28.10.2018

27.10.2018 Speciální výstava KFT Weilheim (DE). Na tuto výstavu jsem se rozjela s Frodem proto, že nám chyběl poslední CAC na další šampionát, tentokráte německý titul KFT. Ve třídě šampionů Frodo získal: CAC VDH, CAC-KFT, BOB! Tímto podmínky šampionátu splnil a protože má již čtvrtý šampionát, stal se z něj Multišampion :-). Posuzoval Mag. Gerhard Pollinger-Sorre (A). Moc děkujeme.

Rozhodla jsem se, že tato výstava, ať dopadne jak dopadne, bude Frodova poslední.

Za svou výstavní karierů byl Frodo velmi úspěšným pejskem s nádherným pohybem v kruhu a výbornou kvalitou a krásnou barvou srsti. Měl krásné oko a moc pěknou hlavu. Díky pohybu, také mnohdy vyhrál nad psy napěstovanými. Nedařilo se nám napěstovat chlupy na hlavě, protože Frodo opravdu nesnášel natáčky a dělal vše pro to, aby je tam prostě neměl. Krunýř kolem hlavy jsem odmítala dát. V natáčkách nebyl šťastný a nerad se koupal. Poslední dobou ho výstavy i přestaly bavit...vídala jsem v jeho očích prosbu...že už chce klid. Ztratil jiskru v oku. Z mého pohledu se má v nejlepším přestat a já chci vidět a mít doma jen šťastné psy. Nezáleží mi na hromadě titulů. Stačí mi jich radši méně, ale pes, aby byl spokojený. Celkem Frodo absolvoval 38 výstav....což je z mého pohledu až až. Z toho 31x vyhrál první místo ve své třídě, ať už s oceněním CAJC, nebo CAC...a mnohdy získal další vyšší tituly (CACIB, BOS, BOB,...). Z těch 38 výstav ho vidělo a posoudilo celkem 36 různých rozhodčí, tedy jsem nikdy nejela s Frodem opakovaně na stejného rozhodčího až na dvě výstavy, z toho jedna výstava na místě rozhodčího změnila. Když to shrnu, za svou výstavní karierů Frodo získal: 8x CAJC, 6x ocenění Best Junior, Alpský Juniorvítěz, Nejlepší nízkonohý terier výstavy, 22x CAC, 4x CACIB, 8x BOB, 5x BOS. A co jsme spolu s Frodem vzdali? Titul nejvyšší C.I.B. - Frodovi chyběl poslední CACIB na intra....tento nedodělaný titul mě mrzí trošku, ale dala jsem přednost Frodovi a jeho pohodlí. Dále titul český šampion, který je z mého pohledu problematický získat, aniž by se nemluvilo o štěstí a náhodě. Frodo kupodivu získal na dvou klubových výstavách (I. CZ klubu, kde posuzovala paní Vladimíra Tichá ocenění CAC a Klubu chovatelů YT a jeho přátel - kde získal ocenění Klubový vítěz a BOS od paní Božený Ovesné), chyběly nám tedy 2 mezinárodní výstavy. A dále pak Německý titul Šampion VDH, kde nám chyběly 2 národní nebo Mezinárodní výstavy.

Frodo je nyní šťastný a hravý a já vidím, že jsem udělala dobře :-).
Specialní výstava KFT, výsledek: CAC-VDH, CAC-KFT, BOB!!!
Frodo na své poslední výstavě
Frodova nádherná srst ...ale neuronila jsem ani slzu :-)
Frodo je nyní šťastný a bez natáček

22.7.2018 Mezinárodní výstava Czestochowa - Konopiska (PL). Na tuto výstavu jsem zkusila Froda nahlásit a pokusit se přinést poslední titul CACIB, který nám chyběl do splnění titulu nejvyššího: C.I.B.. Bohužel se nám nezadařilo, Frodo získal jen ocenění V4. Posuzovala Malgorzata Supronowicz.

