou výborná. Druhý den jsem si udělala klidný výlet s mou maminkou a jela jsem navštívit 2. ročník Zemské koruny, krajskou výstavu v Lanškrouně. Tentokráte posuzovala česká rozhodčí paní RNDr. Jaroslava Ovesná, CSc. Byla jsem zvědavá, jak se bude Brenda líbit. Do naší třídy nastoupily celkem 3 fenky. Brenda obdržela známku Výborná 2 a sklidila od paní rozhodčí velkou chválu. Co se týče pohybu v kruhu, neměla žádnou konkurenci. Na své feně si cením výborné kostry, naprosto rovného hřbetu se správně nasazeným ocasem, správným úhlením nohou bez výskytu luxace a nejvíce pak, s jakým temperamentem se dokáže v kruhu předvést. Je to přeci teriér a ten musí temperamentem oplývat! Jsi moje šikulka, Brendulo!!!

 

 

 

víkend 13.-14. června 2009

Víkend jsme strávili na výstavách. V sobotu se konala mezinárodní výstava v rakouském městě Klagenfurt. Cesta to byla velmi náročná a dlouhá, protože město leží téměř u hranic se Slovinskem. Posuzovala paní rozhodčí Ban Andela z Chorvatska. Brenda obdržela známku V2, Res. CACA. Druhý den jsme se vypravili pro změnu do Německa, kde se konala taktéž mezinárodní výstava v Erfurtu. Posuzovala německá rozhodčí paní Brigitte Lichtenthaeler. Do třídy otevřené nás nastoupilo šest. Tentokráte jsme s Brendou obdržely známku SG (=VD). Paní rozhodčí prohlížela každého psa velmi důkladně včetně loktů, kyčlí a úhlení. Ačkoli měla Brenda pěkný a bezchybný posudek, opět se velmi pěkně předváděla, špatná známka bohužel padla jen a jen kvůli tmavšímu zbarvení a před námi se umístili psi sice hedvábní a se správnou barvou srsti, ovšem mnohdy s nerovným hřbetem, špatným předvedením a úpravou. Přesto jsem Brendě nedala ve výstavním kruhu znát své zklamání a dostala ode mě piškotek za pěkné předvedení:-)

 

 

 

 

Nabídka gumiček na top knot

Nabízím k odběru klasické gumičky na Top Knot (v barvě slonová kost), případně mix barev s označením DISCO. Gumičky je možné zakoupit v provedení Light (jemné gumičky),medium (středně silné - běžné), strong (silné)a to v průměrech:

4,8 mm (nejmenší pro štěňata)

dále: 6,4 mm (klasické), 8 mm a 9 mm.

Cena za 100 ks 45,-

Cena za 50 ks 30,-

Cena za 20 ks 20,-

Platí stále. Kdo má zájem, pište nebo volejte, dovezu je případně na některou z výstav.

 

 

5.června 2009

Nové fotky Darling Daiquiri, která u nás byla se svou paničkou Martinou Kovalovskou na návštěvě.

 

 

21.května 2009

Děkujeme paní Kovalovské za krásné fotky naší Darling Daiquiri. Posuďte sami, jak malá roste do krásy.

 

 

10. května 2009

V nakladatelství Robimaus vyšla nová knížka s názvem Jorkšírský teriér. Autorka knihy Dr. Ing. Naděžda Šebková je pedagogem ČZU v Praze, kde vyučuje předměty s kynologickým zaměřením a zootechnikou. Spoluautorkou jsem já. Knížka je doprovázena bohatými barevnými fotografiemi. Do knížky byly použity četné fotografie z naší CHS: na titulní straně je naše Shira, v knížce najdete též nafocený porod našich fenek a mnohé momentky, dále pěkné fotky námluv, krytí a následného svázání do knížky poskytla taktéž chovatelka a rozhodčí pro exteriér Ing. Maria Hilmerová (CHS Of Maryon´s home) a hodně fotek je též pořízeno z loňské MVP v Letňanech. Cílem nebylo v žádném případě napsat knížku pro odborníky a znalé chovatele, kde budou pouze fotky načesaných a upravených výstavních jorků, ale cílem bylo napsat knížku zábavnou a jednoduchou formou pro obyčejné lidi z ulice, kteří si toto plemeno pořizují především pro radost. Kniha je řazena podle abecedních hesel a nechybí v ní všeobecné kapitoly, jako je péče o srst, problémové chování, výstavy, rozmnožování a štěňata, infekční nemoci aj. Odkaz na stránky nakladatelství, kde si lze knížku zakoupit najdete zde Robimaus

