27.9.2015

Byla uspána naše poslední samička z vlastního chovu Zara.....dožila se věku 4,5 let.....R.I.P. :-(.

Tímto jsem skončila s chovem zakrslých králíčků Bohemia Blue Star.

18.7.2015

Byla uspána naše SiSi.....dožila se úctyhodného věku 7,5 let.....R.I.P. :-(

1.12.2014

Chov ukončen. V naší stanici již není žádný samec. Zbyly dvě samičky SiSi a Zara, které u nás dožijí.

6.7.2011

Na podzim tohoto roku plánujeme naše poslední mláďata králíčků - lvíčků ze spojení Zafira x Zaki. Poté jsem se rozhodla pro nedostatek času s chovem skončit. Stávající králíčci u mě samozřejmě dožijí.

19.2.2011

8.2. SiSi porodila 4 králíčata, tři to bohužel nezvládla, ale jedno se má čile k světu. Je buclaté, celomodré. Pohlaví zatím neznáme. Tatínkem je náš Zaki. K odběru bude koncem března či začátkem dubna.

Máme nakrytou Zafiru naším Zakim, králíčata očekáváme začátkem března.

 

rok 2010

28.10.2010

Máme smutnou zprávu. Začátkem září onemocněl náš nový přírůstek - sameček Jeff, který měl tvořit chovný pár s naší SiSi poté, co odešel náš plyšák Snoopy. Jeffovi byla diagnostikována infekční rýma. Nejdříve dostal kapky do nosu PAMYCON a když se po deseti dnech užívání jeho stav nijak nelepšil, byla jsem s ním v pražském Labvetu na stěrech. Stěry prokázaly přítomnost Pasteurelly sp., která je příčinou infekční rýmy a velmi špatně se léčí. Jeffovi byla nasazena ATB Baytril, které jsem mu dávala injekčně po 12-cti hodinách. Stále nejevil známky výrazného zlepšení ani po deseti dnech užívání, ač nijak viditelně netrpěl a dobře přijímal potravu a vyměšoval. S podáváním ATB jsem se rozhodla přestat po dohodě s veterinářem a to po třech týdnech. Trochu méně kýchal, ale stále to nebylo ono. Poté, co jsem antibiotika vysadila, již druhý den mu opět teklo z nosu. Plíce měl celou dobu v pořádku a na poslech nebyl žádný nález. Rozhodla jsem se pro poslední možnost a tou bylo nasazení ATB Ronaxan perorálně. Jeff dostával dvojitou dávku ráno a večer po dobu 8 dnů. Ale i zde léčba nepřinášela žádné viditelné výsledky zlepšení. Kvůli Jeffovi jsem preventivně nechala naočkovat zbylé králíčky vakcinou Pasorin. Je to jediná vakcina proti infekční rýmě. Ostatní jsou tedy v pořádku, ale u Jeffa jsem se rozhodla pro euthanasii. Jako chovný samec by nepřipadal v úvahu vzhledem k délce podávání ATB a jeho rýmě a taktéž jsem se tak rozhodla pro to, že by byla ohrožena na životě budoucí případná králíčata, která by nebyla nijak chráněna proti této nákaze. Je mi to líto, Jeffe!

Jeff

plemeno: Zakrslý rex dalmatinský strakáč modrý
pohlaví: samec
narozen: 20.6.2010
nestandard. zbarvení (málo modrých teček, převážně bílý)

otec: Zakrslý rex dalmatinský strakáč modrý
matka:
Zakrslý rex dalmatinský strakáč modrý

pozn. z chovu pana J. Šípa

 

7.8.

Nový přírůstek v naší stanici!

Kotec po Snoopym, o kterého jsme přišli zel prázdnotou a tak jsem se rozhodla, že zůstanu rexíkům věrná a přivezla jsem si tentokráte samečka zakrslého dalmatinského strakáče modrého, opět z chovu pana Šípa. Sameček je pěkný v typu, má krátká ouška a jako správné mimino je hezky baculatý. Bude tvořit chovný pár s naší SiSi. Zatím se má čile k světu. Jmenuje se JEFF. Více na stránce "Králíci".

Na prodej je dvouměsíční samička po Zafiře a Zakim. Modrobílý lvíček, pěkná v typu. Vážní zájemci, kontaktujte mne na tel. 603 188 100.

 

24.7.

Smutný případ
Na naší veterinární klinice v Praze 9 jsme v čekárně našli králíčka – tedíka s klecí a přiloženým lístkem, že se jedná o zdravého, ale týraného králíčka a že je k dispozici, s poděkováním a bez podpisu... Byl tam sám, majitel ho opustil. Nechala jsem ho prohlédnout a preventivně naočkovat. Je to zdravý sameček, je mladý a přátelský (viz foto níže). Jako týrané zvíře rozhodně nevypadá, možná by jen mohl trošku přibrat na váze. Dočasně jsem ho ustájila u sebe, dokud pro něj někoho vhodného, kdo se o něj postará nenajdu. Prosím, kdo byste o něj měl vážný zájem, ozvěte se mi na tel. č. 603 188 100.