14.7.2018 Mezinárodní výstava Oberwart (A), S Frodem jsem vyrazila na tuto výstavu s přáním vyhrát a dokončit tak jeho další šampionát. Posuzovala paní Mag. Ilse Schulz (A). Ve třídě otevřené si Frodo svým pohybem vyběhal krásné ocenění: CAC, CACIB, BOB a stal se tak Šampionem Rakouska. Moc děkujeme za krásný posudek!

24.6.2018 Národní výstava Meisdorf (DE). Frodo tentokráte získal ocenění V 1, VDH ve třídě otevřené. Rozhodčí: Hans-Erhard Gruttner (DE).

16.6.2018 Národní výstava Erfurt (DE), kde se nám nepodařilo vyhrát a tak Frodo získal ve třídě otevřené, pouze ocenění V2, res. VDH. Posuzovala Malgorzata Zakrzewska.

8.5.2018

Nestíháme aktualizovat stránky, tak jen v rychlosti, co nového u nás. Své stálé úspěchy slaví náš chovný pejsek Frodo (Initial Issue Malé potěšení). Daří se mu jak na výstavách, tak má již své první pěkné potomky, které se na výstavách objevili a nevedli si vůbec špatně :-). Frodík se stal tatínkem dvou hezkých fenek a jednoho pejska. Obě fenky jsou standardní, pěkných barev, na vyšších nožkách s dobrou kostrou. Těšíme se na výstavní karieru či zbonitování.

Co se týče výstavních úspěchů, Frodo absolvoval letos v květnu hned dvě výstavy, na obou byl velmi úspěšný.

5.5.2018 se konala národní výstava v Maďarském městě Zalaegerszeg. Frodo potřeboval svůj poslední CAC ke splnění titulu Maďarský šampion. Ve své třídě šampionů si vyběhal V1, CAC a v závěrečném porovnání ještě i titul BOB. Posuzoval maďarský rozhodčí pan Szabo Sandor. Moc děkujeme!!!

8.5.2018 se konala při krajské výstavě v Mladé Boleslavi Klubová výstava I. CZ YTC. A protože posuzovala pro mě velmi seriozní rozhodčí, kterou uznávám a respektuji, paní Vladimíra Tichá, jež je povolanou osobou v kynologii už celé roky a na jejíž přednášky jsem chodila už jako malá holka, moc mě zajímalo, jak se jí bude můj Frodo líbit. Šla jsem na výstavu s tím, že přijmu i zadání VD či jiné známky a o to větší byla má radost, když se Frodo paní rozhodčí moc líbil prakticky ve všem. Jako důkaz posudek zde:

Frodo si vyběhal pro mě v Čechách vzácný titul V1, CAC ve třídě psů otevřená.

Moc děkujeme za pěkné posouzení, máme velikou radost!!!

29.4.2018 jsme s Frodem vyrazili na Mezinárodní výstavu do Maďarského Mosonmagyarovaru, kde se nám ale nepodařilo ukončit prvním místem maďarský šampionát a tak Frodo získal "pouze" místo druhé. Ve třídě šampionů posuzovala paní Váczi-Balogh Zsuzsanna (HU), výsledek: V2, res. CAC.

25.3.2018 Klubová výstava ve Svornosti, pořádal Yorkshire Terrier Klub chovatelů a jeho přátel Praha. Frodo si ve třídě vítězů vyběhal krásný titul V1, CAC, KV, BOS!!! Posuzovala paní Mgr. Božena Ovesná. Moc děkujeme!!!

V neposlední řadě bych ráda zmínila nesolidní jednání chovatelky paní Zdeny Kudrnové (CHS Chilly Keks), která nedodržela podmínky krytí a zaplatila pouze 50% za každé zapsané štěně. Důvodem nezaplacení kompletní částky byla nespokojenost s narozeným vrhem po našem Frodovi.

 

 

 

archiv novinek