 

3.května 2009

se konala klubová výstava ČMKCHYT v Praze v Letňanech. Posuzoval španělský rozhodčí pan Carlos Salas. Naše Brenda obdržela známku výborná, která jí chyběla do přiznání titulu Klubový šampion ČMKCHYT. Trochu jsem se bála, jestli Brenda nezapoměla, co jsem jí učila ve výstavním kruhu, neboť měla nyní delší absenci na výstavách, protože se poprvé stala maminkou. Ale nezklamala mě. Podmínky pro přiznání tohoto titulu jsou o něco náročnější než klubový junior šampion ČMKCHYT, protože k titulu Klubový šampion ČMKCHYT musí jedinec získat taktéž alespoň jeden titul CAC nebo Res. CAC na kterékoli výstavě a těch jsme s Brendou nasbíraly v zahraničí více. Proto jsem dnes měla velkou radost, že naše Brenda si výstavy prostě vychutnává svou chůzí i nadále. Dále jsme aktualizovali stránku se štěňátky

 

9. dubna 2009

Štěňátkům bude 5 týdnů a tak jsme přidali pár nových fotek viz strana štěňata

 

6. dubna 2009

aktualizovali jsme stránku se štěňátky a na stránku naší Tary jsme přidali nové fotky

 

 

1. ledna 2009

počínaje rokem 2009 si spravujeme stránky sami:-)

2008

 

 

 

 

7.12.2008

Dne 15.11. se v Praze v Letňanech konala mezinárodní výstava, kam jsem letos naposledy hlásila Brendu a po delší době jsem opět vzala též fenku z našeho chovu Cassiopeiu. Obě fenky získaly výbornou.

7.10.2008

Naše Tara se dočkala své vlastní stránky. Prosím, seznamte se ...

29.9.2008

1) 6. září se poprvé konala Krajská výstava psů v Rybníkách u Dobříše. Naše plemeno posuzovala paní Libuše Ubrová a Brenda si z této výstavy odnesla známku V1, Vítěz mezitřídy.

2) V neděli 14. září jsme se vydaly na Mezinárodní výstavu do Lipska. Posuzovala rakouská rozhodčí paní Margareta Huber. Brenda se umístila jako výborná bez pořadí.

4.9.2008

1) O víkendu 30. - 31.8. jsme vyrazily na Speciální výstavu klubu CYT do Německa. V sobotu posuzoval maďarský rozhodčí pan Dr. Miklos Levente. Brenda získala ocenění V2, R. VDH, R. CYT. V neděli posuzoval rozhodčí z Rumunska pan Dr. Robert Schill a Brenda obdržela opět V2, R. VDH, R. CYT.

2) Uplynulo pár bolestných dnů od odchodu naší milované Megy z rodiny. Její urna s popelem a pamětní deskou je umístěná mezi tůjemi na naší zahradě, kde to milovala a kde nyní odpočívá v pokoji. Naše smečka se opět rozrostla. Velký pes v domě prostě chyběl a nedalo se to vydržet. Vybrala jsem tentokráte fenku s průkazem původu z malé chovatelské stanice, kde chovají pejsky pro radost a ne pro peníze. A protože jsem si mohla vybrat jak štěně z pracovní, tak z exteriérové linie, neváhala jsem a opět jsem zvolila exteriér. Přesto, že se říká, že trpí na nemoci více a ve zkouškách to nedotáhne tak daleko, líbivost typu "Rex" u mě opět zvítězila nad typem "vlkošedým". Naše malá dostala jméno TARA a já se vynasnažím, aby šla povahově ve šlépějích naší Megy. Tara bude mít brzo i svou vlastní stránku.
Dne 30.7.2008 nás ve věku 12ti let navždy opustila
naše milovaná
Megynka.

 

Poslední společná fotka „malého potěšení“
(foceno 27.7.2008)

 

4.8.2008

 

19.7. jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy v rakouském Oberwartu. Posuzovala paní Caole Garhofer (A). Brenda se umístila jako Výborná 3.

Autorem pěkných fotek z výstavy je Peter Kočí. Moc děkujeme!