Z těchto případů jsem smutná, nicméně se dějí a to velmi často. Musím apelovat: chovatelé i množitelé, prosím, pořádně zvažte, komu toto plemeno prodáváte, protože je poměrně náročné na srst a údržbu a pro začátečníka velmi často naprosto nevhodné. Lidé si ho často pořizují, protože je módní a nakonec zjistí, že malý ušák je pro ně zátěž. A koukám, že inzerátů s tímto plemenem je poslední dobou opravdu velmi mnoho. Zvažte množení a prodávejte zvířata, pokud na ně máte zájemce. Přečtěte si, kolik je inzerátů typu "daruji králíčka i s klecí..." a mnohdy zrovna i tedíka.

Komu asi takový dáreček půjde, co myslíte? Že by pochoutka pro hada či jako kořist pro jiné zvíře.....???

Děkuji za pochopení.

 

Už známe pohlaví králíčat:

1 sameček - tedík a jedna samička holandský lvíček. K odběru od srpna.

Naše Zafira porodila 18. června dvě krásná modrobílá králíčata. Jedno bude opět tedík. Pohlaví zatím neznáme. Otcem je opět Zaki. Mláďátka budou k odběru v sedmi týdnech, tj. cca od 5. srpna.

 

 

Máme smutnou zprávu:-(

Dne 3.7.2010 se stav našeho Snoopyho natolik znenadání zhoršil, že jsem se rozhodla pro euthanasii. Příčinou byla rakovina tlustého střeva, a zřejmě měl uvnitř i další metastáze. Jeho stav se začal rapidně zhoršovat. Snoopy měl toho dne od rána bolesti a nechtěl přijímat žádnou potravu. Jinak veselý a komunikativní králíček jen ležel a chtěl se zahrabávat pod seno, což je prvním vážným příznakem toho, že by tu dlouho již nebyl.

Po tomto velmi kvalitním tetovaném samci jsem si bohužel nenechala jediné mládě. Byl nejen velmi kvalitním chovným samcem, ale vynikal i velmi přátelskou povahou. Snoopy naší chovatelskou stanici opustil ve věku necelých čtyř let. Budeš mi chybět, plyšáku Snoopy.....

 

Snoopy1

SNOOPY

plemeno: zakrslý modrý rex
pohlaví: samec
narozen: 29.10.2006
s průkazem původu, tetovaný

otec: zakrslý rex (SRN)
matka: zakrslý modrý rex (CZ)

pozn. z chovu pana J. Šípa

datum euthanasie: 3.7.2010

příčina: rakovina tlustého střeva

Snoopy2 Snoopy3 Snoopy4
Snoopy8 Snoopy6 Snoopy7
     

 

5.6.2010

Nestíháme aktualizovat stránky, takže letem světem:

15. dubna porodila SiSi 2 krásná modrá rexátka. Otcem je opět pyšný Snoopy. K odběru budou králíčata 10. června. Vážní zájemci o chov nebo jen milí páníčci, kteří chtějí králíčka na mazlení a pro radost, volejte na 603 188 100. Osobní odběr v Praze je podmínkou. Dostanete spoustu rad a krmení pro začátek.

Na prodej je též pěkný modrobílý sameček po rodičích Zafira x Zaki. Je plně oočkovaný, 4 měsíce starý.

 

14.2.2010

Naše Zafira porodila 23. ledna 3 králíčata. Jedno jsem bohužel našla vychladlé, ale 2 zbylá se mají čile k světu. Obě králíčata mají krásné modré kresby na bílém podkladu. (opět se dominantně projevilo zbarvení po Zakim). Jedno z králíčat je tedík. Pohlaví zatím neznáme, doplníme později.

 

rok 2009

 

25.12.2009

Pro úspěch jsme opět nakryli Zafiru naším Zakim. V minulém vrhu bylo jen jedno mládě a to překrásný modrobílý sameček, viz fotky níže.

18.11.2009

Naší SiSi a Snoopymu (oba s průkazem původu) se narodila 1. listopadu 2 krásná modrá rexátka. Jeden sameček a jedna samička. K odběru budou od 1. ledna 2010.

25.10.2009

Nabízím vážným zájemcům překrásného samečka po Zafiře a Zakim. Mládě má pravidelnou kresbu hlavy, správnou kvalitu srsti, krátká ouška a čumáček. K odběru bude od 15. listopadu.

6.10.2009

Samičce Zafiře se narodila v 17. září dvě mláďata. Jedno bohužel při porodu zemřelo, ale druhé se má čile k světu. Je překrásně zbarvené - bílé s modrými kresbami a má modrá ouška. Otcem je pyšný Zaki. Pohlaví zatím neznáme.

5.10.2009

Dnes jsem byla nucena nechat uspat naší nejstarší samičku-beranici Lentilku. Od pátku se její nemoc velmi rychle zhoršila a začala trpět bolestmi. Lentilce bylo 6 let. Diagnóza: selhání ledvin.

21.8.2009

Zafira byla opět nakryta Zakim. Očekávaný termín porodu je kolem 15.9. Uvidíme, zda bude Zafira druhý vrh zvládat lépe. Také jsme nakryli znovu SiSi Snoopym.