 

15.7.2008

"9. června absolvovala naše panička podruhé přijímací řízení na České zemědělské univerzitě v Praze, kde již prvním rokem úspěšně studuje a byla opět přijata na další specializovaný obor. Jinak panička má úspěšně oba semestry prvního ročníku stávajícího oboru za sebou :o)."

12.7. jsme se zúčastnily Klubové výstavy ČMKCHYT, která se konala v Želivu u Pelhřimova. Výstava byla velmi pěkně zorganizována. Posuzovala, pro nás neznámá, rozhodčí paní Catherine Lebret z Francie. Naše Brenda obdržela známku Výborná a tím splnila podmínky pro přiznání titulu Klubový Junior šampion ČMKCHYT. Vzala jsem s sebou poprvé také svůj odchov, nadějnou fenku Cassiopeiu, která se z osmi fenek ve třídě dorostu umístila na hezkém čtvrtém místě jako VN4. Kesy nezapomněla, co jsem jí učila od mala, a přestože už není v mém majetku a bydlí u svých nových pánečků, na své první výstavě se docela pěkně předvedla. Její majitelé se výstavám nechtějí dále věnovat. Přeji jí tedy hodně zdraví a dobrý domov s hodnými pánečky :o).

17.6.2008

Víkend 14.-15.6. jsme s Brendulou strávily opět na výstavách. V sobotu jsme si zajely na Krajskou výstavu do Rokycan. Počasí nám naštěstí přálo a den jsme strávily v příjemné společnosti přátel. Posuzoval rozhodčí Ing. Jaromír Dostál a Brenda obdržela známku Výborná 2.

V neděli jsme si pak zajely o něco dále cca 200 km do Lanškrouna. Konal se zde I. ročník Zemské koruny - Krajská výstava psů. Naše plemeno posuzoval rozhodčí Zdeněk Kliment a Brenda získala ocenění V1, Vítěz třídy a Krajský vítěz.

2.6.2008

31.5. se konala v Hradci Králové krajská výstava. Na tuto výstavu bylo přihlášeno celkem 48 jorků. Brenda nastupovala do mezitřídy s dalšími 7 fenkami, postoupila do užšího výběru a skončila jako Výborná 4. Posuzoval pan A. Mudra.

26.5.2008

24. května se konala mezinárodní výstava v Litoměřicích. Rozhodčí ze sedmi fen vybral 4 feny do užšího výběru. Brenda poté obdržela známku VD4 s velmi pěkným posudkem. Bohužel, v tomto ocenění rozhodlo tmavé zbarvení Brendy nad kostrou a předvedením. Posuzoval pan Leoš Jančík.

21.5.2008

O víkendu 17.-18.5. jsme si zajely trochu dále a to do švýcarského St. Gallenu, kde se konaly hned dvě mezinárodní výstavy. V sobotu posuzovala finská rozhodčí, paní K. Lummelampi. Tentokrát se nám vůbec nedařilo. Brenda obdržela známku SG3. Ve třídě jsme bohužel ani jedna nedosáhly ocenění výborná. Nastupovala s námi velmi pěkná fenka z Ruska, která se navíc hezky předváděla a přesto obdržela známku SG1. Byli jsme všichni trochu překvapeni. V neděli pak posuzoval rozhodčí pan J. Opara z Polska a tentokráte Brenda obdržela známku Výborná 3.

7.5.2008

Můj první vypracovaný odborný článek v rámci studia na téma Giardióza si můžete přečíst ZDE ...

28.4.2008

O víkendu 26. - 27.4. jsme se zúčastnily s Brendou hned dvou výstav, které se konaly v Drážďanech. První den se konala speciální výstava, kterou posuzovala česká rozhodčí paní Letáčková. Přestože jsem se trošku obávala toho, jak bude Brenda chodit, protože neviděla vodítko od prosince, nezklamala mě. Předváděla se s chutí a opět velmi radostně. Obdržela známku V1, VDH R. CAC. Druhý den na to se konala národní výstava, kterou posuzoval rozhodčí ze Slovenska pan MVDr. Pavol Seman a Brenda se umístila opět velmi pěkně, s výsledkem V2, R. VDH. Tímto načala šampionát VDH.8.4.2008

Nabízím k prodeji nadějnou fenku jménem Cassiopeia Malé potěšení po ICH. Hellowen Stříbrné přání, matkou je naše Shira. Fenka je na vyšších nožkách, bude světlejších barev, srst hedvábná, skus nůžkový, dobrý pigment čenichu a očních víček.

25.3.2008

krmivo ANF1) V naší chovatelské stanici krmíme značkou ANF, se kterou jsem velmi spokojena. Granulky jsou maličké a velmi dobře po zalití bobtnají. Byla jsem mile překvapena, když mě paní Dundrová z firmy ANF (www.anf.cz) informovala, že pokud se prodávají štěňátka z chovatelské stanice, která touto značkou krmí, nejenže všichni noví majitelé štěňátek dostávají výbavičku v podobě 1 kg originálního balení zdarma (žádné odsypávání z domácích zdrojů), ale zároveň je jim nabídnuta možnost doručení krmiva domů a to dopravou ZDARMA (týká se dopravy pouze po České republice) po celý život pejska. Každý nový majitel dostane registrační číslo, kterým se při každé objednávce prokazuje a získává navíc slevu na krmení ve výši 15 %. Týká se samozřejmě pouze štěňátek z chovatelské stanice, která krmí značkou ANF!

2) 9.3.2008 Brenda úspěšně absolvovala bonitaci a stala se naší druhou chovnou fenkou.

3) Nové fotky štěňátek ...

15.2.2008
Nové fotky našich nezbedů na stránce Štěňata ...
5.2.2008
Dne 5.1.2008 mi Shira dala k narozeninám štěňátka. Porod byl náročný, nicméně jsme ho spolu zvládly a na svět přišel pěkný vyrovnaný vrh sedmi štěňátek. Narodilo se celkem 6 pejsků a 1 fenka. Fotky jednotlivých štěňátek dáme na stránky později, až nám trošku povyrostou. Otcem je pyšný ICH. Hellowen Stříbrné přání (maj.+ chov. Alena Bystrianská).
 
14.12.2007
O víkendu 1. a 2. prosince jsme vyrazily na dvoudenní klubovou výstavu do německého města Annaberg-Buchholz. V sobotu posuzoval švýcarský rozhodčí, který je zároveň ve funkci prezidenta FCI pan Hans Muller (CH) a naše Brenda obdržela známku V1, CAJC s krásným posudkem. Tím v sobotu splnila podmínky pro získání titulu německý Junioršampion CYT (obdoba našeho českého junioršampiona). V neděli pak posuzoval rozhodčí ze Slovinska pan Miroslav Zidar (SLO) a naše Brenda se umístila jako V2, R. CAJC (v Německu mohou zadat ve třídě mladých i tento titul). Moc děkuji Radce Jelínkové a panu Kočímu za hezké fotografie..
Primavera Limelight Joreta "Brenda" Primavera Limelight Joreta "Brenda" Primavera Limelight Joreta "Brenda" Primavera Limelight Joreta "Brenda"
18.11.2007
1) Začátkem listopadu jsem navštívila naší malou Beth Anne Malé potěšení alias "Connie". Je to fenka střední velikosti a správných barev. Bylo milé vidět po delší době vlastní odchov. Zbylé dvě fenky Bellu Miu a Brendu Lee vídám pravidelně ve svém salonu, kde se starám o to, aby vypadaly k světu :o) a s páníčky pejska Billie Joa, přestože je daleko, udržuji také kontakt.
Beth Anne Malé Potěšení Beth Anne Malé Potěšení Billie Jo Malé Potěšení

2) Panička se rozhodla "na stará kolena" studovat :o) Letos v létě byla přijata na Českou zemědělskou univerzitu v Praze (z celkového počtu uchazečů 159 bylo přijato pouze 87) a bude se dále věnovat nejen kynologii jako takové, ve které se vzdělává již léta, ale také se zaměří na všeobecnou zootechniku - zoologii, anatomii, etologii a na další prohlubování svých znalostí se zaměřením na pejsky "zevnitř". Protože je velmi často přítomna operacím a stanovováním diagnóz na veterinární klinice, snad jí to studium trošku usnadní.

3) 17. listopadu se v Praze na výstavišti v Letňanech konala Mezinárodní výstava psů. Celkem bylo přihlášeno 68 yorků. Posuzoval nás již podruhé rozhodčí ze Srbska pan Dušan Paunovič (poprvé letos v Chorvatsku na Evropské výstavě v Zagrebu) a Brenda se umístila jako Výborná 2 z konkurence 12ti nastoupených fen a opět se skvěle předvedla.
Primavera Limelight Joreta "Brenda" Primavera Limelight Joreta "Brenda"

20.10.2007
Vážení přátelé,

na obrazovkách České televize se od ledna 2008 objeví nový pořad Psí život. Jedná se o týdenní půlhodinový pořad, jehož smyslem je nalézt nový domov pro psy, o které se jejich majitelé z nějakého vážného důvodu nemůžou starat. V každém díle sledujeme příběh jednoho pejska, se kterým se jeho nešťastný majitel musí rozloučit a kterému s naší pomocí hledá nový spokojený domov.