16.8.2009

Dva vrhy se nám bohužel nevyvedly. SiSi byla nakryta Snoopym, ale porodila pouze jedno mládě, které jsem našla v hnízdě mrtvé. Zafira jako prvnička porodila dvě mláďata. Obě bohužel mimo hnízdo. Našla jsem je už vychladlé.

6.7.2009

Známe pohlaví králíčat. Narodila se jedna samička a jeden sameček.

samička - rezervace, paní Sikulová, Ústí nad Labem

sameček - rezervace pan Hart

Koncem července plánujeme krytí našich lvíčků Zafira + Zaki

15.5.2009

SiSi porodila. Zatím neznáme pohlaví, ale v hnízdě jsou dvě krásná modrá plyšátka:-)

14.4.2009

Nakryli jsme naší SiSi Snoopym. Očekávaný termín narození malých modrých rexíků je 14. května.

2.3.2009

Na začátku února jsme si dovezli další novou nadějnou samičku. Bude tvořit chovný pár s naším Zakim. Je to samička zakrslého holandského lvíčka v barvě bílá-oranž. Dali jsme jí jméno Zafira. Je opět z chovu pana Šípa.

27.1.2009

V lednu nám bohužel náhle uhynula naše LiLi na následky peritonitidy. Bude nám moc chybět. Byla to výborná matka.

 

rok 2008

 

28.12.2008

se narodila další zakrslá modrá rexátka - je to jeden sameček a jedna samička. Matkou je SiSi a otcem Snoopy. Obě mláďátka jsou již u svých nových majitelů.

 

2.6.2008

Vrh LiLi x Snoopy

25.4.2008

1) Dovezli jsme si novou chovnou samičku ZMrex a říkáme jí opět SiSi. Měla by tvořit chovný pár s naším Snoopym (matka: ZMrex, otec: ZMrex). Datum narození: 10.12.2007.

SiSi II.

2) Máme též nového nepříbuzného samečka líbivého vzhledu do našeho mini chovu. Je to zakrslý holandský lvíček. Říkáme mu Zaki (otec: holandský lvíček, matka: zakrslá liščí). Datum narození: 9.2.2008. Oba králíčci jsou opět z chovu p. Šípa.
Zaki Zaki

4) Nabízím tři celomodré samičky a jednoho samečka s delší srstí. Matkou je naše LiLi, otcem je Snoopy. K odběru od 9. května.

6.4.2008

1) Dne 15.3.2008 jsme po delší konzultaci nechali odejít SiSi do králičího nebe. Mrzí mě to, ale vím, že to bylo rozumné rozhodnutí.

2) Velikonoční králíčata. 21. března naše LiLi porodila 4 krásná zdravá miminka. Tři celomodrá a jedno modrobílé. Pohlaví zatím neznáme. Otcem je opět náš Snoopy. Mláďátka ponesou rex gen. Pro případnou rezervaci pište nebo volejte. Pouze osobní odběr. Mláďátka neposíláme poštou!

 

22.2.2008

1) 8.2. porodila SiSi. Dvě králíčata jsem bohužel našla na kraji hnízda vychladlá. Jedno zůstalo v hnízdě v pořádku a má se čile k světu. Otcem je opět náš Snoopy. Fotku dodáme později. Mláďátko je již zadané.

2) 19.2. Už víme pohlaví králíčat po LiLi a Snoopym. Jsou to 4 samičky – dvě celomodré a dvě modrobílé a 1 modrobílý, typově velice pěkný sameček. Všechna králíčata jsou již rezervována.

3) 19.2. byla LiLi opět nakryta Snoopym. Pokud se zadařilo, narození králíčat v barvě modrobílá a modrá očekáváme kolem 20. března.

5.2.2008

1) 14. ledna se naší LiLi narodila atraktivně zbarvená mláďátka. Tři jsou modrobílá a dvě modrá. Pohlaví doplníme později. Pyšným tatínkem je náš Snoopy. Miminka si již můžete předběžně rezervovat. Budou vhodná na chov i jen jako domácí mazlíček. K odběru budou od 24. března již oočkovaná. Cena za mláďátko je 450,-

 

rok 2007

12.11.2007

Nové fotky našich králíčků. Obě holčičky ZMrex z vrhu A – Abby i Aischa jsou již zadané.

Připustili jsme naší samičku LiLi se s Snoopym. Pokud se zadaří, vrh očekáváme v prosinci.

23.10.2007

V sobotu 20.10.2007 jsem musela nechat uspat našeho miláčka Flopíka. Diagnóza: plicní edém, srdeční nedostatečnost. Flopík zemřel ve věku pouhých dvou let a 8 měsíců.

8.10.2007

17.9. se v naší stanici narodila 2 překrásná zakrslá modrá miminka se srstí rex. Pyšnými rodiči jsou SiSi a Snoopy. Miminka budou k odběru od 5. listopadu. Pohlaví a nová fota doplníme později.

Od roku 2005 jsme členy Českého svazu chovatelů, pod číslem 016222.