Pro většinu z nás je pes členem rodiny. Co se ale stane, když už se o svého miláčka nemůžeme postarat? Musíme se náhle odstěhovat, někdo z rodiny dostane alergii nebo jsme v jiné těžké situaci a nezbývá nic jiného, než dát pejska pryč. Pořad Psí život chce pomoci tyto nešťastné situace vyřešit.

Znáte někoho, kdo se ocitl v takto bezvýchodné situaci? Budeme rádi, když nám o něm dáte co nejdříve vědět. Prostřednictvím našeho pořadu si nešťastný majitel bude moci vybrat pro svého psa co nejvhodnějšího páníčka.

Zároveň Vás prosíme o informace o hodných a zodpovědných lidech, kteří by poskytli takovým pejskům nový šťastný domov.

Nový pořad Psí život nenahrazuje dosud vysílaný pořad "Chcete mě?" Tento pořad bude vysílán beze změny dále ve stejném čase.

Pořad Psí život byl pod názvem "Můj nejlepší přítel" velice úspěšně vysílán ve Finsku a ve Španělsku.

Zde připojujeme krátkou ukázku ze zahraničního vysílání >>>

Volejte na 722 587 571, pište na psizivot@ceskatelevize.cz V nejbližší době spustíme webové stránky www.ceskatelevize.cz/psizivot.

8.10.2007
1) Dne 6.10. se v Českých Budějovicích konala Mezinárodní výstava psů. Posuzoval rozhodčí pan Jakub Tvrdík a naše Brenda obdržela krom hezkého posudku i umístění Výborná 4.

2) Dne 15.9. se v Mladé Boleslavi konala klubová výstava I. CZ Yorkshire Terrier Klubu. Posuzoval německý rozhodčí pan Rainer Jacobs. Celkem bylo přihlášených 105 yorků a konkurence byla ve všech třídách poměrně veliká. Brenda obdržela známku Výborná a opět se velmi pěkně předvedla.

3) Stačili jsme udělat ještě pár fotek za "babího léta". Naši pejsci řádili o víkendu na zahrádce.

5.9.2007
O víkendu 1. - 2.9.2007 jsme navštívily s Boženkou Moudrou (maj. Zí Zí Top Bohemia Platina) německý Thalheim, kde se konala Klubová výstava. V sobotu posuzoval pan Claudio de Giuliani (I) a naše Brenda se umístila jako Výborná 1. V neděli pak posuzoval rozhodčí Jochen Eberhardt (D) a naše Brenda obdržela známku V1, CAJC. Musím podotknout, že neděle byla obzvláště zábavná v posuzování, protože pan rozhodčí zakázal používat v kruhu kartáče se slovy "Please, relax" a požadoval, abychom všichni chodili v kruhu na prověšeném vodítku a netahali jsme našim jorkům nepřirozeně hlavy vzhůru. Upřednostňoval přirozený pohyb psa. Tohoto rozhodčího zajímala především anatomie-kostra zvířete a jeho temperament. Závěrem chci poděkovat za velmi pěkné fotografie šikovné dceři Boženky Moudré Janině. Moc děkuji, Jani!!!

28.8.2007
Naší Brendě byl 4.8.2007 přiznán titul Klubový Junioršampion I. CZ Yorkshire Terrier Klubu. Titul byl získán víceméně ze součtu bodů absolvovaných výstav ve třídě dorostu (Evropská, klubové, speciální, krajské a oblastní) a na jedné speciální výstavě za účast ve třídě mladých.

Víkend 25.-26.8.2007 jsme strávily v rakouském Innsbrucku. V sobotu se konala Mezinárodní výstava, kterou posuzovala rakouská rozhodčí paní Monika Blaha. Naše Brenda se umístila jako třetí se známkou SG3 (SG=VD). V neděli se pak konala Národní výstava, kterou posuzoval německý rozhodčí pan Walter Berghauser a my opět skončily s pořadím SG3. Musím říci, že jsem byla z celkového posuzování zvířat v rakouském Innsbrucku poněkud rozčarovaná, padly dokonce známka G (dobrá) či disc. (diskvalifikace) …

31.7.2007
21.7. v sobotu se konala Národní výstava v Mladé Boleslavi. Opět nás posuzovala paní Olga Dolejšová a jelikož jsme od ní před 14ti dny obdržely známku VD, vlastně jsme věděly, pro co si jedeme. Brenda dostala velmi pěkný posudek a pochvalu, ale barva se samozřejmě během 14ti dnů nezměnila :-) Výstavu jsem měla už dlouho zaplacenou, vezla jsem do D-Importu strojek a hlavice ze salonu na broušení a měla jsem sraz se spoustou přátel a známých jiných plemen přímo na výstavě, takže jsem se rozhodla přeci jen jet a udělat si alespoň pěkný výlet.

O víkendu 28.-29.7. jsem se zúčastnila Klubové výstavy v německém Mittenwaldu. V sobotu posuzovala rozhodčí paní Anne Klaas (Estonsko). Celý den lilo jako z konve a naše malá si prostě řekla, že v tom lijáku chodit nebude, a bude poskakovat. Obdržely jsme známku SG (velmi dobrá). Druhý den, v neděli posuzovala paní rozhodčí Ligita Zake (Lotyšsko). Pršelo už podstatně méně. Naše Brenda skončila jako V1, CAJC. Musím říct, že zahraniční výstavy jsou bohužel trošku jiné, co se týče atmosféry než u nás. Lidé si tleskají, třesou rukama a objímají se. Jestli je to přetvářka, to nevím, každopádně se člověk v takovémhle prostředí cítí mnohem lépe než na výstavách, kde poslouchá jízlivé poznámky nepřejících.

Ještě musím upozornit na super článek, který vyšel v posledním zpravodaji I. CZ klubu yorkshire terrierů na str. 54 s názvem: "Výstava psů...ano, či raději ne?" a který stojí za to si přečíst. Autor v něm humornou, ale pravdivou formou popisuje atmosféru výstav, upozorňuje na jejich uzavřený svět, naráží na vztahy mezi lidmi na výstavách, na skutečnou hodnotu získaných ocenění a titulů a mnohé další. Úryvek snad mluví za vše: "Samozřejmě, výstavy mají svou atmosféru. Někdy by se doslova dala krájet, jak je hustá."

12.7.2007
Dne 5.7. se konala Krajská výstava v Černošicích. Posuzoval pan Karel Hořák. Naše Brenda byla naposledy hlášená do třídy dorostu. Odnesla si známku Velmi nadějná 2.

Druhý den na to, 6.7. se konala speciální výstava Českomoravského klubu chovatelů yorkshire terrierů v Hořepníku. Poprvé jsme vystavovaly ve třídě mladých. Posuzovala paní Olga Dolejšová. Přes velmi pěkný posudek se nám tentokráte nedařilo a Brenda obdržela známku Velmi dobrá. Děkuji dceři Boženky Moudré Janině za pěkné fotky.

15.6.2007
9.6. jsme se zúčastnily Evropské výstavy v Zagrebu. Primavera alias Brenda stále ještě patří do třídy dorostu, čili jde pouze o takové rozkoukávání a učení se chodit v kruhu a nebát se rozhodčího. Brendička se předváděla skvěle, ostatně s povahou nemáme od začátku žádný problém, spíše se musí usměrňovat, aby nebyla tak rozpustilá a nečuchala, kde co lítá:-). Posuzoval rozhodčí Dušan Paunovič ze Srbska a Brenda obdržela známku Velmi nadějná 2.
23.5.2007
19. - 20.5.07 víkend jsme strávili v Německu na klubové výstavě ve Frankensteinu. Bylo velmi teplo. Na výstavu jsme tentokráte vyrazili v osazení já a můj přítel a paní Božena Moudrá se svou dcerou. Těsně za hranicemi již na německém území nám však začlo zlobit auto. Displej ukazoval závadu otáček, auto jelo v úsporném režimu, pod kapotou jsme slyšely varovné klapání a my měli co dělat, abychom vyjeli dlouhé a opakující se serpentýny. Byl to opravdu nepříjemný pocit. Na výstavu jsme přesto dojeli v pořádku. V sobotu posuzovala rakouská rozhodčí paní Stefi Kirschbicher a naše Brenda obdržela ve třídě dorostu ocenění VV - což je jako naše známka Velmi nadějná, s pěkným posudkem. V závěrečných soutěžích šla ještě do kruhu o nejkrásnější dorost a skončila na hezkém 3. místě. Poté jsme se vraceli do Chomutova, kde jsme přespali v hotelu a znovu ráno v neděli jeli do Frankenstainu. Tentokráte posuzoval rozhodčí ze Srbska pan Dr. Milivoje Urosevic. Naše Brenda obdržela opět ocenění VV - velmi nadějná. Závěrem chci poděkovat za pomoc a ochotu chovatelkám paní Lence Šafaříkové a paní Martině Bašeové, že se nabídly a jely před námi jako doprovod až na české hranice z důvodu poruchy na našem autě.

Moc děkuji za hezké fotografie dceři paní Boženky Moudré Janině!
4.5.2007

Těsně před Vánoci jsme si přivezli domů nový přírůstek z chovatelské stanice LIMELIGHT JORETA. Říkáme jí Brenda a seznámit se s ní můžete na její nové stránce ...

21.4.2007

1) Protože jsem měla možnost shlédnout krátkou reportáž, která se týkala "opět" případu napadení člověka psem, jenž tentokrát skončil tragicky (konkrétně se jednalo o starší ženu, která byla napadena doma svým vlastním psem - staffordšírským terriérem), nemohu si odpustit zareagovat na tento příspěvek. Pokračování ZDE.
-----------------------------------------------------------------------
2) V březnu jsem pro pořad Rady ptáka Loskutáka natočila krátkou reportáž se Standou Berkovcem o yorkšírském terriérovi. Shlédnout ji můžete po kliknutí na tento odkaz: www.nova.cz/tvarchiv/?238d=04.03.2007&238m=d&238p=LOSKUTAK&238v=50664

-----------------------------------------------------------------------
3) V dubnu pak druhou reportáž pro stejný pořad, tentokrát s Daliborem Gondíkem na téma "Úprava psů"
(www.nova.cz/tvarchiv/?238d=15.04.2007&238m=p&238p=LOSKUTAK&238v=54136). Velké poděkování paní Martině Miksové (CHS BOHEMIA CARDINALL www.mujweb.cz/www/cardinal)
za zapůjčení překrásného pejska ICH. SIMON MARVEL OT BARBATSUTSY pro natáčení.

17.4.2007

V sobotu 14.4.2007 jsme se s Věrkou Kosařovou vypravily do Rakouska na Mezinárodní výstavu ve Wieselbergu. Na fotografii v mé náruči vlevo Oceanik Bakarat, vpravo CH. La Perla Bakarat, která si i po štěňátkách udržela překrásnou srst.

3.1.2007

Naše poslední holčička Beth Anne je již prodána. Momentálně nemáme na prodej žádná další štěňátka.

12.12.2006

Nabízíme k prodeji poslední volnou fenečku Beth Anne. Více na stránce Štěňata.

4.12.2006

Přidány fotky Brendy Lee a Beth Anne na stránku Štěňata.

31.10.2006

Na stránku štěňat jsme doplnili aktuální fotky vrhu B.

2.10.2006

Dne 16.8.2006 se naší Shiře narodila krásná 4 štěňátka - 3 fenky Brenda Lee, Beth Anne, Bella Mia a 1 pejsek Billie Jo.

13.6.2006

V pátek jsme odletěly do Finska, abychom se mohly v sobotu zúčastnit očekávané evropské výstavy Euro Dog Show 2006 v Helsinkách.
Opravdu bylo na co se dívat. Českou republiku prezentovala také paní Ingrid Dedková (chs. Bohemia Platina). Více fotografií ve Fotogalerii.

13.5.2006
S naší kamarádkou Věrou Kosařovou jsme navštívily překrásné město Salzburg v Rakousku, kde se konala CACIB výstava. Měla jsem pak možnost vyfotografovat se s krásnou fenkou CH. LA PERLA BAKARAT. Věrko, moc děkuji a gratuluji ti k získaným oceněním!
13.5.2006
V sobotu bylo krásně a tak se nám i naše Shira "vyletnila".
4.3.2006
Po náročné CACIB výstavě v Mnichově 4. března 2006 si La Perla Bakarat zasloužila řádný odpočinek v posteli. Na fotce doma s naší Shirou.